۰۷/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۰۷/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

DeFi به کمک شبکه های اجتماعی می آید

راه حل های بالقوه DeFi (دیفای) در حال مقابله با چالش های پیش روی حوزه رسانه های اجتماعی قدیمی هستند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کریپتو پوتیتو، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، علی رغم اینکه داستان جامعه مدرن هستند، اما تا حد زیادی قدیمی می باشند. در حالی که ما از طریق پروفایل های مختلف تلفن های خود مرور می کنیم، اغلب فراموش می کنیم که یک دست واحد در پشت پرده است. یک سازمان مرکزی که می تواند دو شاخه را بکشد و همه چیز را کنترل کند!

فضای پر رونق دیفای

تحلیلی از پروتکل های DeFi نشان می دهد گستره استفاده از آنها به حوزه مالی مربوط نیست و شبکه های اجتماعی را نیز در بر می گیرد.

بی شک دیفای یکی از موضوعات داغ تابستان ۲۰۲۰ بود. این  صنعت نوین که بسیاری آن را نادیده می گرفتند، در ماه های پس از همه گیری کووید ۱۹ در بازار منفجر شد.

طبق اطلاعات «دیفای پالس»، ارزش کلی پروتکل های دیفای به حدی بالا رفته که اکنون در ۱۶.۲ میلیارد دلار قرار دارد. این روند نشان دهنده افزایش حیرت انگیز ۲۸۵۰ درصدی است. به عبارت دیگر این روند نشان دهنده تقاضای واضح بازار برای راه حل های مالی غیرمتمرکز بوده و همزمان کاربران روزانه سرمایه بیشتری صرف دیفای می کنند.

اما این صنعت چالش های زیادی دارد و برای کاربر عادی پیچیده تر از آن است که با اطمینان در آن مشارکت کند. علاوه برآن انبوهی از کاربران خطرناک در آن پرسه می زنند به طوریکه هر هفته اخباری از هک شدن یک کاربر یا کلاهبرداری از دیگری منتشر می شود.

پروتکل های معتددی برای ارتقای این سیستم درحال اجرا است که ویژگی های جدیدی را نیز فراهم می کنند. نکته دیگر آنکه دیفای کانسپتی است که می توان آن را در خارج از حوزه مالی اجرا کرد. شبکه های اجتماعی مهم ترین مثال در این زمینه هستند.

 اکوسیستم ۳.۰ VELA و سویت بزرگتر ویژگی ها

یکی از این پروتکل ها «VELA» است. دو روز قبل اعلام شد اکوسیستم ۳.۰ آن که برای ارائه ویژگی های جدید هدف گذاری شده،  با مرکزیت BitOrbit (یک شبکه اجتماعی غیر متمرکز) ارائه می شود.

VELA یک اکوسیستم بلاک چین است که با هدف به حداکثر رساندن امنیت و کارآمد برای فضای روبه رشد DeFi ساخته شده است.

اکنون پروتکل با آخرین نسخه از اکوسیستم عرضه می شود. با عرضه ۳.۰ VELA محققان ویژگی های جدید عرضه می کنند . این ویژگی ها در یک پلتفرم اجتماعی غیر متمرکز قرار می گیرند که از سال ۲۰۱۹ میلادی درحال توسعه است.

 چالش های شبکه اجتماعی گسترده تر می شود

هرچند بسیاری از کارشناسان به طور کلی روی بخش مالی دیفای تمرکز می کنند، اما شبکه اجتماعی بخش کاملا متمایزی است که می توان با استفاده از فناوری مبتنی بر بلاک چین آن را ارتقا داد.

در حقیقت جک دورسی، مدیرعامل توئیتر عنوان کرده بود که آینده پلتفرم در بلاک چین و بیت کوین نهفته است.

وعده یک دفتر قابل تأیید و شفاف که دستکاری در آن نیز تقریباً غیرممکن به نظر می رسد، جذاب است. البته، فضای کافی برای پیشرفت در این زمینه وجود دارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

داوس ۲۰۲۱؛ سازو کار جهانی سازی باید تغییر کند

فردا اجلاس داوس برگزار می شود و با توجه به شرایط  فعلی جهان رهبران، دولت ها و کسب وکارها امیدوارند همه گیری ویروس کرونا...

ورود ارزهای دیجیتال به گردهمایی اقتصاد جهانی

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، گردهمایی اقتصاد جهانی یعنی اجلاس «داوس» شامل دو جلسه مجزا برای بررسی ارز های دیجیتال...

معرفی شرکت‌های خطرناک برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی توسط SEC

کمیسون بورس و اوراق بهادار  ایالات متحده (SEC) یک لیست از تعدادی شرکت های رمزارز ثبت نشده منتشر کرده که سرمایه گذاران بین المللی...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...