۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن ایمنی بهتری دارد و همچنین به کنترل شیوع ویروس نیز کمک می کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از این وز، حدود یک سال قبل زمانی که جهان با ویروس کرونا روبرو شد ، بسیاری از افراد به فکر استفاده از فناوری های نوظهور برای ردیابی و کنترل آن افتادند، ردیابی این ویروس با استفاده از بلاک چین بهترین راه حل به حساب می آید که دلیل آن تغییرناپذیری و توانایی ذخیره انبوه اطلاعات است.
اکنون منطقه آلتوتینگ در آلمان همین ایده را درباره واکسیناسیون به کارگرفته است.

طبق آخرین اطلاعات این منطقه به افرادی که واکسینه شده اند، اجازه می دهد با استفاده از ابزار شرکت UBIRCH هویت خود را به طور دیجیتالی احراز کنند.

این سیستم که به تازگی توسعه یافته، قابلیت اجرا روی چند بلاک چین را دارد و افرادی که در مقابل کووید۱۹ واکسینه شده اند ، را احراز هویت می کند. پیش بینی می شود این اقدام به کنترل پاندمی ویروس کرونا کمک می کند.

به گفته شرکت UBRICH این گواهینامه دیجیتال فقط زمانی صادر می شود که فرد دومین دوز واکسن را دریافت کرده باشد. پس از آن  گواهینامه تزریق  واکسن در فناوری بلاک چین ذخیره می شود و کاربران می توانند با استفاده از کلید های مخصو خود به آن دسترسی یابند.

در حال حاضر،  افرادی که تمایل به واکسیناسیون دارد فقط یک کد چاپی دریافت می کنند که بعدا به وسیله موبایل خوانده می شود. اما طرح اصلی آن است که این نوع سند واکسیناسیون  به طور مستقیم در موبایل ذخیره شود. به این ترتیب تاییدیه واکسیناسیون را حت تر در اختیار کاربر قرار می گیرد و ایمن تر است.

همانطور که اشاره شد راه حل شرکتUBRICH با روش های مختلف بلاک چین از جمله IOTA مطابقت دارد. با این وجود  مشخص نشده  از کدام زنجیره برای این طرح استفاده می کند.

ماتیاس یوگل مدیر ارشد مالی UBRICH اشاره کرد این شرکت در اصل  قصد داشت اتریوم و بیت کوین را استفاده کند اما هزینه های بالای تراکنش ها و قابلیت مقیاس پذیری آنها سبب شد ایده کنار گذاشته شود.
شبکه IOTA (MIOTA) احتمالا مناسب تر است زیرا  بهتر از دو پروژه دیگر اطلاعات را کنترل می کند.

استفاده از این نوع فناوری برای تاییدیه واکسن بسیار کارآمد است به خصوص که مقامات بهداشتی ادعا می کنند این ویروس  همچنان جهش می یابد.  بنابراین برای کنترل شیوع ویروس بلاک چین ابزار مناسبی به نظر می رسد.

برای مطالعه آخرین اخبار بلاک چین کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...