جمعه 7 مهر 1402

گواهینامه رانندگی بر پایه بلاک‌چین در کره جنوبی

دولت کره جنوبی موافقت این کشور را برای آزمایش سامانه گواهینامه رانندگی مبتنی بر بلاک چین اعلام کرد.

به گزارش سکه‌نیوز به نقل از کوین‌تلگراف، وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی پذیرفت که شرکت بلاک‌چین آیکون‌لوپ (Iconloop) با استفاده از فناوری هویت غیرمتمرکز (DID) را برای مدیریت اطلاعات مربوط به گواهینامه‌های رانندگی آزمایش کند.

براساس اطلاعیه آیکون‌لوپ، هدف اجرای آزمایشی این سامانه نشان دادن ظرفیت‌های فناوری هویت غیرمتمرکز در ارایه ذخیره‌سازی امن و جلوگیری از جعل داده‌ها است.

«جونگهیوپ کیم» مدیرعامل آیکون‌لوپ گفته که پلتفرم DID شرکت این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که به جای گواهینامه فیزیکی رانندگی، از نرم‌افزار موبایلی مخصوص این شرکت استفاده کنند.

اعلان این خبر در حالی است که استفاده از هویت غیرمتمرکز بلاک‌چین مدت‌ها است در کره جنوبی رواج یافته و در ماه اوت سال 2020 گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه یک میلیون شهروند این کشور گواهینامه رانندگی بلاک‌چین دارند.

همچنین، در همان زمان گزارش شد که که مقام‌های جزیره جِجو در کره جنوبی برای ردگیری تماس‌های افراد مبتلا به کووید19 از سامانه‌های هویت غیرمتمرکز استفاده می‌کردند.

برای مطالعه جدیدترین اخبار بلاک چین، کلیلک کنید

بیشتر بخوانید

مجوز استفاده بخش خصوصی از بلاک چین در امارات

کشور امارات به فعالان بخش خصوصی اجازه استفاده از بلاک چین را می دهد. از این رو اخیراً شورای جهانی بلاک چین در این...

ایجاد بلاک چین خصوصی ریپل برای ساخت CBDC

شرکت ریپل اعلام کرد که، دفتر خصوصی جدید CBDC این شرکت با توان عملیاتی و قابلیت همکاری بالا در حال توسعه است. به گزارش سکه...

توسعه استاندارد تأیید آزمایش کووید 19 مبتنی بر بلاک چین

طبق گزارش های محلی، سنگاپور استانداردی مبتنی بر بلاک چین برای تأیید آزمایش کووید 19ایجاد کرده است. انتظار می رود با استفاده از این...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته