صرافی بیت پوینت هک شد

358
صرافی بیت پوینت هک شد
صرافی-بیت-پوینت-هک-شد

بیت پوینت که یک صرافی ژاپنی دارای مجوز است، مورد هک قرار گرفته و ۳۲ میلیون دلار از رمزارزهای آن به سرقت رفته‌اند.

طبق گزارش واحد ژاپن خبرگزاری کوین دسک، صرافی بیت پوینت تمام فعالیت‌های خود شامل خرید و فروش، واریز و دریافت رمزارز را از صبح جمعه متوقف کرده است. این اتفاق پس از این رخ داد که مقامات این صرافی متوجه برداشت میزان زیادی پول از کیف پول داغ آن شدند. 

در حال حاضر هنوز در اخبار بلاک چین و رمزارز مشخص نیست که چه نوع دارایی‌هایی به سرقت رفته‌اند. این صرافی پنج نوع رمزارز بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین، اتر و XRP را پشتیبانی می‌کند. 

شرکت Remixpoint، شرکت مادر این صرافی اعلام کرده که ۲۳ میلیون دلار از پول‌های به سرقت رفته، متعلق به مشتریان بوده‌اند. مشتریانی که پول های خود را در این صرافی سرمایه گذاری کرده بودند حال نگران سرمایه از دست رفته خود در این شرکت می باشند.

این خبر جدیدترین نفوذ امنیتی به یک صرافی ژاپنی است. در سپتامبر ۲۰۱۸، صرافی Zaif که آن از نهاد نظارتی خدمات مالی ژاپن مجوز داشت، هک شد و ۶۰ میلیون دلار از دارایی‌هایش به سرقت رفت. امنیت این صرافی را خودشرکت به عهده داشته است و مطمعنا در آینده خبری مبتنی بر صحبت های مدیر امینت سایبری این شرکت منتشر خواهد شد.

اوایل سال گذشته نیز هکرها توانستند به صرافی Coincheck نفوذ کنند و بیش از ۵۲۰ میلیون دلار رمزارزهای مختلف را از آن بدزند. 

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی