۳۰/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۳۰/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا از دادگاه ایالتی این کشور خواست برای اعاده وجوه مالی، علیه شرکت تلگرام کیفرخواست صادر کند

علیرغم اینکه پروژه شبکه باز تلگرام پیش از این منقضی شده است، سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا از دادگاه ایالتی نیویورک درخواست کرده است شرکت تلگرام را به پرداخت ۱.۲ میلیارد دلار محکوم کند. پیش از این شرکت تلگرام بیش از ۱.۷ میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه سکه درآمد کسب کرده بود.

تلگرام

تلگرام قبول کرده است که ۱.۲ میلیارد دلار به سرمایه گذاران پرداخت کند

شرکت تلگرام به دلیل نقض قوانین مدنی به پرداخت ۱۸.۵ میلیون دلار به سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا محکوم شده است. به گفته مقامات بلندپایه سازمان بورس آمریکا، مبالغ دریافتی از شرکت تلگرام به صورت کامل به خزانه ایالات متحده منتقل خواهد شد.

در صورت تایید حکم از سوی دادگاه ایالتی آمریکا، تلگرام موظف است ظرف ۳۰ روز مبالغ تعیین شده را به عنوان جریمه پرداخت کند.

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا در بیانیه رسمی اعلام کرد شرکت تلگرام هیچ ادعایی نسبت به مبالغ و وجوهی که باید اعاده کند ندارد، بنابراین این شرکت موظف است جریمه های مشخص شده را در زمان معین پرداخت کند.

شکایت سازمان اوراق بهادار آمریکا از تلگرام

بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از ۱.۷ میلیارد دلار حاصل از عرضه اولیه سکه تلگرام به سرمایه گذاران آمریکایی تعلق دارد

در سال ۲۰۱۸ سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا از شرکت تلگرام به دلیل عرضه اولیه سکه به صورت غیر قانونی و خارج از ضوابط ایالتی، به دادگاه فدرال این کشور شکایت کرد.

پاول دورف نیز ضمن قبول شکایت سازمان بورس آمریکا اعلام کرد پول های دریافتی را به سرمایه گذاران باز می گرداند.

در اوایل ماه می دورف اعلام کرد ۷۲ درصد مبالع سرمایه گذاران را به آنها برمی گرداند. در اواسط ماه می نیز بسیاری از سرمایه گذاران با اعاده ۷۲ درصد مبالغ سرمایه خود موافقت کردند و رسماً از پروژه تلگرام خارج شدند.

برخی از وکلای شناخته شده دادگاه عالی آمریکا اعتقاد دارند دادگاه فدرال به احتمال زیاد رای سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا را تایید خواهد کرد و علیه شرکت تلگرام کیفرخواست صادر می کند. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید