۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

رای گیری با فناوری بلاکچین در ژاپن

یکی از شهرهای ژاپن برای انتخابات آنلاین محلی به فناوری بلاک چین روی آورده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، شرکت بلاکچین لایرایکس مستقر در توکیو و شرکت ارائه دهنده خدمات کارت های شناسایی دیجیتال ایکس آی دی به منظور ساخت بستر رای گیری امن و راحت برای شهر کاگا در استان ایشیکاوا باهم همکاری نموده اند.

امید است این ابتکار عمل برخی از نگرانی های مربوط به رای گیری آنلاین را رفع کند و رای دهی به مقامات سیاسی شهر را برای سالمندان ساکن در مناطق دورتر از حوزه قضایی آسوده سازد.

لایرایکس ، این پروتکل رای گیری الکترونیکی که در راستای تعادل میان شفافیت روند رای گیری و محرمانه بودن محتوای آن می باشد را توسعه داده است.همچنین، ایکس آی دی ، متخصص سیستم های شناسایی دیجیتالی است.

اخبار بلاک چین

چالش ها؛ جلوگیری از رای مجدد، موانع فنی حفاظت از رای محرمانه و هزینه دستگاه های اخذ رای

لایرایکس گفت: ساخت فناوری رای گیری الکترونیکی ، با ترکیب دو راه حل امکان پذیر است.

به گفته این شرکت در حالی که رای گیری از طریق ابزارهای الکترونیکی در ژاپن قانونی و قابل انجام است،  اما ثبات و هزینه های مربوط به برخی از دستگاه های رای دهی مسئله ساز است.

رای گیری از طریق اینترنت، چالش های بیشتری دارد از جمله: جلوگیری از رای مجدد، موانع فنی حفاظت از رای محرمانه و هزینه دستگاه های اخذ رای. این شرکت ها بیان داشتند: بلاکچین به دلیل شفافیت و مقاوم بودنش در برابر مذاکرات پنهانی توسط شهر کاگا انتخاب شده است.

رای گیری به کمک بلاکچین به طور معمول از قابلیت های این فناوری است و پروژه های متنوعی بدین منظور راه اندازی شده اند. بستر رای گیری ووآتز در چندین انتخابات شهری و ایالتی ایالات متحده آمریکا به کار گرفته شده، اما به دلیل مسائل امنیتی برنامه های کاربردی اش مورد انتقاد قرار گرفته است.

اگر این آزمون انتخاباتی در کاگا موفقیت آمیز باشد، سایر گزینه های فناوری بلاکچین به عنوان ابزاری در جهت حل دیگر مشکلات شهر مورد استفاده قرار می گیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...