پنج‌شنبه 31 خرداد 1403

خبر خوش برای استفاده کنندگان از کیف‌پول کاغذی کونوس

خبر خوش برای استفاده کنندگان از کیف‌پول کاغذی کونوس؛ پشتیبانی کیف پول کاغذی کونوس از 203 سکه مختلف

کیف پول کاغذی کونوس امکان پشتیبانی از 203 رمزارز را با افزودن چندین سکه جدید ایجاد کرده است. این کیف پول که می تواند مانند کیف پول های سخت افزاری از دارایی های شما محافظت کند، اکنون با امکان پشتیبانی از سکه های گسترده، توسعه ای جدی یافته است.

به گزارش سکه نیوز، در حقیقت، کاربران قادر هستند 203 سکه را با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس به امن ترین شکل ممکن ذخیره و نگهداری کنند.

با توجه به این تعداد بسیار بالای سکه های پشتیبانی شده، کیف پول کاغذی کونوس مزیت خود را بار دیگر برای کاربران اثبات کرده و از این پس می توان 203 رمزارز مختلف و متنوع (که در انتهای مطلب به آنها اشاره شده است) را ذخیره و برای آنها به شیوه ای ایمن کیف پول کاغذی ایجاد کرد.

این کیف پول کاغذی به کاربران این امکان را می دهد تا در ایمن ترین حالت ممکن و با ایجاد کیف پول های مختلف در نسخه های سخت، رمزارزهای خود را ذخیره سازی کنند.

کیف پول «کونوس» نیز مانند بسیاری دیگر از کیف پول های مجازی، دروازه ای برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال است و با این به روزرسانی، گستره فعالیت های خود را تسعه داده است تا کاربران آن بتوانند دسترسی وسیع تری به جهان ارزهای دیجیتال داشته باشند.

گفتنی است برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با مراجعه به یکی از شعب بانک‌ها و ارائه مدارک شناسایی، فرم‌هایی را تکمیل کرده و در ازای آن، بانک یک حساب افتتاح کرده و شماره کارت، شماره حساب، شماره شبا و یکسری رمز مثل رمز عابربانک، رمز اینترنت بانک و رمز موبایل بانک در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از این به بعد با استفاده از این اطلاعات، اقدام به واریز و دریافت وجه کنید و نیز مادامی‌که این رمزها تنها در اختیار شما باشد، حساب شما امن است و تنها شمایید که می‌توانید از حساب خود برداشت کنید.

برای ورود به دنیای رمزارزها نیز، نیاز به افتتاح یک حساب و دریافت چیزی شبیه شماره حساب و رمز دارید. علی‌رغم مدل‌های بانکی، در دنیای رمزارزها، برای افتتاح حساب و دریافت شماره حساب و رمز، بانک یا نهادی وجود ندارد و خودتان بایستی برای خودتان افتتاح حساب را انجام بدهید.

ازآنجایی‌که در دنیای رمزارزها، بانک یا نهادی مرکزی وجود ندارد، افراد نمی‌توانند برای افتتاح حساب به جایی مراجعه کنند و هر فرد بایستی خودش برای خودش افتتاح حساب کند و برای خودش رمز تولید کند. همانند رمز حساب‌های بانکی، رمز حساب رمزارزی نیز بایستی امن، تولید و نگهداری شود و هر کسی به این اطلاعات دسترسی داشته باشد می‌تواند از حساب شما برداشت کند. نکته مهم این است که در شبکه بانکی سارقین و کلاه‌برداران با دانستن رمز عابر بانک شما یا حتی رمز اینترنت بانک شما بدون دسترسی به کارت عابر بانک شما یا شماره کارت شما، نمی‌توانند از حسابتان پول به سرقت ببرند؛ اما در دنیای رمزارزها، سارق تنها با داشتن رمز حساب شما، می‌تواند کل دارایی شما را بدون اجازه شما برداشت کند. درنتیجه روش امن نگهداری از رمز حساب بسیار مهم و حیاتی است.

در دنیای رمزارزها، به رمز حساب شما، کلید خصوصی یا پرایویت‌کی و به شماره حساب شما، کلید عمومی یا پابلیک‌کی گفته می‌شود.

نحوه تولید کلید خصوصی و عمومی

یکی از ابزارهایی که روند تولید کلید خصوصی و عمومی را برای شما سریع و راحت می‌کند کیف‌پول رمزارزی است. کیف پول‌های رمزارزی در حقیقت برای شما کلید خصوصی و عمومی ایجاد کرده، از کلیدهای خصوصی شما نگهداری می‌کنند، موجودی رمزارزی شما را نمایش می‌دهند، امکان ساخت تراکنش‌های رمزارزی را برای شما فراهم می‌آورد و تراکنش‌های شما را پیش از ارسال، با استفاده از کلید خصوصی شما امضا می‌کنند؛ درنتیجه امنیت کیف پول رمزارزی بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت وجود یک ایراد امنیتی در کیف، امکان به سرقت رفتن کلیدهای خصوصی افراد و در ادامه به سرقت رفتن تمامی دارایی‌های آن‌ها میسر می‌شود.

کلید خصوصی (Private Key) چیست؟

کلید خصوصی یک ساختار متنی و عددی است که بر اساس داده های گذرواژه تعیین شده شما برای کیف پول به دست می آید و از آنجایی که با الگوریتم های تصادفی ایحاد می شود، تقریبا نمی توان آن را هک کرد.

این کلید خصوصی در واقع تنها راه دسترسی به دارایی های شما در کیف پول است و اگر آن را نداشته باشید نمی توانید به دارایی های خود دسترسی داشته باشید.

کلید عمومی (Public Key) چیست؟

در مقابل کلید خصوصی یک کلید عمومی نیز وجود دارد که آدرسی برای دارایی به کیف پول شما است و هر گاه کسی بخواهد به کیف پولی دیگر ارزی انتقال دهد، باید کلید عمومی را داشته باشد.

کلید عمومی از طریق الگوریتم هایی از کلید خصوصی به دست می آید اما مهندسی معکوس آن به دلیل پیچیدگی بالا تقریبا غیر ممکن است.

کیف‌پول‌ها نیز از حیث میزان امنیت به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • کیف‌پول‌های اینترنتی (تحت وب)
  • کیف‌پول‌های موبایلی
  • کیف‌پول‌های سخت‌افزاری
  • کیف‌پول‌های کاغذی

همانطور که پیشتر گفته شد، محل ذخیره‌سازی کلید خصوصی بسیار مهم و حیاتی است، اگر کلید خصوصی بر بستری مثل اینترنت و موبایل که می‌تواند توسط سایر افراد مورد نفوذ قرار گیرید، ذخیره شود به‌تبع از امنیت کمتری برخوردار است و اگر بتوان کلید خصوصی را بر بسترهای غیر آنلاین مثل کیف پول سخت‌افزاری یا کیف پول کاغذی نگهداری کرد قاعدتاً از امنیت بالاتری برخوردار است. به‌عبارتی‌دیگر، شما ترجیح می‌دهید رمز اینترنت بانک خود را بر روی گوشی موبایل خود نگهداری کنید و یا بر روی کاغذی نوشته و درجایی امن مثل گاوصندوق نگهداری کنید.

امن‌ترین راه برای ذخیره کلید خصوصی حساب رمزارزی شما، کیف پول کاغذی یا پیپرولت (Paper Wallet) است. در این شکل از نگهداری کلید خصوصی، کلید خصوصی بر روی کاغذ پرینت می‌شود و شما می‌توانید کیف پول کاغذی را در جایی امن مثل صندوق امانات بانکی یا گاوصندوق شخصی نگهداری کنید و در صورت رعایت نکات امنیتی تنها خودتان به آن دسترسی خواهید داشت.

چگونه کیف پول کاغذی بسازیم؟

برای ساخت کیف پول کاغذی، سایت‌های مختلفی وجود دارد؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که سایت تولید کیف نبایستی به نحوی طراحی شود که به کلید خصوصی تولید کرده برای شما دسترسی داشته باشد که اگر این‌چنین باشد، آن سایت نیز می‌تواند دارایی رمزارزی شما را برداشت کند.

یکی از امن‌ترین سایت‌های موجود برای ایجاد کیف‌پول کاغذی، سایت Counos Wallet Generator است. در این سایت، شما می‌توانید به‌منظور امنیت بیشتر، ابتداً کد وب‌سایت را از اینجا برداشته، اینترنت کامپیوتر خود را قطع کنید و فایل index.html را اجرا نمایید. سپس نوع رمزارزی که می‌خواهید برای آن کیف بسازید را انتخاب و با حرکت موس خود بر روی صفحه که یک حرکت رندوم و تقریباً غیرقابل تکرار است، کلید خصوصی (SECRET) و عمومی (SHARE) خود را به‌صورت کاملاً رندوم و تصادفی تولید کنید.

در ادامه کلید خصوصی خود را کپی کرده و با ورود به تب Paper Wallet و درج کلید خصوصی خود در قسمت مربوطه، می‌توانید کیف پول کاغذی خود را مشاهده و دانلود کنید و سپس پرینت بگیرید.

حالا این کیف‌پول کاغذی پرینت شده را درجایی امن نگهداری کنید. توجه داشته باشید که هرکسی به کیف پول کاغذی شما دسترسی داشته باشد می‌تواند تمامی موجودی شما را بدون نیاز به مجوز شما برداشت کند.

Counos Wallet Generator

 

در ادامه به آموزش شیوه ارسال تراکنش به کمک کیف پول کاغذی می‌پردازیم.

چگونه با کیف پول کاغذی تراکنش رمزارزی بزنیم؟

در کنار امنیت بسیار بالای کیف پول کاغذی، راحت نبودن استفاده از آن در قیاس با کیف پول‌های موبایلی یکی از نقاط ضعف آن است. برای ارسال دارایی‌های خود از طریق کیف پول کاغذی که در مرحله بالا ساختید ابتدا بایستی کیف پول موبایلی کونوس را با کلیک روی Counos Mobile Wallet بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. در ادامه می‌توانید بعد از انتخاب نوع رمزارز خود، در قسمت مربوط گزینه Sweep Paper Wallet را انتخاب کرده و مرحله بعد، کلید خصوصی که در بالا نحوه ساخت آن را توضیح دادیم را اسکن کنید. برای این کار، علامت اسکن QR که روبروی بخشPrivate Key نوشته شده است را لمس کنید و QR کلید خصوصی خود را اسکن کنید. به همین راحتی کیف پول کاغذی شما به یک کیف پول رمزارزی که امکان ارسال تراکنش در آن وجود دارد متصل شد. حالا با استفاده از گزینهSEND برای دیگران رمزارز ارسال کنید.

لیست 203 سکه ای که توسط کیف پول کاغذی کونوس پشتیبانی می شوند به شرح زیر است:

CounosCoin CounosCash CounosE CounosU CounosX Ripple(XRP) Bitcoin BitcoinCash Litecoin Dash Dogecoin 2GIVE 42coin Acoin AGAcoin Alphacoin Alqo Animecoin Anoncoin Apexcoin Auroracoin Aquariuscoin Axe BBQcoin Biblepay BitcoinDark Bitcore BitcoinGold Bitconnect Birdcoin BitSynq BitZeny Blackcoin BlackJack BlockNet BolivarCoin BoxyCoin BunnyCoin Cagecoin CampusCoin CanadaeCoin CannabisCoin Capricoin CassubianDetk CashCoin Catcoin ChainCoin ColossusCoinXT Condensate Copico CopperCoin Corgicoin CryptoBullion CryptoClub Cryptoescudo Cryptonite CryptoWisdomCoin C2coin DeafDollars DeepOnion Deutsche eMark Devcoin DigiByte Digitalcoin Dimecoin DNotes DogecoinDark eGulden eKrona ELECTRA Ember Emerald Emercoin EnergyCoin Espers Fastcoin Feathercoin Fedoracoin Fibre Florincoin Flurbo Fluttercoin FrazCoin Freicoin FUDcoin Fuelcoin Fujicoin GabenCoin Garlicoin GlobalBoost Goodcoin GridcoinResearch Gulden Guncoin HamRadioCoin HFRcoin HOdlcoin HTMLCoin HyperStake ImperiumCoin IncaKoin IncognitoCoin Influxcoin Innox IridiumCoin iCash iXcoin Judgecoin Jumbucks KHcoin KittehCoin Lanacoin Latium LBRY Credits LiteDoge LoMoCoin MadbyteCoin MagicInternetMoney Magicoin Marscoin MarteXcoin MasterDoge Mazacoin Megacoin MintCoin MobiusCoin MonetaryUnit Monocle MoonCoin Myriadcoin NameCoin Navcoin NeedleCoin NEETCOIN NYC Neoscoin Nevacoin Novacoin Nubits Nyancoin Ocupy Omnicoin Onyxcoin PacCoin Particl Paycoin Pandacoin ParkByte Peercoin Pesetacoin PHCoin PhoenixCoin PiggyCoin Pinkcoin PIVX Peercoin Potcoin Primecoin ProsperCoinClassic Quark Qubitcoin Reddcoin Riecoin Rimbit ROIcoin Rubycoin Rupaya Sambacoin SecKCoin SibCoin SixEleven SmileyCoin SongCoin SpreadCoin StealthCoin Stratis SwagBucks Syscoin Tajcoin Terracoin Titcoin TittieCoin Topcoin TransferCoin TreasureHuntCoin TrezarCoin Unobtanium USDe Vcash Versioncoin VergeCoin Vertcoin Viacoin VikingCoin W2Coin WACoins WankCoin WeAreSatoshiCoin WorldCoin XP Yenten Zcash Zetacoin

بیشتر بخوانید

کیف پول تراست (Trust Wallet) چیست؟

Trust Wallet یک کیف پول رمزنگاری شده است که برای کاربران موبایل طراحی شده است و به آنها امکان ارسال ، دریافت و ذخیره...

آشنایی با ارز دیجیتال کلور (KLV)

کلور (KLV) یک اکوسیستم کیف پول رمزارز است که از طریق اپلیکیشن Klever، کلور سواپ، و کلور او اس، به بیش از 2 میلیون...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

پرده برداری از واقعیت زندگی مجازی

  مفهوم نظریه زندگی مجازی به رابطه پیچیده بین واقعیت های دیجیتال و آگاهی انسان می پردازد. همانطور که علم در درک پیچیدگی های ذهن...

مطالب داغ هفته