۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

فناوری بلاکچین، چه تاثیری بر اقتصاد نیجریه خواهد گذاشت؟

کاشیفو اینوا، رئیس کل آژانس توسعه فناوری اطلاعات نیجریه در تازه ترین مصاحبه خود اعلام کرده است این کشور امیدوار است تکنولوژی بلاک چین تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱۰ میلیارد دلار ارزش افزوده به اقتصاد نیجریه اضافه کند.

فناوری دفتر کل توزیع شده، فرایند توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور نیجریه را تسهیل خواهد کرد

اینوا که در اجلاس سهامداران ارشد نیجریه سخنرانی می کرد چارچوب اجرایی نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در این کشور را تبیین کرد. پیش نویس طرح نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در کشور نیجریه به صراحت اعلام می کند که فناوری دفتر کل توزیع شده، فرایند توسعه اقتصاد دیجیتال در این کشور را تسهیل خواهد کرد.

اینوا در ادامه صحبت های خود به جمعیت جوان کشور نیجریه اشاره کرد و گفت مقامات ارشد سیاسی این کشور می توانند با استفاده بهینه از نوآوری های جدید به ویژه بلاک چین و تکنولوژی دفتر کل توزیع شده، نه تنها از ظرفیت های گسترده نسل جوان در راستای بهبود شرایط اقتصادی استفاده کنند، بلکه ارزش افزوده کلانی را نیز به سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور اضافه کنند.

تکنولوژی بلاک چین تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱.۷۶ تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه خواهد کرد

اینوا اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین نقش بسزایی در تولید، ردگیری و ارائه محصولات تجاری در این کشور ایفا خواهد کرد. پیش از این در گزارش های پژوهشی اعلام شده بود که تکنولوژی بلاک چین از طریق کاربردهای مختلف در صنایع تجاری این ظرفیت را دارد که تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱.۷۶ تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه کند. این عدد ۱.۴ درصد میزان کل تولید ناخالص داخلی جهان را در سال ۲۰۳۰ تشکیل خواهد داد.

رئیس کل آژانس توسعه فناوری اطلاعات نیجریه اعتقاد دارد این کشور می تواند از امکانات و ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین در زمینه هایی نظیر خدمات شهری، شوراهای حل اختلاف، سازمان های احراز هویت و سیستم های پرداخت مالی استفاده بهینه کند.

نیجریه پیشرو و پیشگام کشورهای آفریقایی در زمینه توسعه فناوری بلاک چین و صنعت رمزارزها محسوب می شود

کشور نیجریه یکی از پیشگامان توسعه صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین در قاره آفریقا محسوب می شود. در ماه سپتامبر سال جاری سازمان بورس و اوراق بهادار نیجریه در گزارش جامع خود اعلام کرد ارزهای دیجیتال در ذیل چتر قانونی و قضایی این سازمان قرار خواهند گرفت.

اهداء رمزارز به پویش های مبارزه علیه خشونت پلیس در نیجریه

اخیراً نیجریه شاهد تظاهرات گسترده علیه خشونت پلیس این کشور بوده است. بسیاری از شهروندان نیجریه و به ویژه طرفداران حقوق زنان از طریق تظاهرات خیابانی خواستار پایان دادن به گروگانگیری، باج خواهی و آزار و اذیت پلیس این کشور شده اند. شهروندان نیجریه از طریق ایجاد پویش های جمع آوری کمک های اهدایی به معترضان خشونت پلیس در این کشور، اقدام به اهداء رمزارز به گروهی از فعالان حقوق زنان کردند که به سهم خود عمل قابل توجهی محسوب می شود.

منبع: کوین تلگراف.

برای مطالعه دیگر اخبار بلاک چین کلیک کنید

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...