30/ 01/ 1400 | دوشنبه

|

|
| 30/ 01/ 1400 | دوشنبه

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

برای خرید رمزارز ها در ایران با ریال همانطور که تجربه کرده اید باید مثلا بیت کوین را با قیمت بالاتر بخرید که از 8 درصد تا گاهی 23 درصد بالای قیمت اصلی بازار جهانی هستند. اما در خارج از کشور به این صورت نیست و افراد در لحظه قیمت واقعی بیت کوین رو خریداری می کنند.


بیت کوین چیست؟


شما می توانید با استفاده از صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس با ریال و پول های دیگر (دلار، یورو و …)  هر رمزارزی را که در نظر دارید بخرید و بفروشید و همینطور رمزارز خود را با دیگر رمزارز ها تبادل کنید.

حتما با ما در این مقاله همراه باشید تا نحوه کسب درآمد را نیز به شما یاد بدهیم !!!! هشدار !!!!! ممکن است این مقاله مسیر زندگی شما را تغییر دهد !!!!!

معرفی صرافی غیرمتمرکز کونوس

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز Counos OÜ بر اساس یک اجتماع نظیر به نظیر می باشد تا به کاربران این قدرت را بدهد تا رمزارزهای خود را در محیطی آزاد و ایمن به تبادل بگذارند. با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات (مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند. کونوس دکس توسط شرکت Counos OÜ مدیریت و اداره می شود. این شرکت در کشور استونی با شماره ثبت و کد لایسنس قانونی 14673576  به ثبت رسیده است و مجوز فعالیت در حوزه تبادل رمزارزها و پول فیات(ریال، دلار و غیره…) را دارا می باشد.

در معاملات رمزارزها به پول فیات و بالعکس در صرافی غیرمتمرکز کونوس (دکس) نیاز به احراز هویت در سه مرحله وجود دارد:

  1. شماره تلفن
  2. مشخصات فردی یا شرکت
  3. مشخصات بانکی.

همچنین این فرایند احراز هویت شامل بارگذاری مدارکی مانند گواهینامه رانندگی، گذرنامه، کارت شناسایی، تصویر صورت و گواهی بانکی میباشد. لازم به ذکر است که این اقدامات صرفا جهت حفظ امنیت کاربران و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده و کلاهبرداری میباشد تا بتوان فضایی امن را برای کابران ایجاد کرد تا بتوانند به راحتی به تبادل رمزارزها بپردازند.

صرافی غیرمتمرکز کونوس، با استفاده از تکنولوژی بلاک چین و رمزارزها فضایی را برای کاربران ایجاد کرده تا هر شخص و شرکتی بتواند خود به تنهایی به عنوان یک صرافی عمل کند و هر گونه معاملات تجاری، خرید و فروش، نقل و انتقال پول، تبدیل رمز ارزها به پول فیات و بالعکس، و همچنین تبدیل رمزارزها به یکدیگر را بدون واسطه و با اطمینان از عدم سوء استفاده انجام دهد.

تامین امنیت برای کاربران

نخست اینکه صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونس (دکس) دارای مجوز رسمی ثبت شده در اتحادیه اروپا به همراه دفاتر و اشخاص حقوقی رسمی می باشد.

دوم اینکه سرمایه افراد در اختیار صرافی یا اشخاص دیگر قرار نمی گیرد. نحوه ی عملکرد آن بدین صورت میباشد که برای انجام هر معامله ای یک آدرس کیف پول در سیستم اسکرو بوجود می آید که در واقع به عنوان حساب واسطه عمل میکند و به آن کیف پول چند امضا میگویند که دارای سه کلید شخصی مجزا است که هر کدام برای یک طرف قرارداد است، یکی برای خریدار، یکی برای فروشنده، و یکی برای نماینده اسکرو. دارایی های موجود در این والت تنها در صورتی می توانند آزاد شوند که حداقل از دو کلید شخصی استفاده گردد و بدین شکل امنیت دارایی های این والت تضمین می گردد.( به صورت واضح تر اینکه در صورتی که توافق بین طرفین نباشد ناظر قرارداد با توجه به شرایط تصمیم گیری خواهد کرد)

کیف پول چند امضا چیست و چه مزایایی دارد؟

مولتی سیگ والت

برای انجام هر گونه معاملات بین فردی بخصوص افرادی که شناختی از هم ندارند و قصد معامله و نقل و انتقال پول را دارند از کیف پول چند امضایی جهت ایجاد امنیت در برقراری معامله و پیشگیری از هر گونه کلاهبرداری در صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس) استفاده میشود. کیف پول چند امضا که در آن ارز ذخیره سازی میشود دارای دارای سه کلید شخصی مجزا است که هر کدام برای یک طرف قرارداد است، یکی برای خریدار، یکی برای فروشنده، و یکی برای نماینده اسکرو. تنها با داشتن حداقل دو کلید شخصی می توان به این دارایی ها دسترسی پیدا کرد.

ضمنا برای نگه داری از دارایی خود می توانید از کیف پول الکترونیکی کونوس استفاده کنید تا دارایی شما محفوظ باشد. امنیت این کیف پول را خود شما تامین می کنید زیرا تمامی موارد این کیف پول الکترونیکی غیر متمرکز می باشد و از طریق خود شما کنترل خواهد شد.

                       

نحوه ی خرید و فروش رمزارز در دکس

به عنوان مثال اگر معاملات شما در حوزه ی خرید یا فروش ارز دیجیتال به ازای پول فیات باشد نخست در قسمت پیشنهاد یا درخواست میتوانید پیشنهاد خود را ثبت کنید و با توجه به رمزارزها و پول فیات انتخابی شما مارکت های مورد نظر به شما معرفی می شوند. جهت نهایی شدن خرید نخست صرافی از فروشنده درخواست ذخیره سازی رمزارز در کیف پول چند امضا را دارد، البته به این معنا نیست که ارز ذخیره شده به دست فروشنده یا خریدار میرسد و برای آزاد شدن آن حداقل نیاز به دو امضا از این سه شخص فروشنده، خریدار، و نماینده اسکرو است.

آموزش: یادگیری تبادل رمزارز در صرافی غیر متمرکز دکس

 لازم به ذکر است که در این صرافی رمزارزی سه نماینده حقوقی اسکرو یا اسکرو ایجنت وجود دارد که شامل یک دفتر وکالت حقوقی به همراه وکیل رسمی دادگستری در اتحادیه اروپا، یک وکیل رسمی دادگستری در کشور سوئیس خود صرافی غیرمتمرکز کونوس (دکس) که دارای مجوز رسمی است، می باشد. هر کدام از نمایندگان کارمزد مخصوص به خود را دارند که افراد میتوانند به دلخواه آنها را انتخاب کنند.

نماینده اسکروی انتخابی برای یک قرارداد هوشمند دارای یکی از سه کلید خصوصی متعلق به کیف پول چند امضایی است که تضمین می کند دارایی های موجود در کیف پول چند امضا امن هستند و دارایی های آن تنها زمانی آزاد می شوند که دو طرف قرارداد، یعنی فروشنده و خریدار، از قراداد به طور کامل رضایت دارند.

در این مرحله بعد از ذخیره سازی رمز ارز در کیف پول چند امضا، خریدار پرداخت مورد نظر را انجام داده و اسکن رسید آن را در سیستم بارگذاری خواهد کرد که برای تایید رسید مالی 72 ساعت زمان در نظر گرفته شده است، بعد از این زمان در صورت بروز مشکل و دریافت نکردن وجه مورد نظر، هر یک از طرفین معامله حق اعتراض را دارند، در این زمان نماینده اسکرو بعد از بررسی مدارک و اینکه چه کسی محق است، با توجه به اینکه رمز ارز با دو کلید خصوصی آزاد میشود میتواند رمزارز را به فرد محق واگذار کند. بدین شکل به هیچ عنوان امکان تقلب و کلاهبرداری وجود نخواهد داشت.

مثالی که در بالا به آن اشاره شد مربوط به تبادل بین رمزارز و پول فیات است. نوع دیگر معاملات، معاملات رمزارز با رمزارز میباشد که در اینصورت هر دو طرف معامله باید در عرض نهایت ده ساعت ارزهای خود را در کیف پول چند امضا ذخیره سازی کنند که در نهایت با بررسی نماینده و به سادگی جابجایی آن انجام خواهد شد.

سخن آخر اینکه، صرافی رمرارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس) این امکان را به کاربران خود می دهد تا در هر نقطه از دنیا که هستند بتوانند معاملات خود را فارغ از هر گونه محدودیتهای زمانی، جغرافیایی و حقوقی انجام دهند و فضایی را برای یک تجارت آزاد و سرمایه گذاری، بدون هیچ واسطه و با امنیت و اطمینان خاطر داشته باشند. هدف صرافی غیرمتمرکز کونوس (دکس) این است که هر فرد بتواند خود بعنوان یک صرافی عمل کند و براحتی نقل و انتقالات پول و خرید و فروش رمز ارزها را در هر نقطه ای ازدنیا بدون محدودیت انجام دهد.

مطالب مرتبط:

کوین مارکت کپ و کونوس دکس

تبادل رمزارز در صرافی غیرمتمرکز کونوس دکس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

استیکینگ هوشمند پلتفرم کونوس چیست؟

استیکینگ هوشمند پلتفرم کونوس چیست؟

0
یکی از شبکه های غیر متمرکز موفق در زمینه سپرده گذاری رمزارز - استکینگ رمزارز پلتفرم جامع کونوس است. شرکت کونوس به عنوان یک نهاد خدمات مالی رمزارز در سال 2017 در کشور سوئیس تاسیس شد. شرکت کونوس به دلیل برخورداری از پشتوانه مالی قدرتمند و همچنین استفاده از افراد متخصص در زمینه حقوق جزای بین الملل توانسته است در سالیان اخیر جایگاه ممتازی در بین بهترین پلتفرم های بلاک چین جهان به خود اختصاص دهد.
کیف پول موبایل کونوس

کیف پول موبایل کونوس

0
نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود
کونوس کوین (CCA) چیست؟

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس کوین (CCA)

0
کونوس کوین یک ارز رمزنگاری شده است که در یک شبکه کاملاً مستقل فعالیت می کند. این سکه از الگوریتم مبتنی بر اسکریپت (SCRYPT)...
کونوس U چیست؟

کونوس U چیست؟

0
توانایی پرداخت با استفاده از یک ارز و در عین حال دریافت سود برای آن مسئله ای است که هرگز تا کنون واقعیت نداشته...

آشنایی کامل با پلتفرم کونوس

0
فناوری بلاکچین تقریباً به همه جنبه های اقتصاد، صنعت و بسیاری از حوزه های دیگر راه یافته است. برخی از کشورها در حال بررسی...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

ماینر (ASIC) چیست؟

ASIC مخفف «Application Specific Integrated Circuit» است. گرچه این جمله طولانی و سخت به نظر می رسد اما به طور ساده دستگاه ماینر به...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

پامپ و دامپ بلای جان بازار رمزارزها

پس از سلسله اتفاقات وال استریت بتز (Wallstreetbets)، بسیاری از آلت کوین ها گرفتار طرح های پامپ و دامپ شدند که منجر به سود...