یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

موفقیت مرحله آزمایشی دلار دیجیتال در بانک مرکزی کانادا

بانک مرکزی کانادا: دلار دیجیتال مرحله آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشته است

تیف مکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا در مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری رویترز اعلام کرد دلار دیجیتال این کشور مرحله آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشته و هم اکنون وارد مرحله اجرا و فاز عملیاتی شده است.

ارز دیجیتال دلار کانادا با پشت سر گذاشتن مرحله “اثبات مفهوم” و فاز آزمایشی، هم اکنون آماده صدور در ابعان کلان ملی این کشور است. علیرغم پیشرفت های محسوس بانک مرکزی کانادا در راستای صدور ارز دیجیتال دلار، تیف مکلم معتقد است کانادا و سیستم اقتصادی این کشور در حال حاضر نیازی به ارز دیجیتال بانک مرکزی ندارد.

مکلم ضمن اشاره به پیشرفت دیگر کشورهای بزرگ صنعتی جهان در زمینه صدور ارز دیجیتال، نسبت به پیشی گرفتن دیگر کشورها از کانادا در حوزه صنعت امور مالی غیر متمرکز ابراز نگرانی کرد و گفت بانک مرکزی کانادا در راستای حفظ جایگاه خود در نظام اقتصادی بین الملل، صدور ارز دیجیتال در ابعاد کلان ملی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

صدور ارز دیجیتال می تواند پایه های امنیت ملی کانادا را مستحکم تر کند

مکلم در ادامه صحبت های خود گفت اگر کشورهای بزرگ صنعتی جهان در حوزه رمزارزها و صدور ارز دیجیتال از کانادا پیشی بگیرند، تمامیت نظام اقتصادی این کشور با خطر روبرو خواهد شد. در همین راستا مکلم معتقد است صدور ارز دیجیتال می تواند پایه های امنیت ملی کانادا را مستحکم تر کند.

۷ کشور بزرگ صنعتی جهان باید در راستای صدور ارز دیجیتال، همگام و هماهنگ با یکدیگر عمل کنند

مکلم تصریح کرد که گروه متشکل از ۷ کشور بزرگ صنعتی جهان (موسوم به گروه هفت)، باید در راستای صدور ارز دیجیتال، همگام و هماهنگ با یکدیگر عمل کنند. این هفت کشور شامل ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، ژاپن، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا می شود.

مکلم اعتقاد دارد برای آنکه رمزارزها را از دست مجرمان سایبری و تکدّی گران مجازی دور نگه داریم باید کشورهای بزرگ صنعتی جهان در راستای صدور ارزهای دیجیتال و قانونگذاری قضایی و حقوقی در حیطه صنعت امور مالی غیر متمرکز با یکدیگر هم افزایی و همکاری داشته باشند.

منبع: کوین دسک.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...