یکشنبه 27 خرداد 1403

بیت کوین؛ انبار بالقوه ارزش ها که بسیار ناپایدار است

سرپرست دارایی های دیجیتال فیدلیتی در طول اجلاس چشم انداز سرمایه گذاری جهانی رویترز 2020 روز پنجشنبه بیان کرد: سرمایه گذاران امیدوارند بیت کوین تبدیل به انباری از ارزش ها شود اما این بزرگ ترین رمزارز هنوز ناپایدار است.

بیت کوین هنوز تا حد زیادی متغیر است و تحت استانداردهای لازم شاید نتواند ردای انبار جامعی از ارزش را به تن کند

به گزارش رویترز، بیانیه های جسوپ، مدیر شرکتی که واحدی از سرمایه گذاری های فیدلیتی، تجارت رمزارزها و خدمات محافظتی شرکت ها و سازمان های مالی را فراهم می کند، حاکی از این است: “ما از کلمه انبار بالقوه ارزش ها استفاده می کنیم زیرا بیت کوین هنوز تا حد زیادی متغیر است و تحت استانداردهای لازم شاید نتواند ردای انبار جامعی از ارزش را به تن کند”

جسوپ افزود، اگرچه نوسانات بیت کوین مانع از آن می شود که به عنوان روشی قابل اعتماد برای ذخیره ارزش عمل کند، اما به طرز “رویا پردازانه” می توانست “یکی” باشد، و این یکی از همان دلایلی است که بسیاری از سرمایه گذاران این فضا را سودمند می بینند.

در حال حاضر، به نظر می رسد حجم معاملات پایین پس از لمس بالاترین رقم زمان خود 19850 دلار هفته گذشته، بیت کوین را در حدود 19000 دلار معلق نگاه داشته شده است.

به دلیل ماهیت نامرتبط بیت کوین، سرمایه بازار رمزنگاری فضای کافی برای رشد دارد

در عین حالی که نوسانات تند و نیز قیمت بازار اغلب می تواند سرمایه گذاران را بترساند زیرا بی ثباتی با خطراتی تلفیق می شود، آنچه که بیت کوین را به شکل منحصر به فردی بی ثبات  می سازد، تمایل شاخص نوسانات بیت کوین به منظور داشتن همبستگی مثبت با هزینه دارایی هاست که این امر برخلاف شاخص نوسانات برای S&P 500  می باشد.

سازمان دارایی های دیجیتال فیدلیتی در گزارش ماه اکتبر خود درباره سرمایه بازار بیت کوین اعلام کرده، به دلیل ماهیت نامرتبط بیت کوین، سرمایه بازار رمزنگاری فضای کافی برای رشد دارد.

در ادامه این گزارش آمده: در جهانی که نرخ های سود معیار به طور سراسری نزدیک صفر یا زیر صفر یا خود صفر هستند، هزینه فرصت عدم تخصیص به کوین بالاتر است.

بنظر می رسد نوسانات قیمت بیت کوین در سقف قیمتی خود ، تردید سرمایه گذاران و عدم جذابیت این قیمت ها بیش از پیش این رمزارز را ناپایدار نشان داده است.

بیشتر بخوانید

آشنایی با توکن یو تراست (UTK)

یو تراست (UTK) برای ارائه راهکاری جهت حل مشکلات ایجاد شده در نتیجه استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت، به ویژه امنیت...

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

شباهت رمزارزها و بانک ها: سقوط بیت کوین به 4،000 دلار

اقتصاد مدرن بر مبنای بانک ها است. سرتاسر دنیا در کشورهای مختلف هزاران هزار بانک وجود دارند و چرخ های اقتصاد جهانی را به...

مطالب داغ هفته