پنج‌شنبه 3 خرداد 1403

چرا آینده توییتر به تکنولوژی بلاک چین گره خورده است

علت گره خوردن توییتر به بلاک چین

جک دورسی، مدیر ارشد اجرایی توییتر در تازه ترین مصاحبه خود به بررسی آینده این شبکه اجتماعی پرداخته و عنوان کرده است تکنولوژی بلاک چین نقش به سزایی در مقابله با نقض حریم خصوصی کاربران و نشر اطلاعات کاذب در شبکه های اجتماعی ایفا خواهد کرد. دورسی اعتقاد دارد آینده توییتر به تکنولوژی بلاک چین گره خورده است و این تکنولوژی نوظهور می تواند امنیت کاربران را در شبکه های اجتماعی تضمین کند. همچنین دورسی از از طرفداران تکنولوژی بلاک چین و صنعت امور مالی غیر متمرکز بوده است و اعتقاد دارد رمزارزها تنها راه برون رفت از معضل های اقتصادی و تنگناهای مالی خواهند بود.

 

آیا می دانید بلاک چین چیست؟

 

رمزارزها تنها راه برون رفت از معضل های اقتصادی و تنگناهای مالی خواهند بود

جک دورسی همواره یکی از طرفداران تکنولوژی بلاک چین و صنعت امور مالی غیر متمرکز بوده است و همیشه تلاش کرده با تصویب برخی قوانین اجرایی، زمینه را برای فعالیت گسترده نهادهای تکنولوژی فراهم کند. جک دورسی یکی از طرفداران بیت کوین نیز محسوب می شود و اعتقاد دارد این رمزارز شناخته شده تا سال 2030 به عنوان تنها ارز رسمی جهان جایگزین پول های کاغذی خواهد شد. دورسی از بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال یاد می کند و اعتقاد دارد رمزارزها تنها راه برون رفت از معضل های اقتصادی و تنگناهای مالی خواهند بود.

دورسی در گفته های خود تصریح کرده است که بیت کوین بهترین نوع ارز دیجیتال محسوب می شود و از الگوی ساختاری شبیه الگوی اینترنت برخوردار است. او به ایده جاودانگی اطلاعات ذخیره شده در بستر تکنولوژی بلاک چین اشاره کرد و گفت این ویژگی منحصر بفرد نشان می دهد که تکنولوژی بلاک چین تنها دریچه نگریستن به آینده های دور خواهد بود.

در قسمت دیگری از صحبت های خود، دورسی به آینده توییتر اشاره کرد و گفت این شبکه اجتماعی در حال حرکت به سوی یک پلتفرم متن باز قرار دارد و آینده توییتر به تکنولوژی بلاک چین گره خورده است. دورسی در آخر گفت امنیت سایبری کاربران در شبکه های اجتماعی یک موضوع بسیار مهم است و هر چقدر شبکه های اجتماعی از مرکزیت نهادهای نظارتی فاصله بگیرند، سطوح امنیت سایبری کاربران نیز به مراتب ارتقا پیدا خواهد کرد.

منبع: blockchain.news

برای مطالعه جدیدترین اخبار بلاک چین کلیک کنید

 

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال سندباکس (SAND)

سندباکس که در سال 2011 راه اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران امکان می دهد دارایی های...

آشنایی با ارز دیجیتال استراتیس (STRAX)

استراتیس یک پلتفرم بلاک چین به عنوان یک سرویس است که چندین محصول و خدمات را برای شرکتها ارائه می دهد، از جمله راه...

توکن و استاندارد ERC20 چیست؟

ERC-20 مجموعه ‌ای از قوانینی است که باید روی یک توکن پیاده‌ سازی شود تا امکان فعالیت روی شبکه اتریوم برای آن ایجاد شود. ERC-20ها...

آشنایی با ارز دیجیتال تتا (THETA)

تتا یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که برای پخش ویدئو ساخته شده است. در مارس 2019 راه اندازی شد، و شبکه اصلی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

مطالب داغ هفته