۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

تکنولوژی بلاک چین می تواند تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱.۷۶ تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه کند

به گزارش منابع پژوهشی، تکنولوژی بلاک چین از طریق کاربردهای مختلف در صنایع تجاری این ظرفیت را دارد که تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱.۷۶ تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه کند. این عدد ۱.۴ درصد میزان کل تولید ناخالص داخلی جهان را در سال ۲۰۳۰ تشکیل خواهد داد.

تکنولوژی بلاک چین حس اعتماد و اطمینان را به چرخه معاملات تجاری بر می گرداند

این گزارش عنوان می کند افزایش محبوبیت و استفاده گسترده از تکنولوژی بلاک چین به این دلیل است که به صورت روزافزون نیاز به سیستم های پرکارآمد و با بازدهی بیشتر که حس اعتماد و اطمینان را به طرفین معامله ارائه می دهد، بیشتر شده است. در گزارش دیگری که توسط منابع پژوهشی منتشر شده است بیش از ۵۰ درصد مدیران ارشد اجرایی اعلام کرده اند، از بین رفتن حس اعتماد در فرایندهای تجاری به شدت سازمان ها و نهادهای آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

تکنولوژی بلاک چین این امکان را به طرفین معامله و دیگر نهادها و سازمان های تجاری می دهد تا با ضریب اطمینان بالا، مدارک هویتی، قراردادها، پیشینه های حقوقی و توافقات صورت گرفته را در یک بستر هوشمند توزیع شده مورد تایید قرار دهند.

تا سال ۲۰۲۵ بیشتر شرکت های تجاری و مراکز مالی از امکانات گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهند کرد

این گزارش به بررسی کاربرد بلاک چین در زمینه های مختلف نظیر بهداشت و درمان، آژانس های دولتی، خدمات عمومی، کارخانه های تولیدی و چرخه تامین کالاها می پردازد و عنوان می کند تا سال ۲۰۲۵ بیشتر شرکت های تجاری و مراکز مالی از امکانات گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهند کرد.

این گزارش عنوان می کند تکنولوژی بلاک چین تا ۱۰ سال آینده در ۵ زمینه تجاری به صورت گسترده نهادینه سازی خواهد شد. این ۵ زمینه عبارت اند از: چرخه تامین کالاهای ضروری، ابزارهای مالی و روش های پرداخت، احراز هویت، قراردادهای تجاری، و شوراهای حل اختلاف.

استفاده از تکنولوژی بلاک چین در چرخه تامین کالاهای ضروری به تنهایی بیش از ۹۶۲ بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه خواهد کرد. ابزارهای مالی و روش های پرداخت ۴۳۳، احراز هویت ۲۲۴، قراردادهای تجاری ۷۳ و شوراهای حل اختلاف بیش از ۵۴ بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی در سراسر جهان اضافه خواهند کرد.

تا پایان سال ۲۰۲۱، تکنولوژی بلاک چین ۶۶ بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان اضافه خواهد کرد

گزارش بانک جهانی نشان می دهد که تا پایان سال ۲۰۲۱، تکنولوژی بلاک چین ۶۶ بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان اضافه خواهد کرد. بانک جهانی تخمین می زند تا پایان سال ۲۰۲۵، تاثیر تکنولوژی بلاک چین بیش از ۶.۵ برابر شود و به ارزش کل ۴۴۲ بیلیون دلاری برسد.

تا سال ۲۰۳۰ نیز دو کشور چین و ایالات متحده آمریکا به ترتیب ۴۴۰ و ۴۰۷ بیلیون دلار از طریق توسعه استفاده از تکنولوژی بلاک چین، به تولید ناخالص داخلی خود اضافه خواهند کرد. آلمان، هند، ژاپن و انگلستان دیگر کشورهایی هستند که با توسعه زیرساخت های فناوری بلاک چین تولید ناخالص داخلی خود را افزایش خواهند داد.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...