سه‌شنبه 11 مهر 1402

صدور اعتبار اسنادی (L/C) با بلاك چين

بانكي در ويتنام فناوري بلاك چين را براي صدور اعتبار اسنادی (L/C) و ضمانت نامه به كار گرفته است.

به گزارش سكه نيوز به نقل از كوين تلگراف، HDBank ويتنام نخستين بانك در اين كشور است كه اعتبار اسنادی يا L/C را با استفاده از فناوري بلاك چين ارائه مي كند.
طبق گزارش رسانه محلي ويتنام نيوز، صدور، ارائه سند و پرداخت موفقيت آميز L/C در بلاك چين نشانگر نقطه عطفي در هدف HDBank براي تبديل شدن به يك بانك ديجيتال است.
شركت كنندگان در نخستين تراكنش، يك واردكننده فيبر ويتنامي و يك توليدكننده نخ تايواني بهمراه بانك مشاور L/C درتايوان بودند.
اعتبارات اسنادي، اوراق مهمی در تجارت جهاني هستند و ضمانتي از يك موسسه معتبر مانند بانك را فراهم مي كنند و نشان مي دهند پرداخت وجه از سوي خريدار به فروشنده به موقع و با مبلغ درست معامله انجام مي شود. در اصل بانك، پرداخت وجوه معامله را تضمين مي كند.
استفاده از فناوري بلاك چين براي L/C مزاياي بسياري دارد، مانند ايجاد امنيت بيشتر و ثبت سوابق دائمي از تراكنش ها. همچنين اين روش زمان مورد نياز براي پردازش چنين تراكنش هايي را به چندساعت كاهش مي دهد.

برای مطالعه جدیدترین اخبار بلاک چین کلیک کنید

بیشتر بخوانید

مجوز استفاده بخش خصوصی از بلاک چین در امارات

کشور امارات به فعالان بخش خصوصی اجازه استفاده از بلاک چین را می دهد. از این رو اخیراً شورای جهانی بلاک چین در این...

ایجاد بلاک چین خصوصی ریپل برای ساخت CBDC

شرکت ریپل اعلام کرد که، دفتر خصوصی جدید CBDC این شرکت با توان عملیاتی و قابلیت همکاری بالا در حال توسعه است. به گزارش سکه...

توسعه استاندارد تأیید آزمایش کووید 19 مبتنی بر بلاک چین

طبق گزارش های محلی، سنگاپور استانداردی مبتنی بر بلاک چین برای تأیید آزمایش کووید 19ایجاد کرده است. انتظار می رود با استفاده از این...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته