جمعه 31 فروردین 1403

آشنایی با کشور شیلی و قوانین ارزهای دیجیتال + شرایط ویزا

شیلی را بیشتر بشناسیم

شیلی با نام رسمی جمهوری شیلی کشوری در غرب آمریکای جنوبی است. شیلی در نقشه آمریکای جنوبی به مانند یک نوار بلند و باریک میان رشته کوه آند در شرق و اقیانوس آرام در غرب کشیده شده است. مساحت شیلی 756،096 کیلومتر مربع است و از سال 2017 دارای 17.5 میلیون نفر جمعیت است. پایتخت و بزرگترین شهر سانتیاگو است و زبان ملی اسپانیایی است.

شیلی از شمال با پرو، از شمال شرقی با بولیوی، از شرق با آرژانتین و از جنوب با گذرگاه دریک ( آبراه عمیقی به عرض 1000 کیلومتر است که در میان دماغه هورن، واقع در جنوبی ترین نقطه آمریکای جنوبی و جزایر شتلند جنوبی، واقع در 160 کیلومتری شمال شبه جزیره جنوبگان قرار داشته و اقیانوس اطلس جنوبی را به اقیانوس آرام متصل می سازد) هم مرز است. قلمرو شیلی شامل جزایر خوان فرناندز، ایسلا سالاس و گومز، دسونتوراداس و جزیره ایستر در اقیانوسیه است. شیلی همچنین ادعا می کند حدود 1،250،000 کیلومتر مربع از قطب جنوب زیر قلمرو شیلی است.

اسپانیا این منطقه را در اواسط قرن شانزدهم فتح و مستعمره کرد و جایگزین حکومت اینکا شد. شیلی پس از اعلام استقلال از اسپانیا در سال 1818 ، در دهه 1830 به عنوان یک جمهوری استبدادی نسبتاً مداوم ظاهر شد. در قرن نوزدهم، شیلی با رشد چشمگیر اقتصادی و سرزمینی روبرو شد و در دهه 1880 به مقاومت ماپوچ خاتمه داد و پس از شکست دادن پرو و بولیوی، در جنگ اقیانوس آرام (83-1879) قلمرو شمالی فعلی خود را بدست آورد. در دهه های 1960 و 1970 ، این کشور قطب آشفتگی شدید سیاسی چپ و راست را تجربه کرد. یکی از مهم ترین رویدادها در تاریخ کشور شیلی مربوط به 70 میلادی است زمانی که سالوادور آلنده از حزب مارکسیست شیلی در انتخابات این کشور پیروز و به عنوان رئیس جمهور برگزیده شد اما پس از آن در کودتای 11 سپتامبر 1973 به رهبری آگوستو پینوشه و با کمک و تأثیرگذاری سازمان سیا، ژنرال پینوشه موفق به اجرای کودتا در این کشور شد.

این کودتا تأثیری شگرف و بسیار مهم در تاریخ این کشور و روند جنگ سرد گذاشت. رژیم پینوشه با سرکوبی احزاب سیاسی و تعقیب فعالان دموکراسی در این کشور شناخته می شود. این دیکتاتوری در تاریخ شیلی بی سابقه بوده است. در زمان حاکمیت پینوشه بیش از 3000 نفر اعدام یا ناپدید شدند و ده ها هزار تن دیگر در زندان ها زیر شکنجه رفتند. گفته می شود که نزدیک به 200 هزار تن از شهروندان شیلی نیز تبعید شده اند.

این رژیم در سال 1990 پس از همه پرسی سال 1988 پایان یافت و یک ائتلاف چپ میانه تا سال 2010 حکومت کرد. در سال 2005، ریکاردو لاگوس رئیس جمهوری وقت شیلی مصوبه های کنگره شیلی را به عنوان الحاقیه به قانون اساسی این کشور افزود. بر اساس این تغییرات در قانون اساسی حق انتصاب سناتورها یا انتصاب سناتورهای مادام العمر لغو شد. همچنین حق کنار گذاشتن فرمانده نیروهای مسلح شیلی به رئیس جمهور این کشور واگذار شد. بر همین مبنا دوره زمامداری رئیس جمهوری نیز از شش سال به چهار سال کاهش یافت.

در این اولین دور انتخابات ریاست جمهوری شیلی در 11 دسامبر 2005، هیچ یک از چهار کاندیدای ریاست جمهوری نتوانست 50 درصد آرای لازم برای پیروزی را کسب کند. در دور دوم نیز میچله باچلت کاندیدای ائتلاف چپ میانه با سباستیان پینیرا کاندیدای ائتلاف راست میانه به رقابت پرداخت و در نهایت باچلت از این رقابت پیروز خارج شد. باچلت در 11 مارس 2006 در مقام ریاست جمهوری شیلی سوگند خورد. این چهارمین انتخاباتی بود که پس از پایان عصر دیکتاتوری پینوشه در شیلی برگزار می شد.

براساس قانون اساسی، رئیس جمهوری شیلی نمی تواند چندین دوره پیاپی در انتخابات شرکت کند. شیلی دارای یک کنگره دو مجلسی است؛ مجلس سنا با 38 نماینده و مجلس نمایندگان با 120 عضو. دوره نمایندگی سناتورها هشت سال و دوره حضور اعضای مجلس نمایندگان در عرصه قانونگذاری چهار سال است. 20 نماینده عضو سنای شیلی از حزب حاکم ائتلاف چپ میانه هستند. حزب حاکم در مجلس نمایندگان شیلی نیز از اکثریت برخوردار است.

در مجلس نمایندگان حزب ائتلاف چپ میانه دارای 63 کرسی و حزب ائتلاف راست میانه دارای 57 کرسی است. قوه قضایی شیلی مستقل عمل می کند. این قوه متشکل از یک دادگاه استیناف، دادگاه های نظامی، یک دادگاه قانون اساسی و دادگاه عالی است.


قوانین ارزهای دیجیتال در کشور بولیوی


اقتصاد شیلی

بانک مرکزی شیلی در سانتیاگو به عنوان بانک اصلی این کشور عمل می کند. واحد پول شیلی پزوی شیلی (CLP) است. شیلی یکی از با ثبات ترین و مرفه ترین ملت های آمریکای جنوبی است که کشور های های آمریکای لاتین را در توسعه انسانی، رقابت، جهانی سازی، آزادی اقتصادی و درک پایین از فساد رهبری می کند. از ژوئیه 2013 ، شیلی توسط بانک جهانی به عنوان اقتصادی با درآمد بالا شناخته می شود.

شیلی به دلیل سیستم قضایی مستقل و کارآمد و مدیریت محتاطانه دارایی عمومی، بالاترین درجه آزادی اقتصادی را در آمریکای جنوبی دارد (رتبه 7 جهانی). در ماه مه 2010 شیلی اولین کشور آمریکای جنوبی بود که به سازمان همکاری و توسعه اقتصادی پیوست. در سال 2006، شیلی به کشوری با بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی در آمریکای لاتین تبدیل شد. از سال 2020، شیلی در سرانه تولید ناخالص داخلی در آمریکای لاتین (بعد از اروگوئه و پاناما) در رتبه سوم قرار دارد.

استخراج مس 20 درصد از تولید ناخالص داخلی شیلی و 60 درصد از صادرات را تشکیل می دهد. اسکوندیدا بزرگترین معدن مس در جهان است که بیش از 5 درصد از عرضه جهانی را تولید می کند. به طور کلی، شیلی یک سوم مس جهان را تولید می کند. کودلکو، شرکت معدنکاری دولتی، با شرکت های خصوصی استخراج مس رقابت می کند.

سیاست های اقتصادی صحیح که از دهه 1980 به طور مداوم حفظ می شود، به رشد مداوم اقتصادی شیلی کمک کرده و نرخ فقر را پایین نگه داشته است. شیلی در سال 1999 با رکود اقتصادی متوسطی روبرو شد. این اقتصاد تا سال 2003 کساد ماند، و در آن زمان با دستیابی به رشد 4.0 درصدی تولید ناخالص داخلی، علائم واضحی از بهبود را نشان داد. اقتصاد شیلی سال 2004 را با رشد 6 درصدی به پایان رساند. رشد واقعی تولید ناخالص داخلی در سال 2005 به 5/7 درصد رسید تا اینکه در سال 2006 به 4 درصد رسید. تولید ناخالص داخلی 5 درصد در سال 2007 افزایش یافت. برای توسعه بین 2 تا 3 درصد از تولید ناخالص داخلی برای سال 2009 در مواجهه با رکود اقتصادی بین المللی، دولت یک برنامه محرک اقتصادی برای تحریک اشتغال و رشد و علیرغم بحران مالی جهانی اعلام کرد. با این حال، تحلیلگران اقتصادی با تخمین دولت مخالف هستند و رشد اقتصادی را با متوسط 1.5 درصد پیش بینی کردند. رشد واقعی تولید ناخالص داخلی در سال 2012، 5.5 درصد بوده است. این رشد در سه ماهه اول سال 2013 به 4.1 درصد کاهش یافت.

نرخ بیکاری در آوریل 2013، 6.4 درصد بود. کمبود نیروی کار در کشاورزی، معدن و ساختمان گزارش شده است. طبق بررسی های دولت، درصد شیلیایی ها با درآمد سرانه خانوار زیر خط فقر، از 45.1 درصد در 1987 به 11.5 درصد در سال 2009 کاهش یافت.

منتقدان در شیلی، با این حال، ادعا می کنند که آمار واقعی فقر به طور قابل توجهی بالاتر از میزانی است که به طور رسمی منتشر شده است. با توجه به گفته های خوان کارلوس فرس، عضو کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کاراییب سازمان ملل»، با استفاده از معیار نسبی مورد علاقه بسیاری از کشورهای اروپایی، 27 درصد از مردم شیلی فقیر هستند.

از نوامبر 2012، حدود 11.1 میلیون نفر (64 درصد از جمعیت) از برنامه های رفاهی دولت بهره مند می شوند، از طریق کارت حمایت اجتماعی، که شامل جمعیت فقیر و افرادی که در معرض خطر فقر قرار دارند، می شود .

سیستم بازنشستگی ملی خصوصی شده (AFP) سرمایه گذاری داخلی را تشویق کرده و نرخ کل پس انداز داخلی را که تقریباً 21 درصد تولید ناخالص داخلی است تخمین زده است. طبق سیستم بازنشستگی اجباری خصوصی، بیشتر کارمندان بخش رسمی 10 درصد حقوق خود را به صندوق های مدیریت خصوصی پرداخت می کنند.

شیلی موافقت نامه های تجارت آزاد (FTA) را با شبکه ای از کشورها امضا کرده است، از جمله با ایالات متحده که در سال 2003 امضا شد و در ژانویه 2004 اجرا شد. ارقام دولت داخلی شیلی نشان می دهد که حتی در هنگام اثبات تورم و گرانی اخیر مس، تجارت دوجانبه بین ایالات متحده و شیلی از آن زمان بیش از 60 درصد رشد کرده است. کل تجارت شیلی با چین در سال 2006 به 8.8 میلیارد دلار رسیده است که تقریباً 66 درصد ارزش روابط تجاری آن با آسیا را نشان می دهد. صادرات به آسیا از 15.2 میلیارد دلار در 2005 به 19.7 میلیارد دلار در 2006 افزایش یافته است که 29.9 درصد افزایش داشته است.

رویکرد شیلی در مورد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در قانون سرمایه گذاری خارجی این کشور تدوین شده است. ثبت نام ساده و شفاف گزارش شده است و سرمایه گذاران خارجی برای بازپرداخت سود و سرمایه خود تضمین شده اند. دولت شیلی شورای نوآوری و رقابت را تشکیل داده است، به امید اینکه سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به بخشهای جدید اقتصادی وارد کند.

مهاجرت به شیلی

اقامت کشور شیلی برای سال 2020 با رشد 10 درصد در وضعیت تمکن مالی همراه شده است. شرایط برای کار و تحصیل شما به خوبی فراهم می شود.

می توانید در کشورهای آمریکایی تردد کنید و این موضوع یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به کشور شیلی بوده و رضایت بیش از 71 درصد از مهاجران را شکل داده است. شما به طور دائم نیاز به حضور فیزیکی ندارید این موضوع شرایط زندگی در این کشور را برای شما بسیار آسانتر می کند. به سادگی به شما این امکان داده می شود که اقامت دائم و پاسپورت شیلی را پس از 5 سال داشته باشید.

از یاد نبرید که رضایت در بخش بهداشت و درمان در شیلی بسیار عالی اعلام شده است. آمار مهاجرانی که به شیلی سفر می کنند 11 درصد بیشتر از دوره های گذشته اعلام شده است. مشخص است که رتبه های مهاجرتی به این کشور می تواند بر اساس خدمات سرمایه گذاری مشخص شود. آمار مهاجرانی که ثبت شرکت در کشور شیلی را انتخاب کرده اند بر اساس موقعیت جغرافیایی آنها ارزیابی شده است مشخص است که روند مهاجرتی به این کشور وابسته به شرایط تجاری بررسی می شود.

اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت مهاجرتی به شیلی شرایط خاص خود را دارد. مهاجرت تحصیلی در شیلی یعنی شخص قرار است که در ابتدا بررسی کند می تواند بودجه و سرمایه های مشخص را بررسی کند و سپس می بایست در یکی از دانشگاه های شیلی پذیرفته شود. هر شخص نیاز به مدرک اصل دیپلم دبیرستان دارد. نیاز است که ریز نمرات تحصیلی دبیرستان ارائه شود. افراد باید رزومه تحصیلی خود را ارائه کنند و البته که ارائه پاسپورت معتبر بسیار مهم است. هر شخص باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشد. یکی از روش های سرمایه گذاری در شیلی ثبت شرکت است.

شما برای ثبت شرکت در شیلی نیاز است که مبلغ سرمایه اولیه به ارزش 15 هزار دلار داشته باشید این هزینه برای شرکت یک نفره لحاظ می شود و در صورتی که بخواهید دو نفره ثبت شرکت در شیلی را انتخاب کنید هزینه شما به 25 هزار دلار می رسد. در کل برای ثبت شرکت در این کشور زمان بین 6 الی 9 ماه در نظر گرفته خواهد شد.

در مهاجرت به شیلی در صورتی که 1 سال از شرایط زندگی شما گذشته باشد می توانید همسر و فرزندان خود را برای درخواست در نظر داشته باشید و فرم مخصوص را بررسی کنید. فرم مخصوص باید به صورتی طراحی شده باشد که سفارت متوجه شود که چقدر می توانید از پس هزینه ها بر آیید. مشخص است که مهاجرت به این کشور می تواند برای همراهان اصول مشخصی داشته باشد یعنی همسر و فرزندان کمتر از 18 سال می توانند از طریق ویزای همراه در دانشگاه تحصیل کنند.

مهاجرت تحصیلی به شیلی

مهاجرت تحصیلی در کشور شیلی یعنی شخص قرار است که در ابتدا بررسی کند می تواند بودجه و سرمایه های مشخص را بررسی کند و سپس می بایست در یکی از دانشگاه های کشور شیلی پذیرفته شود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کشور شیلی از قرار زیر است:

هر شخص نیاز به مدرک اصل دیپلم دبیرستان دارد. نیاز است که ریز نمرات تحصیلی دبیرستان ارائه شود. افراد باید رزومه تحصیلی خود را ارائه کنند و البته که ارائه پاسپورت معتبر بسیار مهم است. هر شخص باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشد. نیاز است که گواهی سلامت پزشکی برای شخص در نظر گرفته شود و گواهی تمکن مالی بسیار پر اهمیت است در نظر داشته باشید که زبان تحصیل در کشور شیلی اسپانیایی انتخاب شده است اما در دانشگاه های خصوصی زبان انگلیسی نیز برای تحصیل وجود دارد. شما برای ورود به برخی از دانشگاه های دولتی در این کشور باید نمرات عالی داشته باشید در نظر بگیرید که به طور کلی جریان های تحصیلی در این کشور بر اساس شرایط آموزشی بررسی می شود.

مقطع لیسانس در کشور شیلی 4 سال زمان نیاز دارد و مدرک ارائه شده آن معادل با Licenciature است در صورتی که رشته انتخابی شما مهندسی به خصوص مهندسی معماری باشد نیاز است که 5 سال برای دوره لیسانس در نظر گرفته شود. مقطع فوق لیسانس در کشور شیلی دوره دو ساله و مقطع دکترا دوره 4 ساله را طی می کند و آزمون ورودی و مصاحبه برای این دو مقطع بسیار پر اهمیت خواهد بود. متقاضی باید مدرک ایلتس با نمره 6 داشته باشد.

اخذ پاسپورت شیلی

پاسپورت کشور شیلی به طور کلی برای کسانی لازم است که بتوانند از نظر علمی قوی باشند. کسانی که سواد بالایی دارند، در مسیرهای تحصیلی موفق شده اند توانسته اند به سود اقتصادی کشور شیلی بی افزایند و همینطور شرایط برای آنها به صورتی بوده است که از نظر کاری پیشرفت داشته اند می توانند پس از 5 سال درخواست برای پاسپورت کشور شیلی را ارائه نمایند.

مشخص است که اصول پاسپورت در این کشور برای کسانی که فعالیت سیاسی دارند، به حقوق شهروندی توجه نمی کنند، در فضای عمومی مشکل ایجاد می کنند و … به ندرت دیده می شود.

صدور پاسپورت در این کشور برای کسانی که به جاذبه های طبیعی مانند جنگل ها و همینطور دریاچه ها احترام نمی گذارند به هیچ عنوان صورت نمی گیرد. از یاد نبرید که سفارت کشور شیلی در تهران از سال 2016 شروع به کار کرده و این موضوع فضای مهاجرت به کشور شیلی را بیشتر از قبل کرده است. مشخص است که افراد برای اخذ پاسپورت کشور شیلی نیاز به رعایت سه موضوع مهم دارند. پاسپورت این کشور می تواند برای جوانان نیز صادر شود.

نخبگان کارآفرین از دیگر گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت هستند. اقامت کشور شیلی برای سال 2020 با رشد 10 درصد در وضعیت تمکن مالی همراه شده است. شما برای اینکه بتوانید اصول و قوانین زندگی در این کشور را در نظر داشته باشید باید بتوانید قدمت تاریخی بسیاری از بناهای قدیمی را بررسی کنید. در هر صورت اینکه شرایط پاسپورت در کشور شیلی خوب است هزینه های دقیقی را مدنظر قرار می گیرد.

اخذ اقامت شیلی

برای اقامت کشور شیلی در صورتی که مدارک شما ناقص باشد و یا با نامی غیر از نام اصلی اعلام شود درخواست برای اقامت به کل رد می شود. درخواست ویزا باید حداکثر برای دو ماه ارائه می شود. شما برای درخواست اقامت کشور شیلی باید 20 روز صبر کنید. در نظر داشته باشید که فرم درخواست اولیه شما باید در کامپیوتر تکمیل شود و نیاز است که امضای الکترونیکی شما بررسی شود. فایل ها و مدارک مورد نیاز می بایست به همراه نام درخواست کننده ذخیره شود. در غیر این صورت درخواست بررسی نمی شود.

مهم است که افراد پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی نیاز دارند. عکس متقاضی باید در یک سال اخیر اخذ شده باشد. همه مدارک باید به صورت دقیق کامل شده باشد. هزینه ای که برای صدور ویزا در نظر گرفته می شود متفاوت است و زمانی برای پرداخت آن هم در نظر گرفته می شود. شما باید بتوانید همه هزینه های کنسولی را پرداخت کنید این هزینه به صورت دلار بوده و البته که نقد اخذ می شود. شما بسته به نوع ویزا می بایست یک سری مدارک تکمیلی داشته باشید.

اقامت کشور شیلی به طور دقیق ارزیابی می شود. مشخص است که افراد برای اقامت در این کشور نیاز به رعایت اصول خاصی است. هر شخص باید تمکن مالی را رعایت کنند و این موضوع مشخص است که شرایط زندگی کمی بهتر شده است. برای اقامت در کشور شیلی نیاز است که شخص از نظر اقتصادی قوی باشد و همینطور باید سالم و موجه باشد.

اخذ ویزای شیلی

کشور شیلی یکی از کشورهای حوزه آمریکای جنوبی بوده و به طور کلی کشوری بسیار مدرن و پیشرفته است. شما برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید 20 روز کاری در نظر بگیرید، کشور شیلی دارای سفارت است و نیاز است که مراحل لازم است. نیاز است که در ابتدا به سایت سفارت کشور شیلی مراجعه نمایید و نوع ویزای درخواستی شما باید بررسی شود. به طور کلی مدارک درخواستی آماده و فرم ها باید به صورت دقیق مشخص شود. فرم ها باید به زبان انگلیس تکمیل شود. در نهایت فرم ها بررسی می شود و درخواست بررسی و مورد تأیید قرار می گیرد.

مدارکی که برای اخذ ویزای کشور شیلی نیاز است از قرار زیر است:
هر شخص باید پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماهه داشته باشد. نیاز است که فرم تکمیل شده و تایپ شده به همراه آدرس اعلام شود. در صورتی که دعوت نامه رسمی برای شما صادر شده باشد نیاز به کپی از کارت شناسایی و پاسپورت دعوت کننده به همراه آدرس و تلفن دارید. در صورتی که دعوت نامه ندارید نیاز است که نامه به زبان انگلیسی یا اسپانیایی در نظر گرفته شود به این ترتیب هدف از سفر مشخص می شود.

همه افراد باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند. این موضوع برای کارکنان دانشگاه ها و موسسات و مدیران ارشد نیاز نخواهد بود. کپی از صفحه اول پاسپورت نیاز است. بلیط هواپیما و همینطور شرایط رزرو هتل نیاز است. سند تمکن مالی توسط بانک تأیید و مهر شده نیاز است. گواهی اشتغال به کار یا تحصیل نیاز است. 2 قطعه عکس 3 در 4 نیاز است.

شهرهای مهاجر پذیر شیلی

در صورتی که قصد دارید در کشور شیلی زندگی کنید شهر زیبای والپارایسو بهترین است. این شهر به رنگ بنفش طراحی شده است و آنقدر زیباست که قطعاً بهترین منطقه گردشگری بوده و می تواند یکی از گزینه های بسیار عالی محسوب شود. این منطقه دارای خانه های بسیار زیبایی است و خرید و فروش خانه در آن بسیار جذاب است.

بخش بیرونی این شهر دارای شرایط خاصی برای گردشگری است. این شهر بیشترین میزان مهاجرت را به خود اختصاص داده است. ساختمان ها اغلب رنگی هستند و دیوارهای بنفش و بسیار زیبا دارد. این شهر برای کسب و کار بهترین گزینه است و البته که شرایط گردشگری در آن به صورت خاصی دیده می شود.

پوتره شهری سرسبز است که کمتر مهاجری در آن دیده می شود. این شهر دارای ساختمان های سفید و البته که شرایط برای گردشگری بسیار عالی است. این شهر دارای بخش کشاورزی بسیار خوبی است به طور کلی بازدید از این شهر می تواند فضای خوبی داشته باشد. میزان مهاجرت به دلیل دور بودن از فضای رفاهی به ندرت دیده می شود اما گردشگران زیادی برای بازدید این شهر را انتخاب می کنند.

