۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

بلاک چین Quorum، شبکه‌ی منتخب Azure Cloud

شرکت مایکروسافت، غول نرم‌افزاری جهان، بلاک چین Quorum متعلق به JPMorgan را به عنوان بلاک چین منتخب خود برای بستر Azure Cloud انتخاب کرده است.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که بلاک چین Quorum متعلق به شرکت جی‌پی مورگان را به عنوان بلاک چین منتخب خود برای بستر Azure Cloud به مشتریانش ارائه خواهد داد.

مایکروسافت از طریق بستر نرم‌افزاری Azure Cloud بلاک چین خصوصی JPM که مبتنی بر اتریوم است را به سازمان‌های مختلف ارائه خواهد داد. این دو سازمان بعد از امضای تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه، ابراز امیدواری کرده‌اند که در آینده همکاری‌های بیشتری انجام دهند.

به این ترتیب، Quorum اولین فناوری دفتر کل توزیع‌ شده‌ای خواهد بود که از طریق Azure Blockchain Service ارائه خواهد شد و به مایکروسافت و JPM اجازه خواهد داد بلاک چین‌های متعددی را روی محیط ابری پیاده‌سازی کنند.

عمر فاروق، مدیر واحد جهانی بلاک چین شرکت JPM در بیانیه‌ای اعلام کرده است که Quorum در چهار سال گذشته با موفقیت به فعالیت خود ادامه داده است و اکنون همکاری با Azure به قدرت آن اضافه خواهد کرد.

بلاک چین Quorum در Xbox

از Quorum در برنامه‌های بلاک چین مایکروسافت و JPM و همچنین شبکه اطلاعات بین‌بانکی (IIN) استفاده خواهد شد. علاوه بر آن، این بلاک چین در زمینه ارائه JPMCoin و امتیازهای Xbox نیز کاربرد خواهد داشت.

هر دوی این شرکت‌های می‌توانند با این مشارکت، نیازهای جامعه مشتری‌ها و توسعه‌دهندگان خود را رفع کنند. مایکروسافت عمده مسئولیت مهندسی این سیستم را به عهده خواهد گرفت.

به گفته پگی جانسون، معاون ارشد توسعه کسب‌وکار مایکروسافت:

«پس از آغاز این همکاری مشتری‌های Azure با سادگی بیشتری به Quorum دسترسی خواهند داشت. در دنیای کنونی تحول دیجیتال از مرزهای سازمان‌ها فراتر رفته است و شرکت‌ها به راه‌حل‌هایی نیاز دارند که بتوانند بدون نگرانی امنیتی، فرآیندها و داده‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند».

هنوز مشخص نیست که پس از این اقدام، بلاک چین Quorum از JPM جدا خواهد شد یا هنوز به عنوان یکی از واحدهای زیرمجموعه آن فعالیت خواهد کرد. از حدود یک سال پیش شایعه‌های مبنی بر مستقل شدن Quorum و تبدیل شدن آن به یک شرکت مجزا شنیده می‌شوند.  

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.