تکنولوژی بلاک چین برای مبارزه با جنگل زدایی به میدان می آید

17

یک شرکت برزیلی در راستای کاهش حساسیت های بین المللی در نظر دارد از تکنولوژی بلاک چین برای مقابله با جنگل زدایی استفاده کند.

به گزارش سکه نیوز، یکی از بزرگترین شرکتهای فراورده های گوشتی برزیل بدلیل عدم توجه به هشدارهای محیط زیست در روند جنگل زدایی توبیخ شد.

به همین علت این شرکت بزرگ در راستای کاهش حساسیت های بین المللی و جلوگیری از تخریب جنگلهای آمازون، تلاش کرده است تا از تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک لایه اطلاعاتی توزیع شده، چرخه زندگی منابع دامی و منشا منابع و فراورده های دامی خود را به دقت رصد و پیگیری کند.

تکنولوژی بلاک چین این اجازه را نمی دهد تا گله های حیوانی به صورت غیر قانونی از طریق جنگل زدایی مناطق طبیعی به چرخه تامین شرکت های فرآورده های گوشتی وارد شوند و از محیط زیست و مراتع طبیعی محافظت می کند.

شرکت JBS

بزرگترین شرکت فرآورده های گوشتی برزیل به دلیل عدم توجه به افزایش هشدار دهنده روند جنگل زدایی در آمازون، از جانب نهادهای غیر دولتی و فعالان محیط زیست مورد سرزنش قرار گرفته است. این شرکت بزرگ برزیلی که در سائوپائولو قرار دارد مورد اتهام قرار گرفته که منابع دامی خود را از طریق تخریب جنگل های آمازون تهیه می کند. دولت برزیل نیز به دلیل جنگل زدایی های گسترده در منطقه آمازون از جانب نهادهای بین المللی به شدت تحت فشار قرار گرفته است.

این شرکت برزیلی در راستای کاهش حساسیت های بین المللی در نظر دارد از تکنولوژی بلاک چین برای مقابله با جنگل زدایی استفاده کند. شرکت JBS از طریق ایجاد یک پایگاه داده توزیع شده، تلاش خواهد کرد به صورت مستمر منشأ منابع و فرآورده های دامی خود را رصد کند. این شرکت برزیلی همچنین با ایجاد یک تیم نظارتی ویژه در نظر دارد طی بازه زمانی ۵ سال آینده چرخه تامین فرآورده های دامی را در سراسر این کشور تحت نظارت و پیگیری گسترده قرار دهد.

تکنولوژی بلاک چین این اجازه را نمی دهد تا گله های حیوانی به صورت غیر قانونی از طریق جنگل زدایی مناطق طبیعی به چرخه تامین شرکت های فرآورده های گوشتی وارد شوند.

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک لایه اطلاعاتی توزیع شده، چرخه زندگی منابع دامی را به دقت رصد و پیگیری می کند و این اجازه را نمی دهد تا گله های حیوانی به صورت غیر قانونی از طریق جنگل زدایی مناطق طبیعی به چرخه تامین شرکت های فرآورده های گوشتی وارد شوند.

تکنولوژی بلاک چین شفافیت چرخه تامین محصولات غذایی را افزایش می دهد

بسیاری از فعالان محیط زیست و نهادهای غیر دولتی از این اقدام شایسته تقدیر کرده اند. از تکنولوژی بلاک چین در صنعت غذا برای افزایش قدرت ردیابی و شفافیت چرخه تامین محصولات خوراکی به صورت گسترده استفاده می شود. اخیراً نهاد غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد طی گزارشی عنوان کرد تکنولوژی های نوظهور مانند بلاک چین می توانند امنیت چرخه تامین محصولات غذایی را به صورت چشمگیری افزایش دهند.

تکنولوژی بلاک چین از محیط زیست و مراتع طبیعی محافظت می کند 

تکنولوژی بلاک چین در نهایت با حفاظت از مناطق جنگلی و مراتع طبیعی، در حفظ محیط زیست نقش بسزایی ایفا خواهد کرد. بلاک چین همچنین می تواند با ایجاد تعادل در شاخص های آب و هوایی کره زمین و کاهش آلودگی های جوی، فعالیت ماهواره های هوایی که در زمینه پیش بینی وضعیت جوی فعالیت می کنند را نیز تسهیل کند.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی