مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۲:۱۸:۱۸

چگونگی استفاده از تکنولوژی بلاک چین در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری امریکا

انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ سیاسی این کشور بی سابقه بوده است. رقابت دونالد ترامپ و جو بایدن که هر یک طیف سیاسی ویژه ای را نمایندگی می کنند، در فضای ملتهب سیاسی و اجتماعی کنونی جهان مناقشات زیادی را برانگیخته است.

توزیع نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بستر بلاک چین

گروه خبری اسوشیتد پرس که سابقه ۱۵۰ ساله در اعلام نتایج ریاست جمهوری آمریکا را در کارنامه دارد با هم افزایی اورپدیا (Everpedia) که یک دانش نامه مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است اعلام کرد در نظر دارند نتایج انتخابات پیش رو ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر را به صورت غیر متمرکز در بستر بلاک چین توزیع و منتشر کنند.

اسوشیتد پرس از سال ۱۹۴۸ نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرده است. روند ذخیره اطلاعات در بستر بلاک چین به این صورت است که داده های مرتبط با آرای شهروندان به صورت غیر متمرکز و رمزگذاری شده در زنجیره های بلوکی ذخیره سازی می شود. دانش نامه اورپدیا نیز با تبادل غیر متمرکز داده های انتخاباتی بین گروه های مختلف خبری و دیگر نهادهای سیاسی، امکان دستبرد در پایگاه های داده را عملاً از بین می برد.

صنعت رمزارزها می تواند به خوبی خود را با شرایط اقتصادی و سیاسی منطبق کند

تمام ناظران می توانند با مراجعه به دانش نامه اورپدیا نسبت به صحت اطلاعات و داده های ذخیره شده اطمینان حاصل کنند. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قطع به یقین تاثیرات گسترده ای بر بازارهای تجاری و به ویژه بازار رمزارزها خواهد گذاشت. قاعدتاً پیروزی جو بایدن و ورود او به کاخ سفید می تواند برای بازارهای رمزارز خبر بهتری باشد. با این اوصاف صنعت رمزارزها در سال های گذشته ثابت کرده است که می تواند به خوبی خود را با شرایط اقتصادی و سیاسی منطبق کند.

برای فعالان صنعت امور مالی غیر متمرکز، انتخاب دونالد ترامپ و یا جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا چندان حائز اهمیت نیست!

طبق داده های آماری کوین دسک و به گفته کمیسون انتخابات فدرال آمریکا، صنعت رمزارزها کمترین اهدایی را به انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا داشته است. همین موضوع به خوبی نشان می دهد که برای فعالان صنعت امور مالی غیر متمرکز، انتخاب دونالد ترامپ و یا جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا چندان حائز اهمیت نیست.

اوایل سال جاری سازمان خدمات پستی آمریکا در نظر داشت از تکنولوژی بلاک چین برای رای گیری غیر حضوری استفاده کند. اگرچه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از تکنولوژی بلاک چین به صورت گسترده استفاده نشد اما می توان انتظار داشت که در انتخابات سال ۲۰۲۴، تکنولوژی بلاک چین نقش بسزایی در روند انتخابات سیاسی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان ایفا کند.

منبع: supercryptonews.com

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۷۴۶.۳۵
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۷.۷۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۰.۵۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۴۹۸.۴۵

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.