۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

کونوس‌یو (Counos U) چیست و چه کاربردی دارد؟

با وجود فناوری بلاک‌چین، راهکاری تازه برای انجام تراکنش‌های مالی در دنیا به وجود آمده است. کونوس‌یو هم نوعی استیبل‌کوین است که بر روی رمز منبع (source code) لایت‌کوین توسعه پیدا کرده و بیش از ۲۱ میلیون واحد از آن از پیش استخراج شده و به عموم عرضه می‌شود.دلار آمریکا از این ارز دیجیتالی پشتیبانی می‌کند. یعنی هر واحد کونوس‌یو معادل ۱۰۰ دلار آمریکاست.  این سبک از رمزارزها، ابزاری برای پرداخت هستند که از دلار آمریکا به عنوان پشتیبان و اعتبار بهره می‌برند. کونوس‌یو در درگاه‌های پرداخت پلتفرم کونوس پذیرفته می‌شود و طول انجام تراکنش‌ها با آن حدود دو و نیم دقیقه است.

کونوس‌یو و پلت‌فرم کونوس

کونوس به عنوان پلت‌فرمی برای انجام معاملات فرد به فرد راه‌اندازی شده است و خدمات متعددی برای انجام عملیات آنلاین مالی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کونوس‌یو هم یکی از استیبل‌کوین‌های این پلت‌فرم است و از مزایا و شاخصه‌های مهم آن می‌توان به ثبات قیمت اشاره کرد. این ویژگی، کونوس یو را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نقل و انتقالات مالی تبدیل کرده است.

پروتکل مخصوص کونوس

پروتکل ویژه کونوس، تعداد این ارز دیجیتال را محدود می‌کند. تعداد کل کونوس‌یو در جهان، ۲۱ میلیون واحد است. تمامی این مقدار پیش استخراج شده است و همین میزان از ارزهای دیجیتالی به گردش و تراکنش درمی‌آید. همین ویژگی باعث شده تا کونوس‌یو و دیگر رمزارزهای پلت‌فرم کونوس، خواص ضدتورمی داشته باشند. دیگر مشکلاتی نظیر چاپ اسکناس و افزایش نقدینگی که برای ارزهای حقیقی وجود دارد در دنیای رمزارزهای موسوم به استیبل‌کوین دیده نمی‌شود.

آینده کونوس‌ و ارزهای آن

به نظر می‌رسد با وجود ویژگی‌های مثبت پلت‌فرم کونوس از جمله ثبات ارزش آن، در آینده شاهد حضور بیشتر ارزهای دیجیتالی کونوس خواهیم بود. کونوس‌یو و همتایانش با پشتوانه‌ای که از ارزهای مطرح دنیا و فلزات گران‌بها دارند، افراد و شرکت‌های متعددی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کنند. حضور پرشمار کاربران مختلف می‌تواند، پلت‌فرم کونوس را توسعه بدهد و جهان ارزهای دیجیتالی را پرشورتر و گسترده‌تر نماید.

منبع : cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.