روند صعودی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ چه نتایجی داشت؟

336
روند صعودی قیمت بیت کوین در سال 2019 چه نتایجی داشت؟

روند صعودی قیمت بیت کوین باعث عبور قیمت بیت کوین از ۱۰ هزار، ۱۱ هزار و ۱۲ هزار دلار طی چند هفته اخیر، همه را شگفت‌زده کرده است ولی نکته‌ها و درس‌هایی در این رشد ناگهانی قیمت وجود دارد که برای همه آموزنده هستند.

۱. قیمت بیت کوین تا این لحظه چهار برابر کمترین قیمت سال گذشته است

از نوامبر سال گذشته که هارد فورک بیت کوین کش (BCH) باعث ناپایداری بازار شد، قیمت بیت کوین سه برابر شده است.
پایین‌ترین قیمت بیت کوین در بازار نزولی سال گذشته، ۳۱۳۰ دلار بود و روند نزولی بازار حدود ۱۱ ماه طول کشید ولی اکنون قیمت بیت کوین نزدیک به ۱۳ هزار دلار است.
در سه ماه گذشته که روند صعودی قیمت اوج گرفته است، قیمت بیت کوین ۹۰۰۰ دلار بیشتر شده که واقعیتی شگفت‌انگیز است.

()
۰%
$ ۰.۰۰۰۰۰۰
$ ۰.۰۰۰۰۰۰
⇣ ۰.۰۰۰۰۰۰
۳۰ Oct
⇡ ۰.۰۰۰۰۰۰

۲. قیمت ۱۱۰۰۰ دلار عادلانه است

معمولاً رشد نمایی قیمت‌ها باعث نگرانی و خوشحالی همزمان سرمایه‌گذارها می‌شود ولی به گفته یکی از تحلیل‌گرهای این حوزه، قیمت بیت کوین علیرغم افزایش ۹۰۰۰ دلاری که داشته است، هنوز هم عادلانه و مناسب است.
تریسی الووی (Tracy Alloway)، یکی از روزنامه‌نگاران و تحلیل‌گران بلومبرگ، معتقد است که قیمت بیت کوین باارزش دلار همخوانی مناسبی دارد.
او بر اساس تحلیل‌های خود متوجه شده که قیمت بیت کوین رفتار بسیار مشابهی به قیمت آووکادوی مکزیکی دارد و به همین دلیل مدلی برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین ارائه کرده که از رفتار قیمت این نوع آووکادو پیروی می‌کند. با توجه به مدل او، قیمت ۱۱ هزار دلاری قیمت مناسبی برای بیت کوین است.

۳. ارزش دلار به کمتر از ۱۰ هزار ساتوشی رسیده است

در ابتدای سال ۲۰۱۹، می‌توانستیم با پرداخت ۱ دلار، حدود ۳۰۰۰۰ ساتوشی بخریم ولی افت ارزش دلار نسبت به بیت کوین به حدی رسیده که اکنون با ۱ دلار نمی‌توان حتی ۱۰۰۰۰ ساتوشی خریداری کرد.

۴. پدیده کیمچی پریمیوم تا ۱۳۰۰۰ دلار رسیده است

در سال میلادی جاری، بازارهای آسیایی فعالیت بسیار بیشتری نسبت سال گذشته داشته‌اند. در این میان، پدیده‌ای به وجود آمده که بانام کیمچی پریمیوم (Kimchi Premium) شناخته می‌شود و ناشی از این حقیقت است که تاجران کره جنوبی حاضر هستند قیمت بیشتری برای بیت کوین پرداخت کنند.
طبق داده‌های صرافی‌های کره‌ای قیمت بیت کوین در این منطقه تا حدود ۱۳۰۰۰ دلار افزایش‌یافته است.

۵. نرخ هش بیت کوین به بالاترین عدد خود رسیده و شبکه بیت کوین از همیشه امن‌تر است

طی چند روز گذشته، نرخ هش بیت کوین هرروز رکورد جدیدی را ثبت کرده است و اکنون شبکه بیت کوین به‌واسطه این حجم زیاد از هش‌های sha256 که در هر ثانیه انجام می‌شود، به امن‌ترین حالت خود رسیده است.

۶. آیا بیت کوین به روال شگفت‌انگیز خود ادامه خواهد داد؟

با توجه به‌سرعت رشدی که از بیت کوین در چند هفته اخیر دیده‌ایم، نمی‌توانیم با قطعیت در مورد آینده توضیح دهیم. یکی از تحلیل‌گران معروف بیت کوین که بانام Filb Filb در توییتر فعالیت می‌کند، گفته است که قیمت بیت کوین به ۹۵۰۰ دلار نزول خواهد کرد ولی قبل از آن ۱۶۰۰۰ دلار بالا خواهد رفت.
به‌این‌ترتیب، می‌توان انتظار داشت که بیت کوین بازهم بازار را شگفت‌زده خواهد کرد.

منبع : cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی