مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۲:۰۱:۲۳

تصمیم بانک مرکزی آلمان در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال چیست؟

بازوی تحقیقاتی بانک مرکزی آلمان در تازه ترین گزارش پژوهشی خود اعلام کرده است سیستم اقتصاد جهانی در دراز مدت شاهد ظهور و نهادینه سازی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و خروج پول های کاغذی از مناسبات مالی خواهد بود.

بانک مرکزی آلمان در این گزارش عنوان می کند همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده است روند دیجیتالی شدن و هوشمند سازی صنعت امور مالی و سیستم های اقتصادی شتاب بیشتری به خود بگیرد. بانک مرکزی آلمان از شرکت های بزرگ تکنولوژی و قانونگذاران در سرتاسر جهان خواسته است برای جایگزینی کارت های اعتباری با سیستم های غیر متمرکز و حذف واسط های مالی تدابیر ویژه ای اتخاذ کنند.

اتحادیه اروپا باید در راستای حفظ مزیت رقابتی خود در بازارهای جهانی، نسبت به صدور ارز دیجیتال یورو اقدام کند

صدور ارز دیجیتال یورو

در این گزارش بانک مرکزی آلمان به مقامات ارشد اتحادیه اروپا و قانونگذاران اروپایی درباره پی آمدهای عدم صدور ارز دیجیتال یورو هشدار داده است. مقامات ارشد بانک مرکزی آلمان اعتقاد دارند در صورتی که اتحادیه اروپا در صدور ارز دیجیتال یورو تعلل بخرج دهد، در آینده نزدیک مجبور خواهد شد مناسبات کلان اقتصادی را به دیگر ارزهای دیجیتال مانند ارز دیجیتال بانک مرکزی چین واگذار کند.

مقامات ارشد بانک مرکزی آلمان در گزارش های پژوهشی خود همواره تاکید کرده اند اتحادیه اروپا برای تقویت یورو و حفظ جایگاه سیاسی کشورهای اروپایی در معادلات بین المللی باید توسعه ارز دیجیتال یورو را در دستور کار خود قرار دهد.

بررسی تاثیر صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی بر سیاست های پولی و امنیت داخلی کشورهای هدف اهمیت زیادی دارد

صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی

با اینکه بسیاری از کشورهای جهان در حال بررسی ابعاد فنی صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستند، با این حال برخی از بزرگترین کشورهای اقتصادی جهان کماکان موضع تدافعی در برابر صدور ارز دیجیتال اتخاذ کرده اند.

رئیس بانک ذخیره فدرال آمریکا پیش از این اعلام کرده بود تا پیش از بررسی کامل ابعاد امنیت سایبری و احراز پی آمدهای اقتصادی ارزهای دیجیتال بر ثبات و امنیت داخلی ایالات متحده، ارز دیجیتال دلار را در سطوح کلان ملی صادر نخواهد کرد.

کشورهای نیوزلند و روسیه نیز موضع مشابه آمریکا اتخاذ کرده اند و فعلاً در حال بررسی آثار ارزهای دیجیتال بر سیاست های پولی و امنیت داخلی خود هستند.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۷۴۶.۳۵
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۷.۷۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۰.۵۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۴۹۸.۴۵

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.