یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

استکینگ رمزارز | تمام آنچه که باید درمورد سپرده گذاری رمزارز بدانید!

تمام آنچه که باید درمورد سپرده گذاری رمزارز (استکینگ رمزارز) بدانید!

تمام بلاک چین ها در جهان رمزارزها بر اساس یک الگوریتم اجماع عمل می کنند. الگوریتم اثبات سهام یا پوز بر این اساس است که به جای استفاده از وسایل سخت افزاری گران قیمت و مصرف افسار گسیخته منابع برق، شما می توانید با ذخیره و یا سپرده گذاری رمزارز که اصطلاحاً به آن استکینگ رمزارز گفته می شود، در صنعت بیکران بلاک چین فعالیت کنید.

در الگوریتم اثبات کار، تنها مسئله اساسی این است که چه کسی بلوک یک زنجیره را استخراج می کند، در صورتی که در الگوریتم های اثبات سهام تمام مسئله بر سر این است که چه کسی در شبکه رمزارز سرمایه گذاری می کند.

به عبارتی در الگوریتم اثبات سهام استخراج بلوک در کار نیست بلکه سپرده گذاری رمزارز در یک شبکه یا پلتفرم غیر متمرکز، چارچوب نظری این الگوریتم را تشکیل می دهد.

حال هر چه قدر تعداد سکه های بیشتری را شما سپرده گذاری (استکینگ) کنید، سرمایه گذاری شما در شبکه بیشتر خواهد بود و بنابراین شانس شما برای اینکه بلوک بعدی را در اختیار داشته باشید بیشتر خواهد شد.

استکینگ چگونه کار می کند؟

استکینگ رمزارز چگونه کار می کند؟

استکینگ رمزارز را اگر قرار باشد به زبان ساده توضیح دهیم به این معنی است که شما بخشی از سکه های خود را در یک کیف پول مشخص قفل می کنید، (سپرده گذاری می کنید). سپس شما بر اساس میزان سکه ای که در شبکه سرمایه گذاری کرده اید، سود و یا پاداش ویژه دریافت می کنید.

باید توجه داشته باشیم که در این نوع سپرده گذاری دیگر نیازی به دستگاه های سخت افزاری برای استخراج بلوک های زنجیره وجود ندارد، پس بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند.

درآمدی که از طریق استکینگ بدست می آید را اصطلاحاً درآمد خاموش می گویند. بدون نیاز به سرمایه گذاری ابتدایی کلان و یا نیاز به خرید وسایل گران قیمت، شما می توانید قسمتی از ارزها و سکه های دیجیتال خود را در شبکه سپرده گذاری کنید و از درآمد حاصل از تراکنش ها و کارمزد پرداخت های الکترونیک نیز بهره مند شوید.

مزایای استکینگ رمزارز

۱- در مکانیسم اجماع اثبات سهام، کاربر نیاز ندارد که هزینه کلانی برای خرید دستگاه های سخت افزاری استخراج بلوک متحمل شود. همچنین در این روش کاربر می تواند از هزینه های کلان مصرف برق نیز جلوگیری کند زیرا با استفاده از کامپیوتر متصل به شبکه جهانی همه افراد می توانند به راحتی کسب درآمد کنند.

۲- این نوع الگوریتم ها در مصرف انرژی و حفظ و صیانت از محیط زیست عملکرد به مراتب بهتری نسبت به الگوریتم های اثبات کار دارند.

۳- اگر شما میزان سکه کافی سرمایه گذاری کنید؛ این اختیار را خواهید داشت تا معاملات شبکه ای را تایید کرده و پاداش دریافت کنید. (کارمزد پرداخت های برخط).

۴- در این روش حمله ۵۱ درصد عملاً غیر ممکن است زیرا شما مستلزم آن هستید که بیش از ۵۰ درصد کل سکه ها را در اختیار داشته باشید.

معایب استکینگ رمزارز

۱- برخی شبکه های رمزارز کماکان کاربر را مستلزم آن می کنند که برای سپرده گذاری در شبکه باید میزان و تعداد بسیار زیادی از سکه دیجیتال را در اختیار داشته باشند.

۲- شما مستلزم این هستید که سکه های خود را در شبکه قفل کنید و هیچگاه امکان استفاده از آن سکه ها تا سررسید سپرده برای شما وجود ندارد.

استکینگ سکه

برای اینکه بتوانید سپرده گذاری یا استکینگ رمزارز را شروع کنید، ابتدا باید بخشی از دارایی رمزارز خود را در یک کیف پول مشخص قفل کنید. شبکه، اعتبار نود و صحت میزان دارایی شما را بررسی می کند تا از دوباره خرج کردن دارایی دیجیتال جلوگیری کند.

برای فهم بهتر، برخی اصطلاحات ضروری را به اختصار توضیح خواهیم داد. سن سکه یا رمزارز، وزن شبکه، وزن کلی و موعد سررسید سکه از جمله اصطلاحات ضروری هستند.

سن سکه یا ارز به مدتی اطلاق می شود که سکه ها در شبکه قفل شده اند، بدون آنکه در آنها تغییری ایجاد شود و یا از شبکه خارج شوند.

باید توجه داشته باشید که هنگامی که سکه ها و یا ارزهای دیجیتال را جابه جا و یا از نو اقدام به سپرده گذاری می کنید، سن ارزهای دیجیتال دوباره صفر می شود.

موعد سررسید به میزان زمانی گفته می شود که سکه ها باید در شبکه باقی بمانند تا حائز شرایط سپرده گذاری (استکینگ) در شبکه شوند.

شبکه های مختلف شرایط و موازین متفاوتی برای احراز شرایط سپرده گذاری تعیین می کنند. وزن شبکه ترکیبی از سن سکه و یا ارز دیجیتال و میزان سپرده شما (میزان سکه ها و دارایی شما برای سپرده گذاری یا استکینگ) است.

وزن شبکه مشخص می کند که مثلاً یک کاربر یا یک سرمایه گذار در کدام مختصات جغرافیایی قرار می گیرد. هر چقدر وزن شبکه ای شما یعنی میزان دارایی شما بیشتر باشد، قاعدتاً شانس شما برای اینکه بلوک بعدی را در اختیار داشته باشید بیشتر خواهد شد.

برای شروع استکینگ به چه چیزی نیاز دارید؟

برای شروع استکینگ به چه چیزی نیاز دارید؟

بسیاری از شبکه های رمزارز برای احراز هویت کاربران و تایید حساب ایشان جهت سپرده گذاری، دوره ها و موعد سررسید طولانی مدتی را وضع می کنند، به این معنی که ارزها و دارایی دیجیتال شما باید مدت طولانی در شبکه قفل شود تا اجازه پیدا کنید در پایگاه ارز، فرایند استکینگ را شروع کنید.

اول از همه باید به منبع کامپیوتری معتبر دسترسی داشته باشید و تنها از آن برای استکینگ استفاده کنید. منبع کامپیوتری شما باید اکثر زمان ها آنلاین باشد تا بتوانید از کارمزد پرداخت های الکترونیک کسب درآمد داشته باشید.

کامپیوتر شما باید مجهز به یک کیف پول دیجیتال باشد که این هم بستگی به شبکه ای دارد که از آن استفاده می کنید. سکه ها و ارزهای دیجیتال، معمولاً کیف پول های مختلفی برای استکینگ رمزارز دارند.

باید توجه داشته باشید که تمام ارزهای دیجیتال قابلیت سپرده گذاری (استکینگ) ندارند و آنهایی هم که چنین قابلیتی دارند، شرایط یکسان و شبیه به یکدیگر ندارند. پس باید توجه داشته باشید و با دقت درباره ارزهایی که چنین قابلیتی دارند تحقیق و پژوهش کنید.

بیشتر بخوانید:

الگوریتم اثبات سهام: بلاک چین های پوز

چگونه از طریق استکینگ رمزارز درآمد خاموش کسب کنم؟

بسته به سکه و شبکه ای که شما انتخاب می کنید، می توانید با استفاده از استکینگ رمزارز، از دو راه درآمد خاموش کسب کنید. به عنوان مثال شبکه های استاندارد که از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کنند این امکان را به شما می دهند تا در این شبکه ها سپرده گذاری (استکینگ) کنید.

در دیگر شبکه ها که از الگوریتم اجماع اثبات سهام موکّل استفاده می کنند، شما می توانید از طریق رای دهی، فرد دیگری را به عنوان نماینده انتخاب کنید.

نماینده سپس از جانب شما و دیگر کاربران در شبکه سپرده گذاری می کند. در این روش هم شما باید از کامپیوتر و کیف پول دیجیتال ویژه استفاده کنید.

ما به شما شبکه هایی که از الگوریتم اثبات سهام موکّل استفاده می کنند را توصیه نمی کنیم زیرا این شبکه های اکثراً متمرکز هستند.

از طرفی دیگر به دلیل اینکه مَسترنود در شبکه وجود ندارد، هر چقدر تعداد سپرده گذاران بیشتر باشد، امنیت شبکه نیز بیشتر خواهد بود.

دلیل این موضوع این است که در محیط هایی که مَستر نود وجود ندارد، سپرده گذاران بخشی از منابع محاسباتی خود را برای تایید معاملات و ایجاد بلوک های جدید تخصیص می دهند و همین امر می تواند امنیت شبکه را افزایش دهد.

همانطور که گفتیم پاداش شما از طریق استکینگ رمزارز بستگی به شبکه ای دارد که از آن استفاده می کنید.

از طرفی دیگر توجه داشته باشید که هر رمزارز شرایط پاداش و موازین مخصوصی دارد. همیشه این امکان برای شما وجود دارد تا به استخرهای سپرده گذاری (استکینگ) وارد شوید اما در نظر داشته باشید که این نوع سرمایه گذاری غیر متمرکز و مبتنی بر یک اجتماع نظیر به نظیر است،

بنابراین چندان از امنیت کافی برخوردار نیست. از سوی دیگر بسیاری از سکه ها و ارزهای دیجیتال برای شروع سپرده گذاری (استکینگ)، نیازمند سرمایه گذاری کلان نیستند.

پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس؛ اکوسیستم جامع خدمات رمزارز

پلتفرم کونوس از جمله شناخته شده ترین پلتفرم های جامع خدمات رمزارز در سطح بین المللی محسوب می شود.

این پلتفرم نام آشنا از طریق درگاه رسمی صرافی غیر متمرکز کونوس (Counos Decentralized Exchange) انواع خدمات رمزارز نظیر خرید و فروش رمزارزهای معتبر جهانی و قراردادهای هوشمند را در اختیار کاربران خود در سراسر جهان قرار می دهد.

پلتفرم کونوس برای ارائه خدمات بهتر به سرمایه گذاران خود از اکوسیستم استکینگ رمزارز استفاده می کند. به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند با خرید رمزارزهای کونوس و سپس قفل کردن بخشی از سرمایه ارزی خود در بستر بلاک چین این شرکت، از کارمزدهای شبکه بهره مند شوند. معامله در بستر بلاک چین کونوس همواره یک معامله برد برد خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

کونوس پلتفرم – پاسخگوی تمام نیازهای مالی آنلاین شما

به عنوان مثال با خرید سکه کونوس ایکس و سپس سپرده گذاری Counos X در بستر بلاک چین پلتفرم کونوس می توانید سالانه به ازای هر سکه ۵ درصد سود دریافت کنید.

به نظر می رسد با ظهور شبکه های جدید استکینگ، صنعت بلاک چین دستخوش تغییرات بنیادین زیادی شود. انتظار می رود در سال های آینده حجم نقدینگی شبکه های بلاک چین و رمزارز رشد چشمگیری داشته باشد.

برای سرمایه گذاری بر روی پلتفرم کونوس رو در آینده به شما معرفی خواهیم کرد.

https://www.counos.io/securitization-of-digital-assets

پلتفرم استکینگ کونوس ایکس در کونوس پلتفرم :https://www.counos.io/counos-smart-staking

پلن های سرمایه گذاری کونوس ایکس: https://app.counos.io/staking/plans

به نظر شما الگوریتم اثبات سهام چه مزیت هایی دارد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۲۸.۷۰
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۲.۴۹
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۶.۸۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.