تولید تراشه استخراج بیت کوین توسط سامسونگ

433
شرط‌بندی سامسونگ روی بیت کوین

سامسونگ اعلام کرد قصد دارد تراشه استخراج بیت کوین تولید و عرضه کند.

سامسونگ در کنفرانس MicroBT M20 آغاز همکاری خود با MircoBT را اعلام کرد، که سومین شرکت بزرگ طراحی و ساخت دستگاه‌های بیت کوین آسیک (Bitcoin ASIC) است.

چارلز سانگ، مدیر کل واحد چین شرکت سامسونگ (Samsung Foundries China) در این کنفرانس در چین اعلام کرد که این شرکت می‌خواهد تراشه هایی ۳ و ۵ نانومتری برای استخراج بیت کوین تولید کند.

طبق مستنداتی که این شرکت ارائه کرده، شروع کار سامسونگ روی این تراشه ها به اوایل سال ۲۰۱۸ باز می‌گردد. 

علیرغم اینکه MircoBT در جایگاه سوم بازار قرار دارد، منابع مختلفی در صنعت کریپتو اذعان داشته‌اند که توان عملیاتی و مصرف برق تراشه های این شرکت بسیار چشم‌گیر است.

شرط‌بندی سامسونگ روی بیت کوین

کنفرانس MicroBT M20 در چین

این خبر اصلاً باعث شگفتی نبود. سامسونگ، پس از اینتل، بزرگ‌ترین شرکت سازنده تراشه‌های نیمه هادی در جهان است. طی چند سال گذشته، ارزش بازار رمزارزهایی که از الگوریتم‌های اثبات کار استفاده می‌کنند و در ازای استخراج بلوک، پاداش ارائه می‌دهند، رو به افزایش بوده است و همزمان با این افزایش، بازار دستگاه‌های استخراج نیز شاهد رشد مناسبی بوده.

سامسونگ جدیدترین تراشه‌های MicroBT را نیز طراحی کرده است (M20S WhatsMiner) که می‌توانند در هر ثانیه ۶۸ ترا هش (Terahash) انجام دهند و به ازای هر ترا هش، ۴۸ وات برق مصرف می‌کنند.

توانایی عجیب این تراشه‌ها در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها مشخص می‌شود. برای نمونه، Bitmain Antminer S9 یکی از دستگاه‌های استاندارد استخراج است که در هر ثانیه ۱۳.۵ ترا هش انجام می‌دهد و ۹۸ وات به ازای هر ترا هش مصرف دارد. دستگاه M20S حدود ۵ برابر قدرت دارد و تقریبا ۵۰ درصد کمتر برق مصرف می‌کند ولی قیمت ۲۴۵۰ دلاری آن تقریبا با قیمت سایر دستگاه‌ها یکسان است.

حرکت سامسونگ به سمت بلاک چین

در فوریه امسال، سامسونگ گوشی هوشمند پرچم‌دار خود به نام Galaxy S10 را روانه بازار کرد که قابلیت ذخیره کلید خصوصی رمزارز را نیز دارد و به طور خاص از اتریوم، توکن‌های ERC20 و دیگر دارایی‌های مبتنی بر اتر پشتیبانی می‌کند.

سال گذشته نیز، Samsung SDS که یکی از زیرمجموعه‌های گروه سامسونگ است، اعلام کرده بود که می‌خواهد از بلاک چین برای مدیریت بخشی از زنجیره تأمین خود استفاده کند. این شرکت به تازگی اعلام کرده که در حال ایجاد بلاک چین اختصاصی خود است و به احتمال زیاد توکنی به نام Samsung Coin را در سال ۲۰۲۰ ارائه خواهد داد.

منبع : cryptoslate

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی