۰۴/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۰۴/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | شنبه

احتمال افزایش قیمت بیت‌ کوین تا یک میلیون دلار

پیش‌بینی رسیدن قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار تاکنون توسط افراد متعددی ارائه شده است و هنوز هم برخی چنین اعتقادی دارند.

ونس کاسارس، مدیر عامل شرکت Xapo، در مقاله‌ای که ماه گذشته در پلتفرمی تحقیقاتی متعلق به شرکت مدیریت دارایی آیکاگای منشتر شد، گفته است که قیمت یک بیت‌کوین می‌تواند در هفت تا ده سال آینده به یک میلیون دلار برسد.

کاسارس نوشته است که «به اعتقاد شخصی من، احتمال موفقیت بیت‌کوین حداقل ۵۰ درصد است و اگر بیت‌کوین موفق شود، این احتمال وجود دارد که طی ۷ تا ۱۰ سال آینده، قیمت آن از یک میلیون دلار هم بیشتر شود. این مبلغ چیزی حدود ۲۵۰ برابر ارزش کنونی آن است (امروز که این مطلب را می‌نویسم، هر بیت‌کوین حدود ۴۰۰۰ دلار ارزش دارد)».

به گفته کاسارس که یکی از مدیران پی‌پل هم هست، سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های در حال ظهور مثل بیت‌کوین ریسک‌هایی دارد و اگر کسی بیش از مقدار معقول ریسک کند، بی‌مسئولیتی کرده است ولی سرمایه‌گذاری نکردن هم به همان اندازه بی‌مسئولیتی به حساب می‌آید.

بیت‌ کوین چگونه می‌تواند موفق شود؟

می‌توان استدلال کرد که بیت‌کوین در حال حاضر نیز موفق است زیرا حدود ده سال است که به فعالیت خود به عنوان شبکه‌ای کاملاً توزیع شده ادامه داده است.

به گفته کاسارس، اگر بیت‌ کوین موفق شود، جایگزین واحدهای پول دارای پشتوانه طلا مثل دلار آمریکا نخواهد شد بلکه به شکل لایه‌ای جدید روی این واحدهای پول یا در کنار آن‌ها فعالیت خواهد کرد.

او در مقاله خود می‌نویسد: «اگر بیت‌کوین موفق شود، به احتمال زیاد جایگزین واحدهای پول ملی نخواهد شد بلکه شاید به پولی فراملی تبدیل شود یا استانداردی جهانی و غیرسیاسی شود».

در مناطقی مثل فیلیپین که خدمات مالی نامناسب و پرهزینه است، یک نفر از هر ده نفر از رمزارزهایی مثل بیت‌کوین استفاده می‌کنند.

کاسارس با در نظر گرفتن میزان پذیرش به نسبت زیاد بیت‌کوین در سراسر جهان و افزایش آگاهی افراد از وجود رمزارزهای مختلف به عنوان نوعی دارایی جدید، معتقد است که هر پورتفلیوی ده میلیون دلاری باید تا یک درصد روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کند.

او در این رابطه، چنین توضیح می‌دهد:

پیشنهاد می‌کنم که هر پورتفلیوی ده میلیون دلاری، حداکثر صد هزار دلار (یعنی یک درصد) از موجودی خود را روی بیت‌کوین سرمایه‌ذاری کند. اگر بیت‌کوین شکست بخورد، این پورتفلیو حداکثر صد هزار دلار در بازه‌ای سه تا پنج ساله از دست می‌دهد که قابل تحمل است ولی اگر بیت‌کوین موفق شود، طی هفت تا ده سال آینده، آن صد هزار دلار می‌تواند به بیست‌وپنج میلیون دلار تبدیل شود که از دو برابر ارزش کل پورتفلیو هم بیشتر است.

کاسارس معتقد است که احتمال موفقیت بیت‌کوین زیاد است زیرا حدود ۶۰ میلیون نفر بیت‌کوین در اختیار دارند و حجم معاملات روزانه این رمزارز به حدود یک میلیارد دلار در روز می‌رسد.

پیش‌بینی رسیدن قیمت بیت کوین تا یک میلیون دلار

کاسارس می‌گوید اگر تعداد دارندگان BTC در طول زمان افزایش پیدا کند (که به معنی افزایش محبوبیت این رمزارز است) ارزش آن نیز بیشتر خواهد شد. او در ادامه مشاهده‌ای را مطرح می‌کند:

متوجه شده‌ام که اگر تعداد دارندگان بیت‌کوین در عدد ۷۰۰۰ دلار ضرب کنیم، می‌توانیم قیمت حدودی کل بیت‌کوین را در بازه‌های زمانی مختلف تخمین بزنیم. بنابراین اگر فرض کنیم این ضریب (یعنی ۷۰۰۰ دلار) ثابت می‌ماند و فرض کنیم در نهایت ۳ میلیارد نفر در سراسر دنیا از این رمزارز استفاده خواهند، عددی حدود ۲۱ تریلیون دلار به دست می‌آید که نشان دهنده ارزش کل تمام بیت‌کوین موجود است. به‌این‌ترتیب، هر بیت‌کوین می‌تواند حدود ۱ میلیون دلار ارزش داشته باشد.  

به واسطه تلاش‌های زیادی که شرکت‌های فعال در زمینه رمزارز انجام داده‌اند و نیز به واسطه ورود نهادهای مالی به این حوزه، بازار رمزارز نشان داده است که در حوزه‌های مختلفی از جمله پیروی قانونی، امنیت، شفافیت و نهادینه شدن، به مرحله بلوغ نزدیک می‌شود.

با این حال هنوز مشخص نیست که بیت‌ کوین می‌تواند به ارزش بازار میلیارد دلاری دست پیدا کند یا خیر ولی افراد متخصص صنعت رمزارز اعتقاد دارند که آینده این حوزه بسیار روشن است.

منبع : ccn

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

گلایه رئیس کمیسیون بلاک چین و رمزارز سازمان نصر از وزارت نیرو

مسئولان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اقدامات وزارت نیرو و دولت گلایه دارند و بر این باورند که اقدامات انجام شده صنعت رمزارزها را...

آینده روشن رمزارز کونوس

در مقاله های پیشین سکه نیوز، به بررسی و تحلیل پلتفرم کونوس پرداختیم، در این مقاله با مروری کوتاه روی این پلتفرم به بررسی...

فناوری‌بلاک چین به مبارزه با کلاه‌برداری خودرویی می‌رود

یک ائتلاف جهانی خودرویی در حال به کارگیری شناسنامه های بر اساس بلاک چین برای تعقیب و نگهداری تاریخ و اطلاعات خودروهای دسته دوم...

پیش بینی مدیرعامل گری اسکیل از بازار کریپتو در ۲۰۲۱

مدیرعامل گری اسکیل (Grayscale) بر این باور است که ۶ عامل از جمله پذیرش گسترده از سوی نهادها، تنظیم مقررات مطلوب و رشد رمزارزها...

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.