سفارش ۲۰۰۰۰ بیت‌کوین موجب افزایش قیمت آن تا ۵۰۰۰ دلار شد؟

514

روز گذشته قیمت بیت‌کوین در مدت یک ساعت به بالاترین حد خود در ۵ ماه گذشته رسید و افزایش قیمت سریعی از ۴.۲۰۰دلار به ۵.۰۰۰ دلار را تجربه کرد. آیا سفارش ۲۰.۰۰۰ بیت‌کوین با ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار عامل این افزایش چشم‌گیر در قیمت بیت‌کوین بوده است؟

جهش ناگهانی قیمت بیت‌کوین

روز گذشته ساعت ۲۱:۳۰ به وقت آمریکای شمالی، قیمت بیت‌کوین ظرف مدت ۵۰ دقیقه به یکباره از  ۴.۲۰۰دلار به ۵۰۰۰ دلار. این افزایش قیمت سریع حتی برای کسانی که به طور دقیق بازار بیت‌کوین را دنبال می‌کنند، قابل توضیح نبود و معامله‌‌گران با تجربه بازار نیز از این شدت و سرعت تغییرات شگفت‌زده بودند.

این افزایش ناگهانی قیمت سبب شد افرادی که در BitMEX و دیگر بورس‌های مشتقات پوزیشن کوتاه روی بیت‌کوین داشتند اقدام به فروش کنند که به نوبه خود قیمت را تا ۵.۲۰۰ دلار در برخی بورس‌ها بالا برد.

بنا به گفته برخی منابع غیررسمی، تخمین زده می‌‌شود که نقد شدن پوزیشن‌های کوتاه در BitMEX، بزرگ‌ترین بورس مشتقات رمزارز در جهان از نظر حجم معاملات، بین ۴۱۰ میلیون دلار تا ۵۰۰ میلیون دلار باشد.

آیا یک خرید بزرگ عامل این تغییرات است؟


در طول هشت ساعت گذشته مقاله‌ای توسط رویتز منتشر شد که ادعا می‌کند سفارشی به مجموع ۱۰۰ میلیون دلار در سه بورس  Coinbase، Kraken و  Bitstamp موجب این افزایش ناگهانی در قیمت‌ها بوده است.  گزارش دیگری که توسط  CNBC منتشر شد، این مساله را تایید می‌کند.

بنا به گفته Oliver von Landsberg-Sadie مدیر ارشد اجرایی BCB Group، یک کارگزار ارشد و مسئول خرید سهام‌های خارج از تابلو برای مشتریان حقیقی، این سفارش بزرگ را ثبت کرده است.

با همه این توضیحات، حتی اگر یک سفارش بزرگ جرقه این افزایش قیمت بوده باشد، به نظر می‌رسد که حجم سفارش‌ها به دنبال آن، افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است.

در حال حاضر قیمت بیت‌کوین بالا رفته است و قیمت آن بالای ۴۶۰۰ دلار مانده است. در زمان نوشتن این مقاله به نظر می‌رسد که بازار یک‌بار دیگر در حال تلاش برای رسیدن به مرز ۵.۰۰۰ دلار است.

قیمت بیت‌کوین که در حال حاضر از لحاظ ارزش بازار، رتبه اول رمزارزها را در اختیار دارد، در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶/۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

منبع: cryptoslate

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی