پنج‌شنبه 20 مرداد 1401

پرداخت‌ با بیت کوین را در پاناما امکان‌پذیر می‌شود

استارتاپ Pundi X اعلام کرده که به‌زودی دروازه پرداختش را با همکاری شرکت توسعه بلاک چین Chainzilla در پاناما و مناطق پیرامونش راه‌اندازی می‌کند. Chainzilla در این طرح علاوه بر توزیع پایانه‌های پرداخت Pundi X، ابزارهایی را برای تبدیل فوری بیت کوین و رمزارزهای دیگر به ارز محلی یا استیبل کوین‌ها به فروشنده‌ها ارائه می‌کند. Chainzilla همچنین در اکتبر ۲۰۱۹ اولین دوره آموزشی بلاک چین را در پاناما ارائه می‌کند.

استارتاپ رمزارز Pundi X اعلام کرده که به‌زودی دروازه پرداخت نقطه فروشش (XPOS) را در پاناما و مناطق پیرامونش راه‌اندازی می‌کند. شرکت توسعه بلاک چین Chainzilla هم به‌عنوان توزیع‌کننده‌ای محلی به این طرح پیوسته است.

تلفیق رمزارز و پرداخت‌های سنتی در یک پایانه پرداخت در پاناما


Cointelegraph اسپانیایی چهاردهم آگوست با مدیرعامل Chainzilla، چارلز گونزالس گفت‌وگو کرد تا جزئیات بیشتری را از این پروژه جویا شود. گونزالس گفت:

«Pundi X به‌تازگی ماژولش را با دستگاه Verifone X990 تلفیق کرده است. این اتفاق از این رو مهم است که این پردازنده پرداخت با پرداخت‌های رمزارزی و مرسوم سازگار است. این یعنی فروشنده‌ها می‌توانند پرداخت با کریپتو و پرداخت با ویزا و مسترکارد را تنها با یک دستگاه پردازش کنند.»

Chainzilla علاوه بر توزیع پایانه‌های پرداخت XPOS در پاناما، ابزارهایی را برای تبدیل فوری بیت کوین و رمزارزهای دیگر به ارز محلی یا استیبل کوین‌ها به فروشنده‌ها ارائه می‌کند.

فرصت‌هایی که با آموزش فراهم می‌شوند

اولین دستگاه‌های پردازنده پرداخت جدید تا ۲ هفته دیگر به پاناما می‌رسند و Chainzilla آن‌ها را در Revolve Summit برای کارآفرین‌ها به نمایش می‌گذارد. Chainzilla همچنین در اکتبر ۲۰۱۹ با همکاری اتاق بازرگانی دیجیتال و بلاک چین پاناما و استارتاپ آموزشی The Blockchain Space اولین دوره آموزشی بلاک چین را در این کشور ارائه می‌کند.

وقتی از گونزالس در مورد چشم‌انداز فین‌تک در پاناما پرسیدیم، پاسخ داد:

«بخش فین‌تک در آمریکای لاتین چندپاره است. هر کشوری مانند جزیره‌ای جدا عمل می‌کند و مقررات ویژه خودش را دارد که اغلب با کشورهای همسایه‌اش متفاوت هستند. این امر مشکلاتی را در توسعه خدمات بین‌المللی ایجاد می‌کند. این چالش‌ها مشکل‌ساز هستند و حل کردن‌شان زمان‌بر است اما در این مسیر اولین گام آموزش است. به همین دلیل است که روی آموزش افراد، شرکت‌ها و نهادهای دولتی طرف تعامل‌مان متمرکز هستیم.»

همان‌طور که Cointelegraph گزارش داده بود، Pundi X همین ماه پیش ماژول پرداخت رمزارزش را با دستگاه Verifone یکپارچه کرد.

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال لایت کوین (LTC)

لایت کوین یکی از رمزارزهای مشهور و به‌نوعی رقیب بیت کوین محسوب می‌شود که درحال حاضر بیشترین ارزش بازار را در میان آلت‌کوین‌های جدا شده از بیت کوین دارد.

پرداخت مالیات از طریق رمزارز در زوگ سوئیس

کانتون «زوگ» سوئیس اکنون ارز های دیجیتال را برای پرداخت مالیات از شرکت ها و افراد محلی می پذیرد. به گزارش سکه نیوز به نقل...

افرادی که دانش کافی ندارند دو برابر رمز ارز خریداری می کنند

خرید رمرزارز توسط افرادی که از دانش کافی برخوردار نیستند بانک مرکزی کانادا در گزارش اخیر خود عنوان کرده است که اگرچه بسیاری از شهروندان...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

صرافی Nuri Banking درخواست ورشکستگی داده

  بلاکچین متاورس کره جنوبی به نام Klaytn همکاری خود را با شبکه 1inch برای درآمدزایی بیشتر آغاز کرده است. "کوین تلگراف"   بررسی ها...

مطالب داغ هفته