۰۸/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | جمعه

|

|
| ۰۸/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | جمعه

تنظیم‌گران در آلمان با فروش توکن اتریوم موافقت کرده‌اند

استارتاپ بلاک چینی مستقر در آلمان توانسته موافقت نهاد تنظیم‌گر مالی آلمان برای عرضه اولین اوراق قرضه توکنی‌ شده با پشتوانه املاک را دریافت کند. پیش از این نیز شاهد پروژه‌های مشابهی در این زمینه بوده‌ایم اما وجه تمایز این پروژه این است که اولین پروژه املاک توکنی‌ شده برای بازار انبوه است و هر سرمایه‌گذار خردی در هر جایی بدون محدودیت حداقل سرمایه‌گذاری می‌تواند در آن سرمایه‌گذاری کند.

استارتاپ بلاک چین Fundament مستقر در آلمان برای عرضه اولین اوراق قرضه توکنی شده با پشتوانه املاک مجوز دریافت کرده است، این شرکت می‌تواند این اوراق قرضه را به‌صورت گسترده به سرمایه‌گذاران حقیقی ارائه کند.

روز سه‌شنبه اعلام شد که این شرکت مستقر در برلین مجوز نهاد تنظیم‌گر مالی آلمان ، BaFIN را برای ارائه ۲۵۰ میلیون یورو (۲۸۰ میلیون دلار) توکن دریافت کرده است. از آنجایی‌که این توکن‌ها تنظیم‌گری شده‌اند، هر سرمایه‌گذار خردی در هر جایی بدون محدودیت حداقل سرمایه‌گذاری می‌تواند آن‌ها را خریداری کند.

به عبارت دیگر به‌عنوان مثال فردی از اندونزی می‌تواند معادل ۱۰۰ یورو از توکن‌های اتریوم را خریداری کند و غیرمستقیم در املاک تجاری آلمان سرمایه‌گذاری کند.

نماینده BaFIN به Coindesk گفت:

«می‌توانیم تایید کنیم که بیانیه سرمایه‌گذاری گروه Fundament تایید کرده‌ایم. اولین بار است که بیانیه سرمایه‌گذاری مربوط به اوراق قرضه املاک مبتنی بر بلاک چین را تایید می‌کنیم ولی اولین موافقت ما با درخواستی مرتبط با بلاک چین نیست.»

این توکن که Fundament بازاریابی‌اش را از ماه آینده آغاز می‌کند، روی بلاک چین اتریوم عمومی و با استفاده از استاندارد ERC-20 اجرا می‌شود که با رونق شدید عرضه اولیه سکه در سال ۲۰۱۷ رایج شده است.

فلوریان گلتز (Florian Glatz)، هم‌بنیان‌گذار گروه Fundament می‌گوید، استفاده از بلاک چین در املاک، حوزه پررونقی است. در این حوزه در گذشته بیشتر شاهد رویدادهای جذب سرمایه خصوصی بوده‌ایم که به بیانیه سرمایه‌گذاری یا تایید سازمان مسئول بازارهای مالی نیاز نداشته‌اند.

به‌عنوان مثال، Inveniam Capital Partner مارس امسال حدود ۲۶۰ میلیون دلار را در ۴ سرمایه‌گذاری خصوصی املاک و بدهی به توکن تبدیل کرد، یکی از این املاک ساختمانی در مرکز شهر میامی ایالت فلوریدا بود که شرکت ارائه‌دهنده فضای کاری مشترک WeWork در آن‌جا فعالیت می‌کرد.

یکی از نمونه‌های دیگر Templum Markets است که سال گذشته توکن بهاداری را فروخت که به منزله سهام پیست اسکی کلورادو بود. افراد می‌توانستند با استفاده از دلار آمریکا، بیت کوین و اتریوم این توکن را خریداری کنند. علاوه بر املاک، شرکت‌هایی مثل شرکت مستقر در لندن Nivaura تامین مالی توکنی از طریق استقراض و فروش سهام و در شرایط کاملا تنظیم‌گری‌شده با امکان معامله توکن‌ها در بازارهای ثانویه را تجربه کرده است.

گلتز همچنین به Coindesk گفت:

«فرایند دشوار و طولانی کسب مجوز از سازمان‌های تنظیم‌گر را به این دلیل دنبال کردیم که می‌خواستیم هیچ محدودیتی نداشته باشیم. این‌گونه پروژه‌ها معمولا یا از طریق حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری که بیشتر از ۱۰۰ هزار یورو است یا حداکثر تعداد سرمایه‌گذاران محدود می‌شوند بنابراین پروژه ما اولین املاک توکنی‌شده برای بازار انبوه در جهان است.»

چالش‌های پیروی از مقررات

توکن‌های Fundament پشتوانه ۵ پروژه ساخت‌وساز مجزا را دارند که ۳ پروژه در هامبورگ، یکی در فرانکفورت و یکی در شهر دانشگاهی جنا قرار گرفته‌اند. تمام سبد سرمایه‌گذاری شامل املاک مسکونی، تجاری و هتل پس از تکمیل در مجموع بیش از ۶۸۰ هزار فوت مربع خواهند بود. این شرکت پیش‌بینی می‌کند، این پروژه‌ها بازگشت سرمایه‌ای بین ۴ تا ۹ درصد داشته باشند.

گلتزدر اخبار بلاک چین و رمزارز می‌گوید، «تصاحب یک توکن از ادعای قانونی صاحب آن در برابر عرضه‌کننده اوراق قرضه برای پرداخت سود سالانه‌ای بین ۴ تا ۸ درصد پشتیبانی می‌کند و بدیهی است وقتی دوره اجرای سرمایه‌‌گذاری تمام شود و صاحبان توکن امکان خروج از پروژه را داشته باشند، ارزش کامل این سرمایه‌گذاری را دریافت می‌کنند.»

به‌منظور پیروی از مقررات احراز هویت و ضدپولشویی، IDnow هویت خریداران احتمالی توکن را راستی‌آزمایی می‌کند. گلتز می‌گوید، انجام فرایند راستی‌آزمایی به‌طور میانگین ۳ دقیقه طول می‌کشد و پس از آن کاربر می‌تواند توکن بخرد.

روبین ماتزکی (Robin Matzke)، هم‌بنیان‌گذار دیگر Fundament می‌گوید، «Fundament برای توزیع اوراق بهادار از بانک سرمایه‌گذاری استفاده نمی‌کند، بلکه به‌منظور کاهش هزینه‌های عرضه و افزایش بازگشت سرمایه برای سرمایه‌گذاران، خود شرکت این کار را انجام می‌دهد.»

خریداران می‌توانند توکن‌ها را با استفاده از بیت کوین، اتر و دلار آمریکا یا یورو خریداری کنند. Fundament می‌گوید افرادی که برای خرید پول فیات پرداخت کنند، توکن‌ها را روی دستگاهی سخت‌افزاری دریافت می‌کنند.

هماهنگ کردن پروژه با محدویت‌های MiFID II (چارچوبی تنظیم‌گری در اروپا) که با در نظر گرفتن مسائل دیگری تدوین شده است، چالش‌برانگیز بود.

ماتزکی می‌گوید:

«بیانیه سرمایه‌گذاری را دسامبر ۲۰۱۸ تحویل دادیم و هفته پیش تایید شد بنابراین ۶ تا ۷ ماه تلاش کردیم. سازمان تنظیم‌گر هر ۲ یا ۳ هفته در مورد تغییراتی که باید انجام می‌دادیم، ۲۰ صفحه مطلب به ما می‌داد و بعد ما به آن‌ها پاسخ می‌دادیم، حجم این درخواست‌ها و پاسخ‌ها در مجموع تقریبا به اندازه یک کتاب ۱۰۰ صفحه‌ای می‌شد.»

اگر تیم بنیان‌گذاری از متخصصان حقوقی و همچنین فنی زیادی تشکیل نشده بود، انجام چنین کاری غیرممکن بود، به عبارت دیگر ازآنجایی‌که خودشان وکیل بودند، نیاز نبود هزینه‌های زیاد استخدام وکیل را بپردازند.

ماتزکی می‌گوید:

«در این زمینه صرفه‌جویی بسیار زیادی کردیم.»

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

قیمت بیت کوین امروز به همراه سایر ارز های دیجیتال با کاهشی جدی همراه شد و شاهد آن هستیم که سود هایی که بیت...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

خطرات زندگی غیرمتمرکز وب در جهان متمرکز

وب غیرمتمرکز خواه ناخواه نسبت به مشکلات رو به وخامت اینترنت آسیب پذیر است؛ اما خوشبختانه رفع آن از طریق بلاک چین ساده است. به...

رفع شکاف بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و مشاغل با فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین انقلابی در نحوه تعامل، معامله و اشتراک اطلاعات ما ایجاد می کند، و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

پربازدیدترین اخبار

SEC: مدیران ریپل بازار XRP را دستکاری می‌کنند

نسخه اصلاح شده دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل انگشت خود را مستقیم به سمت مدیران اصلی نشانه رفته...

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

دلیل رشد قیمت بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین، رمزارز بومی «بایننس اسمارت چین» طی روز های گذشته وارد یک افزایش قیمت رام نشدنی شده است. افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت در...

رئیس پیشین SEC شکایت از ریپل را اشتباه دانست

رئیس پیشین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایت این نهاد از شرکت ریپل را «به شدت اشتباه» دانست و از همکاران خود...

دستکاری قیمت دوج کوین، این بار با ابررایانه تسلا

مدیر عامل تسلا و یکی از حامیان جدی دوج و ارز های دیجیتال، بار دیگر در مورد دوج کوین و ابر رایانه تسلا توییت...