ادوارد اسنودن : مهم‌ترین چالش بیت کوین، حریم خصوصی است

367
ادوارد اسنودن: مهم‌ترین چالش بیت کوین، حریم خصوصی است

ادوارد اسنودن ، در کنفرانس بیت کوین ۲۰۱۹ اعلام کرده که بزرگ‌ترین مشکل بیت کوین در حال حاضر، حریم خصوصی است.

ادوارد اسنودن که علاوه بر شهرتش در زمینه امنیت سایبری نیز تخصص دارد، در سخنرانی خود در کنفرانس بیت کوین ۲۰۱۹ روی اهمیت حریم خصوصی تأکید کرده و آن را عامل آزادی دانسته است.

او در صحبت‌های خود گفت:

«نبود حریم خصوصی، عاملی است که وجود بیت کوین را تهدید می‌کند زیرا حریم خصوصی تنها سپری است که از افراد در مقابل تغییرات سیاسی محافظت می‌کند». 

او در صحبت‌های خود به این موضوع نیز اشاره کرد که قبلاً یکی از حامیان بیت کوین بوده و حتی در سال ۲۰۱۳ از یک سرویس رمزی برای ارتباط با روزنامه‌نگاران استفاده می‌کرده که هزینه آن را با بیت کوین پرداخت می‌کرده است. 

او در ادامه به تجربه‌های خود از تحت تعقیب بودن به خاطر فاش کردن اطلاعات سازمان امنیت ملی آمریکا گفت و اشاره کرد که قانون‌گذاران انتظارهای بیش از حدی در مورد رمزارزها دارند و نباید به دنبال این حد از کنترل روی دنیای کریپتو باشند. 

او همچنین تأکید کرد که صرافی‌ها باید دقیقاً مشخص کنند که چه اطلاعاتی جزو حریم خصوصی کاربر هستند زیرا اگر تنها یک صرافی اطلاعات کاربران خود را در اختیار مقامات دولتی قرار دهد، سایر صرافی‌ها نیز مجبور به انجام همین کار خواهند بود.  

اسنودن در این رابطه گفت: 

«اگر به قسمت شرایط استفاده در وب سایت صرافی‌های بزرگ مثل کوین‌بیس مراجعه کنید و متن آن را به دقت بخوانید، خواهید دید که این صرافی‌ها صرفا به دنبال محافظت از خودشان هستند. آن‌ها می‌توانند حساب هر کسی را مسدود کرده و پول داخل آن حساب را مصادره کنند.» 

از نظر اسنودن، بسیاری از سرویس‌های رمزارز در حال حاضر مشابه بانک‌ها شده‌اند و این اقدام قابل بخشایش نیست زیرا دنیا دیگر به بانک نیاز ندارد. 

او همچنین در مورد گروه Shadow Brokers نیز اظهار نظر کرد. آن‌ها هکرهایی بودند که در سال ۲۰۱۶ توانستند اطلاعات سازمان امنیت آمریکا را به سرقت برده و با برگزاری حراجی‌ای، آن اطلاعات را به روش برسانند. این گروه برای انتقال پول خود از بیت کوین استفاده کردند و از نظر اسنودن، آن روز، زمانی بود که دولت شروع به جنگ با رمزارزها کرد. 

او گفت:

«اگر امکان ردیابی بیت کوین وجود داشت، سازمان امنیت آمریکا می‌توانست آن دزدها را دستگیر کند. ساتوشی ناکاموتا نیز در موقعیت مشابهی قرار داشت. او می‌توانست بدون اینکه ردی از خود به جا بگذارد، به هدفش برسد. اگر کسی بداند چگونه از سیستم‌های موجود استفاده کند، هنوز می‌تواند حریم خصوصی خود را حفظ کند.» 

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی