چهارشنبه 9 آذر 1401

سرمایه گذاری شانگهای در بلاک چین عمومی و بی نیاز از مجوز دولتی

یک استارت آپ چینی از دولت شهری شانگهای بیش از میلیون دلار بودجه تحقیقاتی برای توسعه نخستین پروژه بلاک چین عمومی و بی نیاز از مجوز با پشتیبانی دولت دریافت کرده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، استارت آپ بلاک چین «کانفلاکس» بیش از ۵ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی از کمیته علم و فناوری شانگهای و یکی از زیرمجموعه های شهرداری آن دریافت کرده است.

این شرکت مستقر در پکن ادعا می کند نخستین پروژه بلاک چین عمومی و بی نیاز از مجوز است که با پشتیبانی دولت توسعه یافته است.

این پروژه یکی از ۵۷ طرح فناوری پیشرفته ای است که مواردی مانند G۵ و هوافضا را در برمی گیرد و از سوی دولت شانگهای تایید شده است.

بودجه مذکور برای توسعه تحقیقات زنجیره عمومی به کار می رود. همچنین پروژه مذکور از ساخت یک زنجیره ذخایر هوافضا نیز پشتیبانی می کند.

پروژه کانفلاکس در حقیقت جزو طرح ۵ ساله دولت شهری شانگهای است که شامل مجموعه ای از بنیان های اجتماعی و اقتصادی است که توسعه آتی شهر دخالت دارند.

چین به طور کلی روی توسعه شبکه های بلاک چین مجوز دار، تمرکز کرده و از سوی دیگر درباره زنجیره های عمومی غیر متمرکز عمومی نیز محتاط است زیرا چنین پروژه هایی با ارائه سکه قصد دارد سرمایه جمع آوری کنند و توکن های خود را به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات توزیع کنند.

«فان لانگ» یکی از بنیانگذاران کانفلاکس در این باره می گوید: «هرچند مقداربودجه ارائه شده اهمیت زیادی دارد اما در حقیقت این اقدام نشان دهنده سیگنال دولت برای پشتیبانی از زنجیره های بی مجور عمومی است که برای افراد حوزه ما مهم است.»

بانک مردم چین (بانک مرکزی کشور) عرضه اولیه کوین را ممنوع و از ۲۰۱۷ میلادی تاکنون تجارت فیات به رمزارز را محدود کرده است. کانفلاکس تصمیمی برای عرضه اولیه توکن یا دخالت در فروش توکن های متمرکز ندارد.

بیشتر بخوانید

مجوز استفاده بخش خصوصی از بلاک چین در امارات

کشور امارات به فعالان بخش خصوصی اجازه استفاده از بلاک چین را می دهد. از این رو اخیراً شورای جهانی بلاک چین در این...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته