۰۷/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۰۷/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

بلاک چین، تسهیل کننده مدیریت حق امتیاز بازی ها

پلتفرم بلاک چین «مایکروسافت» برای مدیریت حق امتیاز گسترش می یابد ، اما این چگونه بر بخش بازی به طور کلی تأثیر می گذارد؟

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، تاثیرگذاری شبکه رمزارزها اندک اندک آشکار می شود. این درحالی است که برخی از بزرگترین شرکت های جهان قصد دارند با اتکا به این شبکه چالش های پیچیده کسب وکارشان را حل کنند. به عنوان مثال شرکت های «مایکروسافت» و «ارنست و یانگ» از گسترش زنجیره بلاک چین مایکروسافت برای امتداد مدیریت حقوق بازی های رایانه و حق امتیاز خبر داده اند.

مدیر بلاک چین در ارنست و یانگ در این باره می گوید: راه حل بلاک چین مایکروسافت برای این کاربرد خاص در شبکه خصوصی Quorum مبتنی بر اتریوم اجرا شد.

پول برودی اشاره می کند، این گسترش، یک سیستم مالی از سوابق توافق نامه های حق امتیاز را فراهم می کند و به شبکه بلاک چین مایکروسافت اجازه می دهد ایجاد قرارداد، پرداخت و لغو تراکنش های مربوط به حقوق بازی را ثبت کند.

مدیر عملیات مالی جهانی مایکروسافت نیز در این باره می گوید: مهم ترین مزیت راه حل بلاک چین برای  مدیریت حق امتیازها، فراهم کردن  تراکنش های حسابداری سازگار با معاملات بین مایکروسافت و شرکای بازی آن است.

لوک فول می افزاید: این راه حل به شرکا کمک می کند تا درآمد دقیق خود را بدانند و مایکروسافت نیز می تواند تراکنش ها را به شیوه خودکار و کاملا سازگار ثبت کند. در نهایت این پروژه با هزاران شریکی ارتباط برقرار می کند که به پرداخت های دقیق و به موقع حق امتیاز (به عنوان بخشی از مدل کسب وکاری شان) اتکا می کنند.

 یک زنجیره بلاک چین برای مدیریت حق امتیازها

به گفته برودی، راه حل های مبتنی بر بلاک چین برای مدیریت حقوق و حق امتیاز یک کاربرد ایده آل از بازی های ویدئویی و دیگر پلتفرم های محتوا است که زنجیره عرضه دیجیتال بزرگی دارند که با ساختارهای مالیکت پیچیده و توافقنامه های حقوقی ترکیب شده اند.

او افزود: اجرای این موارد در مقابله با توزیع محتوا یکی از بزرگترین هزینه های هر شرکت به حساب می آید و انجام آن به شیوه ای شفاف و عادلانه نیز یک چالش بزرگ است.

درهمین راستا برودی معتقد است قراردادن توافقنامه های حق امتیاز در بلاک چین به طرف های قرارداد اجازه می دهد تا به اطلاعات بنیادین دسترسی یابند و همزمان منطق کسب وکاری را بررسی کنند که برای شرکت کنندگان مختلف اجرا می شود. به زبان ساده، شبکه جدید و گسترده بلاک چین مایکروسافت به عنوان یگانه منبع حقیقت یا یک سیستم مالی شامل سوابق عمل می کند که هدف آن بهبود فرآیند انتها به انتهای مدیریت حق امتیاز است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

داوس ۲۰۲۱؛ سازو کار جهانی سازی باید تغییر کند

فردا اجلاس داوس برگزار می شود و با توجه به شرایط  فعلی جهان رهبران، دولت ها و کسب وکارها امیدوارند همه گیری ویروس کرونا...

ورود ارزهای دیجیتال به گردهمایی اقتصاد جهانی

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، گردهمایی اقتصاد جهانی یعنی اجلاس «داوس» شامل دو جلسه مجزا برای بررسی ارز های دیجیتال...

معرفی شرکت‌های خطرناک برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی توسط SEC

کمیسون بورس و اوراق بهادار  ایالات متحده (SEC) یک لیست از تعدادی شرکت های رمزارز ثبت نشده منتشر کرده که سرمایه گذاران بین المللی...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...