یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۴:۰۸

ارسال لایحه پیشنهادی قوانین رمزارزهای پایدار به پارلمان بریتانیا

وزارت خزانه داری بریتانیا اعلام کرد لایحه پیشنهادی قوانین مرتبط با رمزارزهای پایدار (استیبل کوین ها) را به پارلمان این کشور ارائه کرده است. این وزارتخانه در حال حاضر با بانک مرکزی بریتانیا در راستای صدور ارز دیجیتال پوند همکاری و هم افزایی می کند.

پیش از این وزارت خزانه داری بریتانیا اعلام کرده بود به زودی قوانین مرتبط با رمزارزهای پایدار را تدوین کرده و برای تصویب به پارلمان این کشور تقدیم خواهد کرد. این وزارتخانه پژوهش ها و تحقیقات خود در ارتباط با کارایی ارز دیجیتال بانک مرکزی و جایگزینی پوند دیجیتال با اسکناس های کاغذی را ادامه خواهد داد.

رمزارزهای پایدار یا استیبل کوین ها می توانند روش های ذخیره و تبادل پول را متحول کنند

 

ریشی سوناک، وزیر خزانه داری بریتانیا در مصاحبه خود عنوان کرد بریتانیا در حال حاضر فصل جدیدی را در تاریخ خدمات مالی خود آغاز کرده و در صدد است جایگاه خود را به عنوان یک مرکز مالی پیشرو در سطوح کلان بین المللی ارتقا دهد. سوناک اعتقاد دارد رمزارزهای پایدار یا استیبل کوین ها می توانند روش های ذخیره و تبادل پول را متحول کنند.

سوناک در ادامه گفت رمزارزهای پایدار از این قابلیت و ظرفیت منحصر بفرد برخوردار هستند تا سرعت پرداخت های مالی را افزایش داده و در هزینه های جاری در سازوکارهای پرداخت صرفه جویی کنند.

بریتانیا از صنعت رمزارزها و امور مالی غیر متمرکز حمایت خواهد کرد

سوناک از مقامات ارشد تجاری و مالی بریتانیا درخواست کرد تا گفتمان بین المللی در زمینه فناوری های نوظهور را رهبری کنند. وزیر خزانه داری بریتانیا در ادامه گفت این وزارتخانه با همکاری نهادهای قانونگذار و دولت این کشور تلاش خواهد کرد با وضع قوانین نظارتی، در صنعت رمزارها یک بازار جذاب، باز، و به دور از هراس افکنی و مانع تراشی نهادهای متمرکز ایجاد کند.

وزارت خزانه داری بریتانیا در صدد است تمامی صادرکنندگان رمزارزهای پایدار را موظف کند تا مطابق با استانداردها و قوانین نهادهای سنتی پرداخت مالی این کشور فعالیت کنند

وزارت خزانه داری بریتانیا تایید کرد که با همکاری بانک مرکزی این کشور در حال بررسی چگونگی صدور ارز دیجیتال پوند و تاثیرات احتمالی آن بر ثبات مالی و سیاست های پولی بریتانیا است. رئیس بانک مرکزی بریتانیا اعتقاد دارد ارز دیجیتال پوند تکمیل کننده اسکناس های کاغذی خواهد بود.

ارز دیجیتال بانک مرکزی در کشورهای مختلف

شیوع و همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده است مناسبات تجاری و سازوکارهای مالی دستخوش تغییرات گسترده ای شود. در همین راستا بانک های مرکزی در سرتاسر جهان برای پاسخگویی به نیازهای مالی شهروندان، صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی را در دستور کار خود قرار داده اند.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، شکل دیجیتال اسکناس های کاغذی محسوب می شوند. ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی صادر و توسط دولت کشور هدف پشتیبانی می شود

بسیاری تصور می کنند ارزهای دیجتال بانک مرکزی با سازوکاری شبیه بیت کوین ساخته و پرداخته می شوند در صورتیکه چنین تصوری درست نیست. در حقیقت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی توسط دولت ها و نهادهای متمرکز برای ایجاد یک موازنه قدرت در صنعت امور مالی طراحی شده است.

صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بیشتر واکنشی نسبت به بازارهای رو به توسعه رمزارزها محسوب می شود تا یک سازوکار مالی برای ارتقای سطوح مدیریت کلان نهادهای تجاری!

ظهور صنعت امور مالی غیر متمرکز و به ویژه تکنولوژی بلاک چین و شبکه های رمزارز باعث ترس و نگرانی هسته سخت قدرت در نهادهای کلان دولتی و تجاری شده ست. همین موضوع دولت ها و نهادهای متمرکز را به تکاپو انداخته است تا با ورود به بازار رمزارزها، عدم توازن حاصل از ظهور تکنولوژی بلاک چین را به نفع خود مصادره به مطلوب کنند. در حقیقت صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بیشتر واکنشی نسبت به بازارهای رو به توسعه رمزارزها محسوب می شود تا یک سازوکار مالی برای ارتقای سطوح مدیریت کلان نهادهای تجاری.

اتحادیه اروپا اخیراً طی درخواست های مکرر به بانک مرکزی این اتحادیه اعلام کرده است توسعه موازین قانونی و ایجاد سازوکارهای نظارتی مرتبط با صدور ارز دیجیتال یورو باید در دستور کار این بانک قرار بگیرد.
منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...