۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

سرمایه گذاری شانگهای در بلاک چین عمومی و بی نیاز از مجوز دولتی

یک استارت آپ چینی از دولت شهری شانگهای بیش از میلیون دلار بودجه تحقیقاتی برای توسعه نخستین پروژه بلاک چین عمومی و بی نیاز از مجوز با پشتیبانی دولت دریافت کرده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، استارت آپ بلاک چین «کانفلاکس» بیش از ۵ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی از کمیته علم و فناوری شانگهای و یکی از زیرمجموعه های شهرداری آن دریافت کرده است.

این شرکت مستقر در پکن ادعا می کند نخستین پروژه بلاک چین عمومی و بی نیاز از مجوز است که با پشتیبانی دولت توسعه یافته است.

این پروژه یکی از ۵۷ طرح فناوری پیشرفته ای است که مواردی مانند G۵ و هوافضا را در برمی گیرد و از سوی دولت شانگهای تایید شده است.

بودجه مذکور برای توسعه تحقیقات زنجیره عمومی به کار می رود. همچنین پروژه مذکور از ساخت یک زنجیره ذخایر هوافضا نیز پشتیبانی می کند.

پروژه کانفلاکس در حقیقت جزو طرح ۵ ساله دولت شهری شانگهای است که شامل مجموعه ای از بنیان های اجتماعی و اقتصادی است که توسعه آتی شهر دخالت دارند.

چین به طور کلی روی توسعه شبکه های بلاک چین مجوز دار، تمرکز کرده و از سوی دیگر درباره زنجیره های عمومی غیر متمرکز عمومی نیز محتاط است زیرا چنین پروژه هایی با ارائه سکه قصد دارد سرمایه جمع آوری کنند و توکن های خود را به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات توزیع کنند.

«فان لانگ» یکی از بنیانگذاران کانفلاکس در این باره می گوید: «هرچند مقداربودجه ارائه شده اهمیت زیادی دارد اما در حقیقت این اقدام نشان دهنده سیگنال دولت برای پشتیبانی از زنجیره های بی مجور عمومی است که برای افراد حوزه ما مهم است.»

بانک مردم چین (بانک مرکزی کشور) عرضه اولیه کوین را ممنوع و از ۲۰۱۷ میلادی تاکنون تجارت فیات به رمزارز را محدود کرده است. کانفلاکس تصمیمی برای عرضه اولیه توکن یا دخالت در فروش توکن های متمرکز ندارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید