بانک مرکزی روسیه رمزارز با پشتوانه طلا عرضه می‌کند

195
الویرا نابیولینا،رئیس بانک مرکزی روسیه
الویرا نابیولینا،رئیس بانک مرکزی روسیه

طبق گفته رئیس بانک مرکزی روسیه، این بانک علیرغم اینکه با استفاده از رمزارز در اقتصاد این کشور مخالف است، به کاربرد رمزارز با پشتوانه طلا فکر خواهد کرد.

طبق گزارش Tass، بانک مرکزی روسیه اعلام کرده که در حال بررسی استفاده از رمزارزی با پشتوانه طلاست تا بتواند فرآیند پرداخت‌های بین‌المللی خود را تسهیل کند.

الویرا نابیولینا، مدیر این بانک اعلام کرده سازمان تحت مدیریت او در حال بررسی طرح‌های پیشنهادی برای انجام این کار است. او در مجلس دومای روسیه گفت:

«در برخی زمینه‌های مالی، پیشنهاد مربوط به استفاده از رمزارز را مدنظر قرار خواهیم داد ولی از نظر من، پیمان‌های پولی دوجانبه راه بهتری برای انجام این کار است.»

او در ادامه اضافه کرد که سیستم‌های تسویه حساب مبتنی بر ارز فیات در اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حال بهبود هستند و شرایط خوبی دارند.

شاید این خبر تا حدی شگفت‌انگیز باشد زیرا همه می‌دانیم که دولت روسیه در گذشته مخالف استفاده از رمزارز بوده است و در سال 2017 تصمیم گرفت استفاده از پلتفرم‌های صرافی رمزارز را ممنوع اعلام کرد و حتی سایت‌هایی که خبرهای دنیای کریپتو را منتشر می‌کردند در سال 2015 فیلتر کرد.

یکی از وزرای دولت روسیه گفته بود که رمزارزها هیچ‌گاه در روسیه قانونی نخواهند شد ولی به نظر می‌رسد که نظر دولت عوض شده است و می‌خواهد اقدام‌هایی برای ایجاد قانون‌های مربوط به رمزارز انجام دهد. احتمال می‌رود مجلس دوما به زودی لایحه‌ای در زمینه ارزهای دیجیتال تصویب کند.

طبق گزارشی که امروز منتشر شده است، نابیولینا اعلام کرده که هرچند بانک مرکزی به کاربرد رمزارز با پشتوانه طلا فکر خواهد کرد، مخالف استفاده از آن در سیستم پولی روسیه است:«از نظر ما احتمال استفاده از رمزارز به جای پول وجود ندارد.»

منبع : coindesk

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی