استیبل کوین تتر بر بروی EOS ارائه می شود

251
استیبل¬کوین تتر بر بروی EOS ارائه می¬شود

به گفته پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر فنی بیت ­فینکس (Bitfinex) استیبل کوین تتر (Tether) در حال راه ­اندازی بر بستر پروتکل بلاک ­چین ای­ او اس (EOS) است. استیبل­ کوین نوعی از دارایی دیجیتال است که ارزش آن برابر مقدار ثابتی از ارزهای ملی مطرح در دنیا است. به عنوان نمونه هر واحد تتر، به عنوان بزرگ‌ترین استیبل­ کوین از نظر ارزش بازار به طور ثابت معادل یک دلار آمریکا است. خبر راه ­اندازی استیبل کوین تتر بر بستر EOS پس از راه­ اندازی آن بر بستر ترون (TRON) در ماه آپریل منتشر می­ شود. پائولو آردوینو پروژه ای­ او ­اس ­فینکس (eosfinex)  را دلیل این رخداد مطرح کرد. EOS توسط شرکتی به نام بلاک وان (block.one) منتشر شده است. بلاک­ وان علاوه بر این توکن دیجیتالی، پروتکلی به نام ای ­او اس ­آی­ او (EOSIO) را نیز توسعه داده است.EOSIO در واقع ساختار مشابه سیستم­ عامل توزیع­ شده داشته و امکان توسعه و انتشار سریع اپلیکیشن ­های توزیع ­شده را فراهم می­ سازد. این پروتکل بسیاری از توانایی­ های یک سیستم پردازشی نظیر رم (RAM)، پردازنده (CPU) فضای ذخیره ­سازی و پهنای باند را شبیه ­سازی می­ کند، به­طوری که به میزان مالکیت توکن­ های دیجیتال EOS امکان استفاده از این منابع برای اپلیکیشن فراهم خواهد شد. برنامه­ های کاربردی می‌توانند در بستری که EOSIO فراهم می­ کند، با پرداخت توکن EOS از منابع پردازنده و پهنای باند استفاده کرده و پس از پایان کار مبلغ پرداختی را پس بگیرند. ولی رم رایگان نبوده و بسته به تقاضا نرخ متفاوتی خواهد داشت.

پروژه ای ­او­اس ­فینکس مرکز تبادل رمزارز توزیع­ شده با بهره­ وری و سرعت بالاست. در این پروژه سرعت و انعطاف­ پذیری بالای پروتکل EOSIO با تجربه بیت ­فینکس (Bitfinex) در حوزه تبدیل انواع رمزارزها، آمیخته شده تا زیرساختی غیرمتمرکز و نظیربه­نظیر برای تبدیل رمزارز فراهم سازد. در این پروژه حذف مرکزیت، فضای شفاف نظیر به نظیر و قابل حسابرسی توسط تمامی نودهای شبکه اطمینان و اعتماد را برای کاربران فراهم می­ سازد.

در حال حاضر تتر بر روی اتریوم، ترون و امنی (Omni) ارائه شده است. به گفته آردوینو بیت ­فینکس در حال مذاکراتی با بلاک­ استریم (Block stream) است تا تتر بر روی بستر لیکوئید (Liquid) نیز ارائه شود. لیکوئید بلاک ­چینی بین مراکز تبدیل رمزارز است که اصطلاحاً سایدچین (sidechain) نامیده می­شود. سایدچین بلاک­ چینی است که به صورت موازی از یک بلاک­ چین اصلی (primary chain) راه­ اندازی می ­شود. سایدچین به صورت مستقل از بلاک­ چین اولیه عمل کرده ولی داده­ های ذخیره شده روی بلاک­ چین اولیه می­ توانند به نوعی به داده­ های سایدچین مرتبط شوند.

اخیراً نیز کوین­ بیس (coinbase) بزرگ‌ترین مرکز تبدیل رمزارز آمریکا، EOS را به نسخه ­های اندورید و iOS کوین­ بیس افزود و آن را به عنوان رمزارزی برای پشتیبانی از برنامه­ های کاربردی توزیع­ شده در مقیاس وسیع معرفی کرد. قابل ذکر است ارزش هر واحد EOS نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز بیش از دو برابر رشد داشته است.

منبع :  Cintjournal

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی