مشاهده نسخه اصلی
شنبه,۸ آذر ۱۳۹۹ ۰:۱۷:۲۹

آرایش سبد سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها چگونه باید باشد؟

در روش‌های سرمایه‌گذاری مختلف برای بازارهای حقیقی نظیر بورس، پورتفولیوی رنگارنگ توصیه می‌شود. منظور از پورتفولیوی رنگارنگ چیست؟ منظور این است که هر سرمایه‌گذار در زمینه‌های مختلف شروع به سرمایه‌گذاری کند و سرمایه خود را فقط به یک بازار یا محصول محدود نکند. شاید شنیده باشید که می‌گویند، همه تخم‌مرغ‌های‌تان را در یک سبد نگذارید. منظور این عبارت هم رنگین کردن سبد سرمایه‌گذاری یا پورتفولیوست. اما کارشناسان درباره سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی، نظرات مشابهی ندارند. برخی معتقدند که بیت‌کوین به عنوان شاخص‌ترین رمزارز موجود در بازار، بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری است. واقعیت چیست؟ برای سرمایه‌گذاری در این زمینه چه باید کرد؟

بیت‌کوین، بهترین رمزارز برای سرمایه‌گذاری است؟

بیت‌کوین، معروف‌ترین رمزارز است. این را همه می‌دانند. شهرتی که بیت‌کوین دارد تا حد زیادی به آن مشروعیت بخشیده و باعث شده است تا سرمایه‌گذاران برای ورود به دنیای رمزارزها به آن توجه بیشتری داشته باشند. اما واقعا بهترین رمزارز برای سرمایه‌گذاری بیت‌کوین است؟ پاسخ دقیقی به این پرسش نمی‌توان داد. علل مختلفی برای این احتیاط در پاسخ دادن وجود دارد. اما اصلی‌ترین دلیل برای طفره رفتن از ارائه پاسخی قطعی درباره این پرسش مربوط به دانش فنی افراد است. دانش فنی عموم نسبت به رمزارزها چندان زیاد نیست. فناوری به کاررفته درباره بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر وابسته به پلت‌فرم‌های پیچیده‌ای نظیر بلاک‌چین است. درک این فناوری‌ها از عهده هر کسی برنمی‌آید. بنابراین مانند بازارهای دیگر نمی‌توان به راحتی به یک کارشناس بدل شد و از پیچ و خم بازار صحبت کرد. دیگر موضوع، شوخی‌بردار نیست. برای تحلیل فقط باید متخصصی واقعی باشید.

از سوی دیگر عده بسیار اندکی در دنیا، مشغول به مدیریت و طراحی راه‌کارهای مختلف برای توسعه ارزهای دیجیتالی و فناوری‌های مرتبط با آنها هستند. یعنی اگر قرار باشد، اطلاعاتی هم در این زمینه کسب شود باید به این عده محدود اعتماد کرد. اعتماد کردن به گروه قلیلی از کارشناسان و متخصصان، حساسیت سرمایه‌گذاری را بیش از پیش می‌کند. به دلیل اینکه، صحت اطلاعات تا حد زیادی می‌تواند مورد دستکاری قرار بگیرد و تبلیغات غیرواقعی جای خود را به حقیقت بدهند.

ورود به رمزارزها با پورتفولیوی رنگین اشتباه است؟

همان‌طور که گفته شد، تحلیل رمزارزها نیاز به دانش فنی دارد و این دانش فنی هم فقط در دست عده‌ اندکی از متخصصان است. به همین خاطر نمی‌توان برای سرمایه‌گذاری، به طور گسترده درباره آنها تحقیق کرد. از سوی دیگر، بیت‌کوین به عنوان مهم‌ترین رمزارز موجود در بازار اثرگذاری شدیدی روی رمزارزهای دیگر دارد و به عبارت دیگر، سرمایه‌گذاری روی آلت‌کوین‌ها مسیر تقریبا مشابهی با بیت‌کوین دارد. در نتیجه، سرمایه‌گذاری روی آنها و بیت‌کوین تفاوت چندانی ندارد. با این تفاوت که رشد و رونق بیت‌کوین معمولا بیشتر از هم‌تایانش است. با تمام این اوصاف، نمی‌توان نتیجه‌گیری دقیقی درباره آرایش سبد سرمایه‌گذاری رمزارزها داشت. ولی بیت‌کوین، تاکنون برای عموم جذاب‌تر و امن‌تر به نظر رسیده است. شاید با گسترش و توسعه رمزارزها و ورود سرمایه‌گذاران معروف دنیا به این حیطه، تغییراتی در سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری به وجود آید. فعلا قطعیتی در توصیه‌هایی که برای آرایش دادن به پورتفولیوی رمزارزها می‌شود، وجود ندارد.

منبع : cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

[xyz-ips snippet=”short-link”]

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۸۲۷.۶۱
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۸.۳۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۰۷.۶۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.