۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

تبلیغات گمراه کننده سرمایه گذاری در بیت کوین، چالش جدید استرالیا

تاکنون ده ها هزار نفر در استرالیا قربانی تبلیغات کلاهبردارانه مبادلات بیت کوین شدند که طی آن از عکس های افراد مشهور برای تشویق سرمایه گذاری در این رمز ارز استفاده می شود. اطلاعات افرادی که در این تبلیغات کلیک می کنند بدون اجازه در اختیار دیگران قرار می گیرد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از گاردین، گستره اصلی این کلاهبرداری چنان وسیع است که گوگل به سختی می تواند تبلیغات مذکور را مسدود کند. به همین دلیل قانونگذاران استرالیایی تصمیم گرفته اند تا در این باره اقدامی انجام دهند.

تبلیغات جعلی افراد مشهور از اواخر ۲۰۱۸ میلادی در وب سایت های خبری متعددی منتشر شده است. اما با توجه به اعمال قرنطینه همه گیری ویروس کرونا، تعداد قربانیان این تبلیغات در این اواخر افزایش یافته است.

در یکی از رایج ترین اشکال این کلاهبرداری، کاربر بدون اطلاع از بدافزارها تبلیغ در یک خبر جعلی، روی آن کلیک می کند. این کلیک کاربر را به لینکی برای طرح سرمایه گذاری در رمزارز راهنمایی می کند.

اگر کاربر اطلاعات شخصی خود را برای ثبت نام در طرح وارد کند، تماس تلفنی دریافت می کند که از او می خواهد مبلغ اندکی مانند ۲۵۰ دلار را پرداخت کند. در مراحل بعد مبالغ درخواستی افزایش می یابد.

در برخی موارد فردی که با قربانی تماس می گیرد ادعا می کند قربانی با سرمایه گذاری ۲۵۰ دلار در رمز ارز می تواند ماهانه بین ۵۰۰ تا ۳۰ هزار دلار درآمد زایی کند.

IDCare یک سازمان خیریه که از قربانیان کلاهبرداری آنلاین پشتیبانی می کند، از ماه مارس ۲۰۲۰ تاکنون گزارش های زیادی از این مورد ثبت کرده است.

از سوی دیگر تحقیق بین المللی پروژه گزارش دهی فسارد و جرایم سازمان یافته نشان می دهد اطلاعات شخصی قربانیان این کلاهبرداری ها به دلال هایی ارسال می شود که سرمایه گذاری های پر ریسک یا غیر قانونی را ترویج می کنند.

گوگل اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ میلادی در هر دقیقه ۵ هزار تبلیغ بد را حذف کرده است. به طور کل این شرکت فناوری ۲.۷ میلیارد تبلیغ مخرب را حذف کرده است. اما کلاهبرداران به طور مداوم روش های خود را ارتقا می دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد.به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...