مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۰:۵۶:۳۶

راه حل کشور هند برای مقابله با قاچاق واکسن کرونا در بازار سیاه

راه حل کشور هند برای مقابله با قاچاق واکسن کرونا

مقامات ارشد تلانگانا، ایالت جنوبی هند، در نظر دارند برای مقابله با احتکار و قاچاق واکسن کرونا در بازار سیاه از تکنولوژی بلاک چین استفاده کنند.

دپارتمان فناوری اطلاعات ایالت تلانگانا با ایجاد یک سامانه هوشمند نظارتی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، روند تولید و ارسال واکسن به مراکز پزشکی را به دقت رصد می کند و روی تمامی واکسن های کرونا برچسب هویت دیجیتال چسبانده می شود، به این ترتیب مردم هند می توانند اطمینان حاصل کنند که دوزهای واکسن کرونا به هیچ عنوان وارد بازار سیاه نخواهد شد. تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک بستر غیر متمرکز، شفافیت توزیع عادلانه واکسن کرونا را افزایش می دهد

دفتر کل توزیع شده واکسن کرونا اطلاعات مرتبط با فرایندهای تولیدی واکسن را در بستر شبکه بلاک چین ذخیره می کند

دفتر کل توزیع شده واکسن کرونا به نوعی تمامی اطلاعات مرتبط با فرایندهای تولیدی واکسن را به صورت کاملاً هوشمند در بستر شبکه بلاک چین ذخیره می کند. به گفته مقامات ارشد هند، روی تمامی واکسن های کرونا برچسب هویت دیجیتال چسبانده می شود. به این ترتیب چرخه تامین واکسن کرونا به صورت مستمر تحت نظارت مقام های ارشد بهداشتی هند قرار خواهد گرفت. تمامی مراکز پزشکی که واکسن کرونا را از نهادهای بالادستی دریافت می کنند می توانند با اسکن کد پاسخ سریع درج شده روی هر واکسن، به پیشینه اطلاعاتی آن دسترسی پیدا کنند.

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک بستر غیر متمرکز، شفافیت توزیع عادلانه واکسن کرونا را افزایش می دهد

بنابراین تمامی معاملات صورت گرفته در نهادهای پزشکی به صورت هوشمند در دفتر کل توزیع شده ذخیره سازی می شود. تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک بستر غیر متمرکز، شفافیت توزیع عادلانه واکسن کرونا را افزایش می دهد.

از زمان همه گیری جهانی ویروس کرونا بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری از تکنولوژی بلاک چین برای مقابله با آثار سوء اقتصادی و پزشکی ناشی از آن استفاده کرده اند. به عنوان مثال در ماه آوریل ۱۰۰ محقق ارشد اسپانیایی با طراحی اپلیکیشن مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین و هوش مصنوعی تلاش کردند چگونگی تکامل ویروس کرونا را به صورت واضح ترسیم کنند.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.