۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

سرمایه گذاری یا استکینگ رمزارز پلتفرم جامع کونوس

یکی از شبکه های غیر متمرکز موفق در زمینه سپرده گذاری رمزارز – استکینگ رمزارز پلتفرم جامع کونوس است. شرکت کونوس به عنوان یک نهاد خدمات مالی رمزارز در سال ۲۰۱۷ در کشور سوئیس تأسیس شد. شرکت کونوس به دلیل برخورداری از پشتوانه مالی قدرتمند و همچنین استفاده از افراد متخصص در زمینه حقوق جزای بین الملل توانسته است در سالیان اخیر جایگاه ممتازی در بین بهترین پلتفرم های بلاک چین جهان به خود اختصاص دهد.

پلتفرم کونوس در این مدت انواع رمزارزهای پایدار را به بازار سرمایه معرفی کرده است و بنا به گزارش وب سایت معتبر کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، دو سکه رمزارز پلتفرم کونوس در بین ۱۰۰ سکه برتر جهان قرار دارند. تنها در مدت کوتاهی پس از تأسیس شرکت، پلتفرم کونوس توانسته است سکه های رمزارز انحصاری خود را در میان بهترین های جهان قرار دهد و این موضوع به خوبی ظرفیت بالای پلتفرم کونوس را نشان می دهد.

پلتفرم کونوس در راستای ایجاد یک فضای رقابتی به دور از نوسانات شدید بازار سرمایه سیستم استکینگ رمزارز پلتفرم کونوس را راه اندازی کرده است. به این ترتیب بدون محدودیت جغرافیایی و تنگناهای حقوقی همه سرمایه گذاران می توانند در یک فضای عادلانه قسمتی از سرمایه رمزارز خود را در بستر بلاک چین کونوس سپرده گذاری کنند و از سود تراکنش های مالی این شبکه نیز بهره مند شوند.

در ادامه درباره چگونگی سپرده گذاری در بستر بلاک چین پلتفرم کونوس بیشتر توضیح خواهیم داد. لطفاً با ما همراه باشید.

استکینگ رمزارز چیست؟

تمام بلاک چین ها در جهان رمزارزها بر اساس یک الگوریتم اجماع عمل می کنند. الگوریتم اجماع اثبات سهام یا پوز بر این اساس است که به جای استفاده از وسایل سخت افزاری گران قیمت و مصرف افسار گسیخته منابع برق، شما می توانید با ذخیره و یا سپرده گذاری رمزارز که اصطلاحاً به آن استکینگ گفته می شود، در صنعت بیکران بلاک چین فعالیت کنید.

در الگوریتم اثبات کار، تنها مسئله اساسی این است که چه کسی بلوک یک زنجیره را استخراج می کند، در صورتی که در الگوریتم های اثبات سهام تمام مسئله بر سر این است که چه کسی در شبکه رمزارز سرمایه گذاری می کند. به عبارتی در الگوریتم اثبات سهام استخراج بلوک در کار نیست بلکه سپرده گذاری رمزارز در یک شبکه یا پلتفرم غیر متمرکز، چارچوب نظری این الگوریتم را تشکیل می دهد.

حال هر چه قدر تعداد سکه های بیشتری را شما سپرده گذاری (استکینگ) کنید، سرمایه گذاری شما در شبکه بیشتر خواهد بود و بنابراین شانس شما برای اینکه بلوک بعدی را در اختیار داشته باشید بیشتر خواهد شد.

استکینگ را اگر قرار باشد به زبان ساده توضیح دهیم به این معنی است که شما بخشی از سکه های خود را در یک کیف پول مشخص قفل می کنید، (سپرده گذاری می کنید). سپس شما بر اساس میزان سکه ای که در شبکه سرمایه گذاری کرده اید، سود و یا پاداش ویژه دریافت می کنید. باید توجه داشته باشیم که در این نوع سپرده گذاری دیگر نیازی به دستگاه های سخت افزاری برای استخراج بلوک های زنجیره وجود ندارد، پس بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند.

مزایای استکینگ رمزارز

۱- در مکانیسم اجماع اثبات سهام، کاربر نیاز ندارد که هزینه کلانی برای خرید دستگاه های سخت افزاری استخراج بلوک متحمل شود. همچنین در این روش کاربر می تواند از هزینه های کلان مصرف برق نیز جلوگیری کند زیرا با استفاده از کامپیوتر متصل به شبکه جهانی همه افراد می توانند به راحتی کسب درآمد کنند.

۲- این نوع الگوریتم ها در مصرف انرژی و حفظ و صیانت از محیط زیست عملکرد به مراتب بهتری نسبت به الگوریتم های اثبات کار دارند.

۳- اگر شما میزان سکه کافی سرمایه گذاری کنید؛ این اختیار را خواهید داشت تا معاملات شبکه ای را تأیید کرده و پاداش دریافت کنید. (کارمزد پرداخت های برخط).

۴- در این روش حمله ۵۱ درصد عملاً غیر ممکن است زیرا شما مستلزم آن هستید که بیش از ۵۰ درصد کل سکه ها را در اختیار داشته باشید.

چگونه در بستر بلاک چین شبکه کونوس سپرده گذاری کنیم؟

سپرده گذاری رمزارز در بستر بلاک چین شبکه کونوس بسیار ساده است. پیش از شروع سرمایه گذاری شما باید ابتدا یک حساب کاربری در سیستم امنیت متمرکز ورود یکپارچه (SSO) پلتفرم کونوس ایجاد کنید. لازم به ذکر است کاربرانی که می خواهند با پول فیات رمزارزهای کونوس را خریداری کنند باید در سیستم احراز هویت کاربران (KYC) اطلاعات شخصی خود را وارد کنند. برای تبادل رمزارزها با یکدیگر در بستر صرافی های معتبر پلتفرم کونوس، کاربران ملزم به وارد کردن اطلاعات هویتی خود نیستند.

پس از ورود به حساب کاربری خود میتوانید بین برنامه های سپرده گذاری مختلف، گزینه معاملاتی خود را انتخاب کنید. برنامه های سپرده گذاری رمزارز پلتفرم کونوس موعد سررسید ویژه خود را دارند.

موعد سررسید به میزان زمانی گفته می شود که سکه ها باید در شبکه باقی بمانند تا حائز شرایط سپرده گذاری (استکینگ) در شبکه شوند. شبکه های مختلف شرایط و موازین متفاوتی برای احراز شرایط سپرده گذاری تعیین می کنند. وزن شبکه ترکیبی از سن سکه و یا ارز دیجیتال و میزان سپرده شما (میزان سکه ها و دارایی شما برای سپرده گذاری یا استکینگ) است.

وزن شبکه مشخص می کند که مثلاً یک کاربر یا یک سرمایه گذار در کدام مختصات جغرافیایی قرار می گیرد. هر چقدر وزن شبکه ای شما یعنی میزان دارایی شما بیشتر باشد، قاعدتاً از میزان کارمزد تراکنش های شبکه نیز سود بیشتری را بدست می آورید.  

هم اکنون موعد سررسید سپرده های رمزارز پلتفرم کونوس بین ۳ ماه تا یک سال برنامه ریزی شده است. پس از انتخاب تعداد سکه و همچنین برنامه سپرده گذاری، سیستم هوشمند پلتفرم کونوس به شما ۲۴ ساعت زمان می دهد تا میزان سکه مشخص شده را به آدرس کیف پولی که شبکه کونوس به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد واریز کنید.

باید توجه داشته باشید که آدرس کیف پول سپرده به صورت انحصاری باید در اختیار شما قرار داشته باشد، بنابراین سعی کنید از کلیدهای خصوصی که امکان دسترسی به محتوای کیف پول رمزارز شما را فراهم می کند، به دقت محافظت کنید. پس از سررسید زمان مشخص شده، پلتفرم کونوس میزان سود حاصل از استکینگ رمزارز را به حساب شما واریز می کند.

هم اکنون پلتفرم کونوس به سرمایه گذارانی که رمزارز کونوس ایکس با نشانه انحصاری (ccxx) را خریداری و میزان مشخصی از این سکه را در بستر بلاک چین این شبکه سپرده گذاری کنند، سود سالانه ۵ درصد اعطا می کند. سود شش ماهه کونوس ایکس ۲ درصد و سود سه ماهه این سکه ۰.۷۵ درصد مشخص شده است.

سکه کونوس ایکس به دلیل برخورداری از پشتوانه قدرتمند مالی دارای قیمت خرید و فروش پایدار است، به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند مطمئن باشند که سرمایه آنها گرفتار نوسانات شدید بازار رمزارزها نخواهد شد.

سکه کونوس ایکس را می توانید از درگاه رسمی صرافی غیر متمرکز کونوس Counos Decentralized Exchange خریداری کنید.

صرافی کونوس ایکس این امکان را برای کاربران و سرمایه گذاران فراهم کرده است تا با پول فیات (ریال، دلار، یورو و غیره) نیز انواع رمزارزهای معتبر جهان را خرید و فروش کنند.

دیگر رمزارز پلتفرم کونوس که امکان سپرده گذاری آن برای سرمایه گذاران فراهم است، رمزارز کونوس یو با نشان انحصاری (Counos U) است. کونوس یو نخستین رمزارز بانک پذیر پلتفرم کونوس است که شما می توانید با مراجعه به بانک های محلی این رمزارز ارزشمند را خریداری کنید.

سکه کونوس یو به صورت ۱۰۰ درصد توسط دلار پشتیبانی می شود و قیمت خرید و فروش پایداری نیز دارد. سرمایه گذاران می توانند با خرید رمزارز پایدار کونوس یو سالانه ۳.۹ درصد سود از پلتفرم کونوس دریافت کنند.

سخن پایانی

باید توجه داشته باشید که تمام ارزهای دیجیتال قابلیت سپرده گذاری (استکینگ) ندارند و آنهایی هم که چنین قابلیتی دارند، شرایط یکسان و شبیه به یکدیگر ندارند. پس باید توجه داشته باشید و با دقت درباره ارزهایی که چنین قابلیتی دارند تحقیق و پژوهش کنید.

پلتفرم کونوس یک شبکه جامع خدمات رمزارز است که به دلیل استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های امنیت سایبری جهان، اجازه هیچگونه عملیات خرابکارانه و کلاهبرداری را در بستر شبکه های مالی خود نمی دهد.

پلتفرم کونوس به عنوان یکی از شناخته شده ترین شرکت های بلاک چین، نه تنها در راستای نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در قاره اروپا قدم های حائز اهمیتی برداشته است، بلکه با اتخاذ یک نگرش جهان بینانه، مرزهای اثرگذاری خود را در سراسر جهان گسترده کرده است.

پلتفرم کونوس با ارائه انواع خدمات مالی و ایجاد سازوکارهای امنیتی فوق هوشمند به پلتفرمی امن و قابل اعتماد در میان سرمایه گذاران تبدیل شده است. پلتفرم کونوس نخستین شبکه غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که با بانک های معتبر اروپایی تفاهم نامه همکاری امضا کرده است و کاربران می توانند با اعتماد به مراجع ارشد کونوس، در بستر شبکه بلاک چین این شرکت سرمایه گذاری کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد.به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...