یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷:۴۰

اقتصاددانان فدرال آمریکا ارزش درونی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را مورد بررسی و پژوهش قرار می دهند

بانک ذخیره فدرال ایالات متحده آمریکا در تازه ترین بیانیه خود اعلام کرد اقتصاددانان و مقامات ارشد مالی این بانک به صورت ویژه ارزش درونی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را مورد بررسی و پژوهش قرار خواهند داد.

فرانسسکا کارپلا و جین فلمینگ، دو تن از اقتصاددانان برجسته آمریکایی پژوهش های خود را در ارتباط با چگونگی تاثیر دلار دیجیتال بر بانک های تجاری و سیاست های پولی این کشور ارائه خواهند داد. مقامات ارشد مالی ایالات متحده آمریکا در صدد هستند تا پی آمدهای صدور ارز دیجیتال دلار بر ثبات مالی و سیاست های کلان پولی را مورد بررسی قرار دهند.

سیاست گذاری و بنیاد مسائل مالی به خانوارها و شهروندان تفویض خواهد شد

در مقدمه مقاله ای که در سایت مرکزی بانک ذخیره فدرال ایالات متحده آمریکا در دسترس قرار گرفته است، عنوان شده ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می توانند با ایجاد سیاست گذاری های جدید، بنیاد مسائل مالی را به صورت مستقیم به خانوارها و شهروندان واگذار کنند.

در این بررسی اجمالی، بانک ذخیره فدرال آمریکا به بررسی ارزهای دیجیتال به عنوان واسط پرداخت های مالی و منبع ذخیره ارزش نیز پرداخته است.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی از ظرفیت بالایی برخوردار هستند تا سیستم های مالی سنتی را ارتقا دهند

در ماه آگوست بانک ذخیره فدرال آمریکا در گزارش مفصل پژوهشی خود عنوان کرد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نمی توانند به صورت کامل جایگزین پول های کاغذی و روش های پرداخت سنتی شوند اما از ظرفیت بالایی برخوردار هستند تا سیستم های مالی سنتی را ارتقا دهند.

جروم پاول، رئیس کل بانک ذخیره ارز فدرال در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد ارز دیجیتال دلار در آینده نزدیک صادر نخواهد شد زیرا ایالات متحده آمریکا از یک سیستم داخلی پرداخت مالی پویا، فعال و با ضریب امنیت بسیار بالا برخوردار است. پاول اعتقاد دارد پیش از صدور ارز دیجیتال دلار باید تمامی مسائل مرتبط با حفظ حریم خصوصی شهروندان و امنیت سایبری شبکه های مالی سنجیده شود.

چین در زمینه صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی قدم های حائز اهمیتی برداشته است. ماه گذشته بانک مرکزی چین به صورت تصادفی به ۵۰ هزار کاربر خود کیف پول دیجیتال توزیع کرد.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...