مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱:۰۷:۲۸

فناوری بلاکچین، چه تاثیری بر اقتصاد نیجریه خواهد گذاشت؟

کاشیفو اینوا، رئیس کل آژانس توسعه فناوری اطلاعات نیجریه در تازه ترین مصاحبه خود اعلام کرده است این کشور امیدوار است تکنولوژی بلاک چین تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱۰ میلیارد دلار ارزش افزوده به اقتصاد نیجریه اضافه کند.

فناوری دفتر کل توزیع شده، فرایند توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور نیجریه را تسهیل خواهد کرد

اینوا که در اجلاس سهامداران ارشد نیجریه سخنرانی می کرد چارچوب اجرایی نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در این کشور را تبیین کرد. پیش نویس طرح نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در کشور نیجریه به صراحت اعلام می کند که فناوری دفتر کل توزیع شده، فرایند توسعه اقتصاد دیجیتال در این کشور را تسهیل خواهد کرد.

اینوا در ادامه صحبت های خود به جمعیت جوان کشور نیجریه اشاره کرد و گفت مقامات ارشد سیاسی این کشور می توانند با استفاده بهینه از نوآوری های جدید به ویژه بلاک چین و تکنولوژی دفتر کل توزیع شده، نه تنها از ظرفیت های گسترده نسل جوان در راستای بهبود شرایط اقتصادی استفاده کنند، بلکه ارزش افزوده کلانی را نیز به سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور اضافه کنند.

تکنولوژی بلاک چین تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱.۷۶ تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه خواهد کرد

اینوا اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین نقش بسزایی در تولید، ردگیری و ارائه محصولات تجاری در این کشور ایفا خواهد کرد. پیش از این در گزارش های پژوهشی اعلام شده بود که تکنولوژی بلاک چین از طریق کاربردهای مختلف در صنایع تجاری این ظرفیت را دارد که تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱.۷۶ تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه کند. این عدد ۱.۴ درصد میزان کل تولید ناخالص داخلی جهان را در سال ۲۰۳۰ تشکیل خواهد داد.

رئیس کل آژانس توسعه فناوری اطلاعات نیجریه اعتقاد دارد این کشور می تواند از امکانات و ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین در زمینه هایی نظیر خدمات شهری، شوراهای حل اختلاف، سازمان های احراز هویت و سیستم های پرداخت مالی استفاده بهینه کند.

نیجریه پیشرو و پیشگام کشورهای آفریقایی در زمینه توسعه فناوری بلاک چین و صنعت رمزارزها محسوب می شود

کشور نیجریه یکی از پیشگامان توسعه صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین در قاره آفریقا محسوب می شود. در ماه سپتامبر سال جاری سازمان بورس و اوراق بهادار نیجریه در گزارش جامع خود اعلام کرد ارزهای دیجیتال در ذیل چتر قانونی و قضایی این سازمان قرار خواهند گرفت.

اهداء رمزارز به پویش های مبارزه علیه خشونت پلیس در نیجریه

اخیراً نیجریه شاهد تظاهرات گسترده علیه خشونت پلیس این کشور بوده است. بسیاری از شهروندان نیجریه و به ویژه طرفداران حقوق زنان از طریق تظاهرات خیابانی خواستار پایان دادن به گروگانگیری، باج خواهی و آزار و اذیت پلیس این کشور شده اند. شهروندان نیجریه از طریق ایجاد پویش های جمع آوری کمک های اهدایی به معترضان خشونت پلیس در این کشور، اقدام به اهداء رمزارز به گروهی از فعالان حقوق زنان کردند که به سهم خود عمل قابل توجهی محسوب می شود.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.