۰۴/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۰۴/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | شنبه

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین زیر نگاه تیزبین آژانس مالیاتی فدرال کانادا

منابع خبری متعددی از تعقیب سرمایه‌گذاران بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر از سوی حسابرسان مالیاتی فدرال در کانادا خبر داده‌اند. این حسابرسی جدی و دقیق صورت گرفته به طوری‌ که ظاهرا همه سرمایه‌گذاران این حوزه ملزم به تکمیل پرسش‌نامه‌هایی شده‌اند که باید در آن از فعالیت‌های دقیق چند سال اخیر خود در حوزه رمزارزها گزارش‌هایی ارائه بدهند.

در چند سال اخیر، آژانس مالیاتی فدرال کانادا سعی داشته تا فعالیت‌های ارزهای مجازی را دقیق‌تر بررسی کند زیرا ظرفیت سواستفاده از این فضا برای عملیات غیرقانونی مختلفی مانند پولشویی، انواع کلاه‌برداری و عملیات تروریستی بسیار زیاد است.

نظارت بر رمزارزها در کشورهای مختلف

نظارت بر رمزارزها فرایند پیچیده‌ای است که فعلا به دلیل نبود زیرساخت‌های مختلف در جهت کنترل قانونی آنها بسیاری از کشورها را دچار نگرانی کرده است.

در آمریکا هم، سازمان دولتی خدمات درآمد داخلی که زیرمجموعه‌ای از وزارت خزانه‌داری ایالت متحده آمریکاست، از صرافی‌های رمزارز مانند کوین‌بیس درخواست کرده بود که پایگاه‌های داده خود را در اختیار این نهاد قرار داده و امکان بازرسی و حسابرسی‌های بیشتر را در این حوزه فراهم کنند. ظاهرا تلاش‌های قانونی کوین‌بیس برای محدود کردن دسترسی سازمان دولتی خدمات درآمد نتیجه‌بخش بوده و این دسترسی بسیار محدود شده است.

بیانیه رسمی برای حسابرسی به رمزارزها در کانادا

یکی از وظایف و اهداف ناظران دولتی بر مالیات‌ها و درآمدها در کانادا، بررسی وضعیت و امکان توسعه کسب و کارهای جدیدی است که روی اقتصاد ملی اثرات مثبت می‌گذارند. بنابراین علاوه بر مقوله کنترل و نظارت بر قانونی بودن فعالیت‌های رمزارزها و ممانعت از بروز تخلفاتی نظیر پول‌شویی، نگاه حسابرسان تا حدی برای به کارگیری ظرفیت‌های قابل استفاده رمزارزها نیز بوده است.

برای بررسی‌های بیشتر در این حوزه از سال ۲۰۱۷ از سوی مراجع قانونی و مالیاتی کشور کانادا برای توجه به رمزارزها، برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است. دولت کانادا خواهان بررسی پلت‌فرم‌ها و مدل‌های کسب و کاری تازه بوده و در نتیجه رمزارزها را فرصتی ایده‌آل برای تحقیق و توسعه بیشتر می‌داند.

اقدامات کانادا برای حسابرسی و پیگیری رمزارزها

واضح است که دولت‌مردان و نهادهای رسمی معمولا میل چندانی به ارائه شفاف اقدامات حسابرسی خود ندارند. به همین خاطر در کانادا روش‌های حسابرسی به امور رمزارزها دقیقا مشخص نیست. به عبارت بهتر، ساز و کار رسیدگی به مقوله ارزهای دیجیتالی کاملا واضح نیست و علاوه بر بخش‌هایی از کار که طی آن تحلیل‌های واضح و حسابرسی‌های قانونی و چارچوب‌داری صورت می‌گیرد، قطعا نظارت‌های مخفیانه‌ای هم انجام می‌شود که از مسیرهایی کاملا روشن و اطلاع‌رسانی‌شده گذر نمی‌کنند. گذشته از اینها دولت کانادا و نهادهای حسابرسی به امور مالیاتی به تدوین قوانینی پرداخته‌اند که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر را به آگاهی از پرداخت مالیات و قوانین مربوط به آن دعوت می‌کنند.

پرسش‌نامه‌هایی که برای حسابرسی سرمایه‌گذاران رمزارزها طراحی و تدوین شده شامل صفحات متعددی است که فعالیت آنها را در ابعاد بسیار متنوع و مختلفی بررسی می‌کند.

این موضوع یعنی بررسی ابعاد مختلف سرمایه‌گذاری در دنیای بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر بسیار جدید و تازه است و از همین رو به نظر می‌رسد هنوز راه‌های فرار مالیاتی از سوی سرمایه‌گذاران و پیگیری‌های نامحسوس از سوی دولت‌ها به طور کامل کشف نشده‌اند.

منبع : cintjournal 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

گلایه رئیس کمیسیون بلاک چین و رمزارز سازمان نصر از وزارت نیرو

مسئولان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اقدامات وزارت نیرو و دولت گلایه دارند و بر این باورند که اقدامات انجام شده صنعت رمزارزها را...

آینده روشن رمزارز کونوس

در مقاله های پیشین سکه نیوز، به بررسی و تحلیل پلتفرم کونوس پرداختیم، در این مقاله با مروری کوتاه روی این پلتفرم به بررسی...

فناوری‌بلاک چین به مبارزه با کلاه‌برداری خودرویی می‌رود

یک ائتلاف جهانی خودرویی در حال به کارگیری شناسنامه های بر اساس بلاک چین برای تعقیب و نگهداری تاریخ و اطلاعات خودروهای دسته دوم...

پیش بینی مدیرعامل گری اسکیل از بازار کریپتو در ۲۰۲۱

مدیرعامل گری اسکیل (Grayscale) بر این باور است که ۶ عامل از جمله پذیرش گسترده از سوی نهادها، تنظیم مقررات مطلوب و رشد رمزارزها...

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...