۹۵ درصد جرایم دیجیتالی حول بیت‌کوین است

373
هکرها و جرایم دیجیتالی حول بیت‌کوین
هکرها و جرایم دیجیتالی حول بیت‌کوین

با وجود تنوع رمزارزهای مختلف و انواع رنگارنگی از این ارزها که در حال تولد و رشد در بازار هستند، مجرمان و خلافکاران این حوزه علاقه زیادی به بیت‌کوین دارند و بیشتر این جرایم دیجیتالی حول بیت‌کوین می‌چرخد.

به نظر می‌رسد که بیت‌کوین، رمزارز مورد علاقه دزدان و کلاهبرداران بازار رمزارزهاست. به همین خاطر، ساز و کارهایی برای کنترل امنیت تراکنش‌های بیت‌کوینی دربستر بلاک چین مورد نیاز است.

اخیرا، نرم‌افزاری به بازار ارائه شده که به شرکت‌های فعال در حوزه رمزارزها  و مجریان قانون کمک می‌کند تا اطلاعات تراکنش‌های صورت‌گرفته در بلاک‌‌چین را پیگیری کنند. از جمله رمزارزهای قابل‌پیگیری با این نرم‌افزار می‌توان به تِتِر، بینانس و یو.اس.دی کوین اشاره کرد.

مجرمان دیجیتالی به بیت کوین عشق می‌ورزند

براساس گزارش‌ها، حدود ۹۵ درصد از جرایم دیجیتالی حول بیت‌کوین صورت می‌گیرد. همان‌طور که این رمزارز از معروف‌ترین و پرطرفدارترین ارز بودن خود لذت می‌برد باید عواقبی چون وقوع کلاه‌برداری‌ها و جرایم مختلف را هم پذیرا باشد.

بیشترین میزان تراکنش‌ رمزارزها برای بیت کوین اتفاق می‌افتد و به همین خاطر است که تجارت و حتی سرقت و انجام جرایم مختلف درباره آن هم آسان‌تر از رمزارزهای دیگر به وقوع می‌پیوندد.

فقدان قوانین سفت و سخت در حوزه رمزارزها باعث شده تا جرایمی که در حال شکل‌گیری در این حوزه است و بیشتر متوجه و معطوف به رمزارز بیت‌کوین می‌شود به سختی قابل پیگیری شود. از زمان ظاهر شدن رمزارزها در دنیای ارتباطات و اقتصاد تا کنون، عده قابل‌توجهی از افراد طعمه اقدامات کلاهبردارانه شده‌اند.

هک شدن سیستم‌ها و کلاه‌برداری شرکت‌های هرمی که مبتنی بر رمزارزها فعالیت می‌کردند. به نظر می‌رسد که وضع قوانین دولتی از سوی کشورهای مختلف در حوزه رمزارزها ضروری است و باید هر چه زودتر در این زمینه سازماندهی‌هایی صورت بگیرد.

جرایم دیجیتالی حول بیت‌کوین چطور انجام می‌شود؟

هکرها با رصد کردن بازار رمزارزها مثلا ارزیابی وضعیت معاملاتی که در زمینه بیت کوین در بلاک چین انجام می‌شود، طعمه‌های خود را شناسایی می‌کنند. سپس طی فرایندی شروع به گشودن قفل فایل‌ها در بستر یا پوشش یک تراکنش بیت‌ کوینی می‌کنند. برخی کارشناسان و فعالان حوزه بیت‌ کوین معتقدند که حتی اگر دولت‌ها هم فعلا قصد شروع حمایت از رمزارزها را ندارند و اراده‌ای برای راه‌اندازی قوانین عمومی و مستحکم در این حوزه دیده نمی‌شود، نیاز به پا پیش گذاشتن افراد و نهادهای دیگر وجود دارد.

چنانچه نهاد یا مجمعی به وجود آید که با قوانین و ساز و کارهایی بین‌المللی، پیگیری تخلفات و کلاه‌برداری‌ها را در شبکه بلاک چین عهده‌دار شود، نیمی از مشکلات و جرایم در این زمینه حل خواهد شد.

بیت کوین، رایج‌ترین رمزارزی است که همه دوستداران دنیای رمزارزها به آن اعتماد دارند. به همین خاطر، جرم‌خیزترین بستر برای تخلفات و کلاه‌برداری‌ها به شمار می‌رود. اگر مجامع و نهادهایی برای پیگیری تراکنش‌ها با بیت‌ کوین و هم‌تایان دیگرش پا به عرصه ارزهای دیجیتالی بگذارند، نرم‌افزارهایی قوی برای پیگیری تراکنش‌ها تولید شود و به طور کلی نوعی همکاری میان بخش‌های مختلف حرفه‌ای بازار رمزارزها به وجود بیاید، امکان تسریع توسعه ارزهای دیجیتالی نیز بسیار بیشتر خواهد شد.

منبع : cintjournal

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی