گلوبال کوین فیسبوک حمایت اوبر، پی‌پل، مسترکارد و ویزا را به دنبال خود دارد

337
اوبر، پی‌پل، مسترکارد و ویزا از گلوبال کوین فیسبوک حمایت می‌کنند

شرکت‌های اوبر، ویزا، مسترکارد و پی‌پل همگی حمایت خود را از گلوبال کوین فیسبوک اعلام کرده‌اند و جزو شرکت‌هایی خواهند بود که روی این استیبل کوین سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

به گزارش مجله وال استریت ژورنال در بخش اخبار بلاک چین ، فیسبوک توانسته حمایت ده‌ها شرکت بزرگ را برای پشتیبانی از پروژه رمزارز گلوبال کوین فیسبوک جلب کند. هدف این پروژه، ایجاد استیبل کوینی است که گلوبال کوین (GlobalCoin) نامیده می‌شود و تا جایی که خبر داریم فیسبوک حدود شش ماه است روی آن کار می‌کند. هر یک از این شرکت‌های حامی اعلام کرده‌اند که حدود ۱۰ میلیون دلار روی این پروژه سرمایه‌گذاری خواهند کرد و کنسرسیومی برای نظارت بر آن تشکیل خواهند داد.

به گفته این گزارش، Stripe، Booking.com و MercadoLibre نیز در این پروژه مشارکت دارند ولی نقش آن‌ها اعلام نشده است.

فیسبوک در اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرد که می‌خواهد گلوبال کوین را راه‌اندازی کند ولی حتی در سال ۲۰۱۷ نیز شاهد تلاش‌های این شرکت برای ایجاد نوعی رمزارز اختصاصی بودیم. انتظار می‌رود که این رمزارز به صورت یک استیبل کوین عمل کرده و از طریق پلتفرم‌های پیام‌رسان این شرکت (یعنی واتس‌اپ، مسنجر و اینستاگرام) در اختیار کاربرها قرار گیرد.

هرچند، فیسبوک اطلاعات زیادی در مورد گلوبال کوین ارائه نکرده، BBC معتقد است که کاربرد اصلی این کوین در خرده‌فروشی خواهد بود و کاربران می‌توانند از طریق آن، کالاها و خدمات مختلفی را با تخفیف خریداری کنند. از این رمزارز برای انتقال مستقیم ارزش بین فیسبوک و خرده‌فروش‌ها استفاده خواهد شد و به این ترتیب، شرکت‌های کارت اعتباری حذف خواهند شد. BBC می‌گوید این اقدام به افزایش سود شرکت‌های خرده‌فروشی کمک خواهد کرد.

انتظار می‌رود که حدود یک ماه دیگر در تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹، از گلوبال کوین رونمایی شود.

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی