استفاده از بلاک‌چین برای اتصال خودروی هوشمند به گوشی موبایل

391
بلاک‌چین برای اتصال خودروی الکتریکی (EV) به تلفن هوشمند
بلاک‌چین برای اتصال خودروی الکتریکی (EV) به تلفن هوشمند

هیوندای موتورز قابلیتی مبتنی بر بلاک‌چین ایجاد خواهد کرد تا صاحبان خودرو بتوانند از طریق موبایل خود، خودروشان را کنترل کنند.

به گزارش آژانس خبری Green Car Congress، گروه هیوندای موتورز، بزرگ‌ترین خودروساز کره جنوبی، از بلاک‌چین برای متصل کردن خودروی الکتریکی (EV) خود به تلفن هوشمند صاحب خودرو استفاده خواهد کرد.

هیوندای اعلام کرده است که با کمک این فناوری می‌توان قابلیت‌های مختلف خودرو را از طریق یک اپلیکیشن موبایل کنترل کرد.

هیوندای برای اولین بار در صنعت خودروسازی از فناوری بلاک‌چین برای پیشگیری از مشکلات امنیتی استفاده خواهد کرد تا کاربرها بتوانند با خیال راحت تنظیمات موردنظرشان را روی خودرو اعمال کنند.

قرار است پارامترهای مربوط به تنظیمات خودرو روی یک شبکه بلاک‌چین آپلود شوند و به ازای هر بار آپلود و اشتراک‌گذاری، یک بلوک جدید از داده‌ها تشکیل شود تا امکان دستکاری داده‌ها وجود نداشته باشد.

طبق این گزارش، راننده‌ها خواهند توانست ۷ دسته از ویژگی‌های خودرو از جمله حداکثر دور موتور، شتاب‌گیری و کاهش شتاب، ظرفیت بازیابی انرژی ترمز (regenerative braking)، حداکثر سرعت مجاز و میزان مصرف سوخت را کنترل کنند.

هیوندای اوایل امسال همکاری بزرگی را با شرکت IBM آغاز کرد تا بتواند مدل کسب‌وکار خود را بر اساس بلاک‌چین متحول کند. تمرکز این مشارکت روی استقرار بلاک‌چین Hyperledger Fabric با هدف ایجاد اکوسیستم مالی جدیدی برای شبکه مالی هیوندای است.  

IBM نیز به تازگی پتنتی مربوط به سیستمی جدید برای مدیریت داده‌ها و تراکنش‌های خودروهای بدون راننده ثبت کرده است.

منبع : cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی