پنج‌شنبه 6 مهر 1402

فروش توکن تلگرام در صرافی Liquid رسمی نیست

صرافی رمزارز Liquid قبلا اعلام کرد که نماینده فروش توکن‌های GRAM تلگرام برای شرکت Gram Asia خواهد بود؛ ولی اکنون منبعی نزدیک به شرکت تلگرام مدعی است که Gram Asia وجود خارجی ندارد.

منبعی نزدیک به تلگرام، در گفت‌وگویی خصوصی با Cointelegraph گفت، قصد صرافی Liquid برای فروش توکن این پیام‌رسان رمزگذاری‌شده با نام Gram ارتباطی با این شرکت ندارد.

Cointelegraph سه‌شنبه گزارش داده بود که صرافی رمزارز Liquid اعلام کرده است که نماینده فروش توکن‌های GRAM تلگرام برای شرکت Gram Asia خواهد بود. آن‌طور که در بیانیه Liquid آمده بود، ظاهرا Gram Asia بزرگ‌ترین سهام‌دار این توکن در آسیاست. با این حال، منبعی نزدیک به تلگرام می‌گوید اولین باری است که نام Gram Asia  را می‌شنوند.

این منبع نزدیک به تلگرام به Cointelegraph اعلام کرد، هیچ رابطه‌ای بین Liquid و تلگرام وجود ندارد.

یکی از سرمایه‌گذاران توکن تلگرام در اظهار نظری جداگانه به Cointelegraph گفت، بر مبنای توافق‌نامه‌ای که همه سرمایه‌گذاران امضا کرده‌اند، هیچکس حق ندارد توکن‌ها را پیش از راه‌اندازی رسمی بفروشد.

بر اساس این توافق‌نامه خرید GRAM (که Cointelegraph نیز آن را بررسی کرده است) خریداران توکن‌های GRAM اجازه ندارند توکن‌ها را در طول دوره‌ای محدود از روز امضای توافق‌نامه تا ۱۸ ماه پس از راه‌اندازی TON (شبکه باز تلگرام) به فروش برسانند.

براساس این سند، خریدار همچنین اجازه ندارد قرارداد معاوضه یا توافق‌نامه‌ای را امضا کند که تمام یا بخشی از مالکیت قرارداد سرمایه‌گذاری در توکن‌های GRAM را منتقل می‌کند. در این سند آمده است که خریدار توکن GRAM موافقت می‌کند:

«هیچ‌گونه قرارداد معاوضه یا موافقت‌نامه‌ای را امضا نکند که تمام یا بخشی از پیامدهای اقتصادی مالکیت قرارداد سرمایه‌گذاری حاصل از این توفق‌نامه خرید یا هر توکن دیگری را منتقل می‌کند.»

بر طبق گزارش‌ها، تلگرام سال گذشته ۲ مزایده خصوصی فروش توکن، در مجموع به ارزش ۱.۷ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاران معتبر برگزار کرد. در آن زمان چندین گزارش از سایت‌های جعلی فروش توکن‌ تلگرام منتشر شد، برخی از این سایت‌ها از مقاله سفید این توکن که قبلا درز کرده بود، برای اعتبار بخشیدن به کلاهبرداری خود استفاده می‌کردند.

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

راهنمای گام به گام نحوه خرید تتر (USDT)

در این مقاله از سکه نیوز به آموزش گام به گام خرید و مبادله رمزارز پایدار (Stable coin) تتر می پردازیم و در پایان...

کیش به مرکز صرافی های رمزارز تبدیل می شود!

به نقل از ایرنا محمدجواد آذری جهرمی در جلسه ۵ خرداد ۱۴۰۰ در شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره‌ی کیش با اشاره به بحث...

سازمان نصر: مسدودیت صرافی ها تاثیر معکوس خواهد داشت

رئیس کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به انتقاد از نامه رئیس مجلس جهت مسدود سازی درگاه های پرداخت...

هیچ مجوزی برای صرافی های داخلی وجود ندارد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ می گوید صرافی‌ های داخل کشور مجوزی برای معاملات رمزارزها ندارند. به گزارش سکه نیوز به نقل از تسنیم،...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

مرز باریک میان روح انسان و علم رباتیک

با شروع قرن بیست و یکم و ادامه تکامل فناوری، بشریت خود را در عصر جدیدی می‌بیند. دورانی که در آن خطوط بین طبیعت...

مطالب داغ هفته