۲۶/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | جمعه

|

|
| ۲۶/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | جمعه

سامانه های جدید گزارش گیری مبتنی بر بلاک‌چین

مدیران دارایی در بریتانیا از یک ابزار جدید گزارش صندوق سرمایه‌گذاری که از فناوری دفترکل توزیع‌شده (Distributed Ledger Technology) استفاده می‌کند، استقبال گسترده‌ایداشته اند.

به گزارش سکه‌نیوز به نقل از بی‌تی‌سی‌منیجر، در حالی که این ابزار جدید وارد مرحله تولید شده است، ۶۰ درصد از فعالان صنعت مدیریت دارایی در بریتانیا در شبکه سراسری گزارش‌گیری تیسا (TURN) که از فناوری DLT استفاده می‌کند ثبت نام کرده‌اند .

«TURN» یک سامانه گزارش‌گیری است که برای تهیه داده‌های معتبرتر از ارزش صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک برای ارایه به مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در این سامانه، راه‌حل مبتنی بر DLT امکان ارایه همزمان (real-time) قیمت‌ها را فراهم می‌کند.

فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) تاکنون موارد استفاده فراوانی در زمینه‌های مختلف از جمله امور مالی، بانکداری، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت بحران، حقوق، املاک و مستغلات یافته است.

چند روز قبل، سکه نیوز خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه، مجمع جهانی اقتصاد (اجلاس داووس) در ماه جاری میلادی اعلام کرد، پروژه‌ای را تکمیل کرده که انتشار گاز دی‌اکسید کربن را از طریق فناوری بلاک‌چین رهگیری می‌کند.(خبر را اینجا بخوانید)

در این بین، بنظر می رسد با قابلیت های متنوع و گسترده ای که شبکه بلاک چین رمزارزهای نوگرا همچون «کونوس»،«ریپل» و نظایر آن دارند، حل بسیاری از مسائل را می توان به این صنعت پیشرو سپرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.