مشاهده نسخه اصلی
جمعه,۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۱۶:۳۹

صدور گذرنامه های سلامت مبتنی بر فناوری بلاکچین، برای جلوگیری از گسترش کرونا

فرودگاه بین المللی آلبانی در نیویورک ایالات متحده آمریکا برای ایجاد حس اطمینان و اعتماد در میان مسافران خود، اپلیکیشن ویژه ای را طراحی کرده است. این اپلیکیشن منحصر بفرد که در بستر بلاک چین طراحی و اجرا شده است اطلاعات مرتبط با پاکیزگی سطوح کاربری فرودگاه را در اختیار مسافران قرار می دهد.

این اپلیکیشن به مسافران فرودگاه این اطمینان را می دهد که سطوح و وسایل کاربری فرودگاه از لحاظ بهداشتی ضدعفونی شده اند و خطری بابت انتقال ویروس وجود ندارد.

مسافران می توانند با اسکن کد پاسخ سریع (QR) درج شده روی سطوح فرودگاه بابت وضعیت ضدعفونی و پاکیزگی آنها اطلاعات جامعی بدست آورند

مسافران می توانند با اسکن کد پاسخ سریع (QR) درج شده روی سطوح فرودگاه بابت وضعیت ضدعفونی و پاکیزگی آنها اطلاعات جامعی بدست آورند.

این اپلیکیشن همچنین این امکان را برای مسافران فراهم ساخته تا آنها بتوانند نظرات، پیشنهادات و مشاهدات خود در ارتباط با چگونگی ضد عفونی و وضعیت پاکیزگی سطوح را اعلام کنند. به گزارش مقامات ارشد اجرایی فرودگاه نیویورک، بیش از ۴۵ سطح کاربری در سرتاسر فرودگاه با استفاده از کدهای پاسخ سریع نشانه گذاری شده اند.

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد سازوکارهای هوشمند ردگیری ویروس کرونا، باعث شده است حس اعتماد و اطمینان نسبت به خطوط هوایی دوباره در بین مسافران احیا شود

به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا بسیاری از شرکت های هواپیمایی در سرتاسر جهان با بحران مالی روبرو شده اند.

به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا بسیاری از شرکت های هواپیمایی در سرتاسر جهان با بحران مالی روبرو شده اند. تکنولوژی بلاک چین با ایجاد سازوکارهای هوشمند ردگیری ویروس کرونا، باعث شده است حس اعتماد و اطمینان نسبت به خطوط هوایی دوباره در بین مسافران احیا شود.

گذرنامه های سلامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین از گسترش ویروس کرونا جلوگیری می کنند

گذرنامه های سلامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین از گسترش ویروس کرونا جلوگیری می کنند

یکی از موارد پرکاربرد استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا، ایجاد گذرنامه های سلامت عمومی است. مطابق گذرنامه های سلامت، مسافران باید پیش از سفر، اطلاعات مرتبط با وضعیت سلامت خود را به صورت غیر متمرکز در اختیار مراجع رسمی خطوط هواپیمایی قرار دهند. در صورتیکه هویت سلامت آنها احراز شود؛ مسافران می توانند به سفر خود ادامه دهند، در غیر اینصورت اگر ناقل بیماری بوده و یا مبتلا به آن باشند، از ادامه سفر منع شده و برای پیگیری روند درمان به مراکز پزشکی و بیمارستانی معرفی می شوند.

منبع: کوین تلگراف.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۱۲۳.۳۶
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۰.۶۲
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۱
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۱۴.۵۲

پربازدیدترین اخبار

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...