در هر صورت وضعیت شهری در این منطقه بسیار زیبا است و البته که مهاجرت به این منطقه ساختار بسیار دقیقی دارد. شما می بایست بتوانید در مسیر گردشگری این بخش همه اصول را بررسی کنید. در فضای سرسبز در این منطقه نیاز به رعایت شرایط خاصی است. ابرها زیر پای شما قرار می گیرد و بسیار دیدنی است.

مهاجرت شرایط خاص به شیلی

یکی از شرایط بسیار خوب برای مهاجرت به کشور شیلی این است که شرایط ورزشی درستی داشته باشید، این کشور هر ساله در المپیاد سرشناس بوده و جذب ورزشکاران حرفه ای بخش مهمی از شرایط مهاجرتی به کشور شیلی محسوب می شود.

ورزشکاران می توانند در ابتدا با ویزای شرایط خاص وارد کشور شیلی شوند. مشخص است که این موضوع در سال های اخیر می تواند شاخص های دقیقی داشته باشد. به هر صورت مهاجرت شرایط خاص به این کشور می تواند به شکلی باشد که افراد پس از سه سال به سادگی درخواست برای اقامت دائم داشته باشند.

در مسیر مهاجرت شرایط خاص به کشور شیلی دو نکته بسیار مهم دیده می شود. نکته اول اینکه شما می بایست بتوانید ثابت کنید که برای ورود در بخش ورزشی این ویزا را انتخاب کرده اید. هرچه تمکن مالی شما بیشتر باشد شانس در اخذ ویزای مربوطه بیشتر نیز می شود. حال برای اینکه این موضوع بازتر شود، یک مثال می زنیم: در سال 2016 گروهی از ورزشکاران حرفه ای کشور شیلی را هدف گردشگری خود قرار دادند.

این موضوع سبب شد تا شرایط ورزشی در این کشور بهبود داشته باشد. مشخص است که اصول مهاجرتی در این کشور بسیار عالی بوده و این موضوع برای سرمایه گذاری این افراد یک برگ برنده محسوب می شد. در شرایط خاص برای سفر به کشور شیلی نیاز است که هر شخص دو بخش اقتصادی مهم را در نظر بگیرند. مشخص است که جریان مهاجرت خاص به کشور شیلی می تواند در بهترین صورت نتیجه بخش باشد.

مهاجرت توریستی به شیلی

مهاجرت توریستی به کشور شیلی نیاز به رعایت سه موضوع مهم دارد:
در صورتی که از قبل ویزای توریستی کشور شیلی یا کشور دیگری را اخذ کرده باشید و بدقولی داشته باشید شرایط مهاجرت توریستی برای شما به صورت مجدد اعمال نمی شود، به هر صورت ویزای توریستی این کشور در رده بندی های مشخصی دنبال می شود. مثلاً کسانی که ویزای توریستی کشور شیلی را انتخاب کرده اند می دانند که برای اخذ این ویزا نیاز به اثبات بازگشت به کشور مبدأ است.

مورد بعدی اینکه شما علاوه بر پول نقد و تبدیل به ارز نیاز است که نامه تمکن مالی نیز دارید، پول نقد در این کشور و همینطور شرایط تبدیل به ارز برای هر شخص در زمینه های مشخصی دنبال می شود. در نظر داشته باشید که دولت کشور شیلی اعلام داشته است که اصول توریستی در می تواند لازمه یک مسیر اقتصادی درست باشد. در نظر داشته باشید که بدون نامه تمکن مالی به هیچ عنوان ویزای توریستی به شما تعلق نمی گیرد.

مورد دیگر اینکه افراد باید اثبات نمایند که اگر قصد دارند به کشور شیلی بازگردند باید مدارکی برای اثبات آن وجود داشته باشد، به هر صورت مهم است که گواهی مخصوص به شغل و یا تحصیل داشته باشید. بسیار پر اهمیت است که مسیر توریستی در این کشور را بررسی کنید و سعی کنید یک سری مسائل مهم را نیز بررسی کنید.

مهاجرت از طریق همراه

در مهاجرت به کشور شیلی در صورتی که 1 سال از شرایط زندگی شما گذشته باشد می توانید همسر و فرزندان خود را برای درخواست در نظر داشته باشید و فرم مخصوص را بررسی کنید. فرم مخصوص باید به صورتی طراحی شده باشد که سفارت متوجه شود که چقدر می توانید از پس هزینه ها بر آیید.

مشخص است که مهاجرت به این کشور می تواند برای همراهان اصول مشخصی داشته باشد یعنی همسر و فرزندان کمتر از 18 سال می توانند از طریق ویزای همراه در دانشگاه تحصیل کنند و همینطور شرایط کار برای همسر فرد نیز فراهم می شود. در ویزای همراه شما تنها اجازه استفاده از بیمه های خصوصی دارید و به شما اجازه اینکه از بودجه های دولتی بیمه استفاده کنید پس از دو سال تمدید صورت می گیرد. مشخص است که مهاجرت از طریق همراه در این کشور شرایط مخصوص به خود دارد.

از یاد نبرید که فرد اصلی در این کشور می بایست منزل تهیه نماید و همینطور باید شغل مناسب داشته باشد. مشخص است که مهاجرت به کشور شیلی از طریق همراه می تواند شرایط برای کارآفرینی را نیز ایجاد نماید و به این ترتیب دولت نیز سعی داشته است که شرایط مهاجرت با صورت دقیق فراهم سازد. در شرایط مهاجرتی به این کشور باید بتوانید هم از نظر اقتصادی قوی باشید و هم هیچ نوع پرونده قضایی نداشته باشید. در شرایط مهاجرت همراه به این کشور همه کسانی که قصد دارند به صورت حرفه ای فعالیت داشته باشند می توانند گردش مالی خود را بهبود دهند.

مهاجرت کاری شیلی

وضعیت کار و تخصص در این کشور بسیار گسترده است به طوری که افراد می توانند در یکی از شرکت های خصوصی در کشور شیلی مشغول به کار شوند. برای این موضوع نیاز به صحبت با کارفرما است و بهتر است که همه شرایط مورد نظر بررسی شود. مشخص است که تخصص کاری و داشتن مهارت می تواند مسیر کاری را راحت تر نماید برای اینکه بتوانید در جریان کار در کشور شیلی قرار بگیرید بسیار پر اهمیت است که نیازهای بازار را بسنجید و مهارت خود را در این زمینه پیش ببرید.

برای کار در کشور شیلی نیاز است که تخصص شما بررسی شود. شرایط زندگی و کاری در این کشور روز به روز بهتر می شود دولت وام های خوبی برای مسیر کاری در اختیار شما قرار می دهد. مشخص است که برای اخذ ویزای کاری کشور شیلی نیاز است که اولاً مدارک شما بررسی شود و در صورتی که بررسی مدارک به درستی صورت نگیرد شانس برای ورود به کار کمتر می شود. اعتبار ویزای کاری در کشور شیلی 2 سال است و شرایط برای سه دوره تمدید نیز دیده می شود.

مهاجرت کاری به کشور شیلی می تواند برای خانواده شما نیز یک امتیاز خوب باشد و سبب شود که ورود به خاک این کشور به سادگی صورت بگیرد. بررسی تخصص و کار در کشور شیلی می تواند در بهترین شرایط فراهم شود. مشخص است که مهاجرت کاری به کشور شیلی می تواند یک امتیاز مهم برای سرمایه گذاری باشد.

کار و رسیدن به شغل مناسب در کشور شیلی می تواند هزینه های زندگی را بهبود دهد و فرزندان شما از امتیاز تحصیلی خوبی نیز برخوردار شوند. برای مهاجرت کاری بهتر است که تجربه و سابقه کاری داشته باشید و تجربه به نسبت مدرک تحصیلی و شرایط کاری شما از امتیاز بهتری برخوردار است.

مهاجرپذیری شیلی

مهاجرت به کشور شیلی بیشتر شده است و این موضوع بخش مهمی از روند اقتصادی را شامل می شود. علت این موضوع بسیار مهم و البته مشخص است. شیلی در لیست کشورهایی قرار دارد که شما با خرید ملک و همینطور اجاره خانه می توانید به سادگی شرایط مهاجرتی به این کشور را پیش بگیرید. خرید خانه در کشور شیلی و گرفتن اقامت از دسته گزینه هایی است که اصول اقامتی مناسبی خواهد داشت.

وضعیت مهاجرپذیری کشور شیلی در سال های اخیر بهتر شده است و شهرداری اعلام کرده است که هر شخص می تواند به سادگی با خرید ملک مورد نظر افتتاح حساب در این کشور داشته باشد و مسیر اقتصادی درستی را در پیش بگیرند. اصول مهاجرپذیری برای شیلی در رده بندی های مشخص بیشتر از سال های گذشته است. به عنوان مثال اقامت کشور شیلی می تواند حتی با خرید قطعه زمینی نیز فراهم شود. خرید و فروش زمین در این کشور جریان درستی را شکل داده است. از یاد نبرید که شیلی یکی از بهترین کشورهایی است که مهاجرت به آن می تواند عملکرد مشخصی داشته باشد.

شما برای مهاجرت به شیلی می توانید ثبت شرکت و به طور کلی سرمایه گذاری های خاصی داشته باشید. سرمایه گذاری های کلان بین المللی در این کشور توسط گروهی از ایرانیان صورت گرفته است. البته که شیلی در لیست کشورهای رشد یافته در راستای سرمایه اعلام شده است. رشد مهاجرت به منظور تحصیل و سرمایه گذاری در شیلی بهتر از قبل اعلام شده است. وضعیت ثبت شرکت در این کشور بر اساس داده های کلان شهروندی مشخص می شود.

مهاجرت پناهندگی به شیلی

برای مهاجرت از طریق Un کشور شیلی بدانید که راه بسیار دشواری در پیش دارید، بهتر است در ابتدا از عمق فاجعه ای که سبب می شود وارد روند پناهندگی کشور شیلی شوید اطلاع داشته باشید. برای پناهندگی در این کشور بسیار مهم است که تابعیت شما بررسی شود. تابعیت افراد در این کشور قانون مخصوصی دارد، بسیاری از ملیت ها شرایط برای پناهندگی در کشور شیلی را ندارند و دولت حمایت های لازم را بسیار محدودتر کرده است. کشور شیلی فضای عالی برای کار و زندگی است و انتخاب روش پناهندگی تنها دردسرساز بوده و مشکل آفرین خواهد بود.

یادمان باشد که برای پناهندگی در کشور شیلی باید میزان هزینه های مشخصی را در نظر داشته باشید. مشخص است که پناهندگی در این کشور در شرایطی که در کشور خود کشته می شوید و جانتان در خطر است بررسی می شود. یک اصل اقتصادی بسیار مهم نشان می دهد که وضعیت پناهندگان در کشور شیلی در روز های اول بسیار نامناسب بوده و این موضوع نشان دهنده خطراتی است که از کمبود غذا و وسایل بهداشتی در کشور شیلی است.

مشخص است که جریان های پناهندگی در این کشور می تواند از سال های گذشته تا به امروز از موضوعات بسیار مهمی باشد که دولت سعی کرده است با ورود سرمایه گذاران خارجی به رشد برساند که البته هنوز نتیجه خوبی نداشته است. در بحث پناهندگی بانوانی که بدون همسر هستند و دارای فرزند بی پناه هستند اولویت و اهمیت بیشتری به نسبت سایر گروه ها دارند. شرایط پناهندگی در کشور شیلی می تواند از سال های گذشته تا به امروز مورد بررسی قرار بگیرد. مهاجرت از طریق پناهندگی روش سالمی نیست و اصلا توصیه نمی گردد.

مهاجرت از طریق تولد به شیلی

محل تولد فرزند بدون شک یک عامل بسیار خوب است که آینده را برای وی رقم می زنند. قوانین و امکاناتی که شرایط تولد در این کشور را صورت می گیرد بر اساس میزان قوانین درست صورت می گیرد. کشور شیلی در لیست کشورهایی قرار دارد که دو قانون برای تابعیت تولد در نظر گرفته است. در قانون اول اگر پدر و مادر تبعه کشور شیلی باشند فرزند چه در خاک شیلی متولد شده باشد و چه در یک کشور دیگر تابعیت شیلی برای وی در نظر گرفته می شود.

مورد بعدی در صورتی که پدر و مادر برای گردشگری وارد این کشور شده اند مادر باردار بوده و طبق زمان تعیین شده فرزند وی در خاک کشور شیلی متولد شود شرایط مالی پدر و مادر و تمایل آنها برای زندگی در این کشور بررسی می شود در صورتی که تمکن مالی به درستی وجود داشته باشد و البته که پدر و مادر شرایط زندگی در خاک این کشور را داشته باشند به آنها اجازه داده می شود که در عرض یک ماه با ویزای سرمایه گذاری وارد خاک کشور شیلی شوند. پس از آن درخواست برای تابعیت شیلی برای فرزندان صورت می گیرد. در راستای تولد در این کشور دو موضوع بسیار مهم وجود دارد.

اول اینکه پدر و مادر نباید اعتیاد داشته باشند و یا نباید پرونده قضایی داشته باشند. نیاز است که وضعیت سکونت اشخاص در این کشور به شکل اصولی ارزیابی شود. در مسیر تولد در خاک کشور شیلی بهتر است که بدانید همیشه قوانین برای افرادی که راه های قانونی را انتخاب می کنند بهتر از سایر افراد است و این موضوع اهمیت زیادی دارد. در زمینه تولد در این کشور بهتر است که میزان سرمایه خود را افزایش دهید.

مهاجرت از طریق ازدواج به شیلی

برای مهاجرت به کشور شیلی از طریق ازدواج بسیار مهم است که بدانید تنها یک دوره یک ماهه زمان در اختیار شما قرار می گیرد که ازدواج خود را ثبت کنید در این دوره مهم است که بتوانید ثابت کنید ازدواج شما واقعی بوده و تمکن مالی لازم نیز در این زمینه رویت شده است. مهاجرت به کشور شیلی از طریق ازدواج می تواند یک شروع خوب برای اقامت دائم باشد. در کمتر از سه سال به هیچ عنوان شرایط برای اقامت دائم در این کشور رویت نخواهد شد و قطعاً باید یک سال از ازدواج شما گذشته باشد.

مورد بعدی است که برای رسیدن به یک مسیر ازدواج درست در کشور شیلی نیاز است که در ابتدا هزینه های زندگی را بررسی کنید. بررسی هزینه های زندگی در این کشور بیشتر شامل مسکن و خورد و خوراک است. هر دو شخص باید مجرد بودن خود در زمان ازدواج دوم را بررسی کنند. در هر صورت برای اینکه ازدواج در کشور شیلی به نتیجه درستی برسد بسیار پر اهمیت است که سرمایه گذاری و افتتاح حساب در خاک این کشور داشته باشید.

برای ازدواج با یک شخص از تبعه کشور شیلی دو نکته وجود دارد. نکته اول اینکه به هیچ عنوان اجازه ندارید ازدواج صوری داشته باشید این موضوع از سوی سافرت بارها بررسی می شود. شما باید در یک آدرس مشخص با همسر خود زندگی کنید. بهتر است بدانید که برای مهاجرت به کشور شیلی نیاز است که از نظر جسمی و روحی سالم باشید. مهاجرت برای بیماران به کشور شیلی به ندرت صورت می گیرد. وضعیت گردشگری در کشور شیلی بسیار خوب است. این وضعیت شامل شرایطی می شود تا بهتر بتوانید همسر خود را انتخاب کنید.

مهاجرت سرمایه گذاری به شیلی

یکی از روش های سرمایه گذاری در شیلی ثبت شرکت است. شما برای ثبت شرکت در شیلی نیاز است که مبلغ سرمایه اولیه به ارزش 15 هزار دلار داشته باشید این هزینه برای شرکت یک نفره لحاظ می شود و در صورتی که بخواهید دو نفره ثبت شرکت در شیلی را انتخاب کنید هزینه شما به 25 هزار دلار می رسد.

در کل برای ثبت شرکت در این کشور زمان بین 6 الی 9 ماه در نظر گرفته خواهد شد. یک سال اول را بدون خانواده در کشور شیلی زندگی می کنید پس از آن شرایط برای اخذ ویزای همراه برای شما و خانواده تان صورت می گیرد. انتخاب شرکت از نوع سهامی خاص گزینه بسیار بهتری خواهد بود و مشخص است که به میزان تقریبی 27 درصد از مالیات بر درآمد برای شما در نظر گرفته می شود که در طول سال این رقم به 3700 دلار خواهد رسید.

کشور شیلی با کشورهای مطرحی مانند پرو و آرژانتین هم مرز است و این موضوع سبب می شود که رشد سرمایه گذاری در کشور شیلی بسیار زیاد باشد. در هر صورت اقامت برای مدت 4 سال در این کشور یک انتخاب بسیار عالی است و حق شهروندی به افراد نیز داده می شود.

هر شخص باید پاسپورت مربوطه داشته باشد و نیاز است که ثابت کند روند فعالیت وی بر چه اساسی صورت می گیرد. هر شخص باید تقاضای ویزا و همینطور کارت اقامت نیز ارائه دهد. خانواده شما نیاز به ویزای سرمایه گذاری در این کشور دارند و می تواند مدارک همراه خود را نیز به صورت حرفه ای ارائه دهند. شرایط برای اقامت در کشور شیلی روز به روز بهتر می شود.

روش های مهاجرت به شیلی

یکی از روش های مهاجرت به کشور شیلی داشتن شرایط اقامتی است که میزان سرمایه شما را با سود همراه سازد. وقتی که سرمایه شما در کشور شیلی ارزیابی می شود مشخص است که سرمایه وارد فضای تجاری می شود و یا دولت سعی می کند که پیشنهاد برای ثبت شرکت را به شما دهد و این موضوع می تواند در یک مسیر درست برایتان اقامت دائم کشور شیلی را به همراه داشته باشد. از طرفی اگر شخصی بخواهد برای مهاجرت به کشور شیلی دو پارت اقتصادی را در نظر بگیرد پیشنهاد اولیه دولت ورود به پروژه های دولتی خواهد بود.

مورد بعدی که در مسیر مهاجرت به کشور شیلی دیده می شود کار و ایجاد اشتغال است که به کارآفرینی شهرت دارد. صنایع در کشور شیلی بیشتر به سمت پیشرفته شدن حرکت می کنند و این رشد اقتصادی در کشور شیلی سبب می شود که شرایط اقامتی را به صورت دقیق تری پیش ببرند. از یاد نبرید که مهاجرت به شیلی برای ایرانیان می تواند به بهترین حالت ممکن صورت بگیرد. مثلاً اگر شخص بتواند برای مهاجرت به کشور شیلی راهنمای خوبی داشته باشد می تواند ورود به اشتغالی داشته باشد که برای سایر افراد بومی این کشور نیز درآمدزایی داشته باشید این روش به نسبت پناهندگی به شیلی از طریق کشور شیلی بهتر است و خطرات کمتری دارد.

ویزای ازدواج سبب می شود که شما برای مدت موقتی در این کشور زندگی کنید. زندگی شما بر چندین شکل ممکن ارزیابی می شود. مشخص است که برای ازدواج در شیلی وضعیت سرمایه ای رشد زیادی داشته است. در روش های مهاجرتی به این کشور داشتن صداقت در مسیر مهاجرت ارزش و اهمیت زیادی دارد. ازدواج باید واقعی باشد.

راحت ترین روش مهاجرت به شیلی

تحصیل در کشور شیلی یکی از روش های خوب و کم هزینه برای جوانان است. شرایط بورسیه در این کشور بسیار رشد داشته است، وجود بورسیه های تحصیلی در شیلی سبب شده است که اشخاص بتوانند میزان سرمایه اولیه خود را به سادگی وارد بازار نمایند و خود به رایگان در یکی از دانشگاه های شیلی تحصیل کنند.

وضعیت مهاجرتی در این کشور در راستای سرمایه گذاری به صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود بسیار دیده می شود حقیقت امر این است که هزینه افتتاح این سری از شرکت ها ارزانتر است. این موضوع سبب می شود که ارزش تجاری کار صورت گرفته بیشتر شود. روند سرمایه ای پیشرفت خواهد داشت و اصول سرمایه گذاری به شکل حرفه ای دنبال می شود. در مسیر ثبت شرکت در کشور شیلی میزان سرمایه اولیه بر اساس جریان اقتصادی مشخصی می شود.

البته که شما می توانید به سادگی هزینه اقامت در کشور شیلی را محاسبه کنید و به سراغ گزینه ای بروید که برایتان آسانتر باشد. اقامت کشور شیلی با اجاره خانه به نسبت خرید خانه در کشور شیلی و گرفتن اقامت بسیار بهتر است و می تواند از سوی اداره مهاجرت کشور شیلی نیز مورد حمایت قانونی قرار بگیرد. مشخص است که شرایط اقامتی در این کشور راهنمای خاصی دارد. از یاد نبرید که بررسی اقامت کشور شیلی برای ایرانیان بیشتر شامل اصول سرمایه گذاری بوده و البته که جوانان نخبه ایرانی اصول تحصیل مشخص در این کشور را در پیش گرفته اند.

قوانین رمزارزها در کشور شیلی

طبق بیانیه های غیر رسمی بانک مرکزی شیلی، ارزهای دیجیتال توسط مراجع حقوقی و قضایی این کشور کماکان به رسمیت شناخته نشده است. بنابراین معاملات صورت گرفته در بستر شبکه های غیر متمرکز، در حیطه نظارت و قانونگذاری مرجع پولی کشور شیلی نخواهد بود.

کد خبر: HFMCMF

مطالب مرتبط:

قوانین رمزارزها در کشور کانادا

قوانین ارز های دیجیتال در کشور برزیل

قوانین ارزهای دیجیتال در کشور برمودا

قوانین ارزهای دیجیتال در آرژانتین

بیشتر بخوانید

آشنایی با کشور جامائیکا و قوانین ارزهای دیجیتال

جامائیکا کشوری جزیره ای است که در دریای کارائیب واقع شده است. این جزیره با مساحت 10,990 کیلومتر مربع، سومین جزیره بزرگ آنتیل بزرگ...

آشنایی با کشور گرنادا و قوانین ارزهای دیجیتال

گرنادا یک کشور جزیره ای در هند غربی واقع در دریای کارائیب در منتهی علیه جنوبی رشته جزایر گرنادین ها است. گرنادا از جزیره...

آشنایی با کشور جمهوری دومینیکن و قوانین ارزهای دیجیتال

جمهوری دومینیکن کشوری است که در جزیره هیسپانیولا در مجمع الجزایر آنتیل بزرگ در منطقه کارائیب واقع شده است. جمهوری دومینیکن دومین کشور بزرگ...

آشنایی با کشور دومینیکا و قوانین ارزهای دیجیتال

دومینیکا، با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا، کشوری جزیره ای در دریای کارائیب است. پایتخت، روزو، در ضلع غربی جزیره واقع شده است. این...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

پلی میان انسانیت، نوآوری و عدالت محوری

  در عصری که مرزهای بین واقعیت و تفکر گمانه‌زنی به طور فزاینده‌ای محو می‌شود، این ایده جذاب که انسان‌ها در اصل می‌توانند شبیه ماشین‌های...

مطالب داغ هفته