جمعه 1 تیر 1403

افزایش بهای نفت خام با سقوط ذخایر ایالات متحده

قیمت نفت در روز چهارشنبه افزایش یافت، پس از آنکه داده های صنعتی کاهش ذخایر نفت خام ایالات متحده را نشان داد، که چشم انداز تقاضای اوپک را تقویت می کند، و همزمان، توقف فعالیت بزرگترین خط لوله سوخت ایالات متحده به ششمین روز نزدیک می شود.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 21 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 65.49 دلار در هر بشکه افزایش یافت، که در روز سه شنبه نیز 36 سنت افزایش یافته بود.

معاملات آتی نفت خام برنت با افزایش 15 سنتی یا 0.2 درصدی به 68.70 دلار در هر بشکه رسید، که در روز سه شنبه 23 سنت افزایش یافته بود.

ANZ Research در یادداشتی گفت: «نفت خام افزایش یافت در حالی که سرمایه گذاران همچنان بر روی چشم انداز تقاضا حساب می کنند. دلار ضعیف ایالات متحده نیز از قیمت ها پشتیبانی می کند.»

به گفته دو منبع بازار، داده های گروه صنعتی موسسه نفت آمریکا نشان می دهد که ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته منتهی به 7 ماه مه 2.5 میلیون بشکه کاهش یافته است. این افت اندکی کمتر از حد انتظار بود.

هشت تحلیلگر نظرسنجی شده توسط رویترز به طور متوسط تخمین زدند که ذخایر نفت خام 2.8 میلیون بشکه کاهش یافته است. این کاهش ذخایر پس از آن اتفاق می افتد که خط لوله کلنیال روز جمعه گذشته مورد حمله سایبری قرار گرفت. این خط لوله بیش از 2.5 میلیون بشکه در روز سوخت حمل می کند. این اپراتور اظهار داشت که امیدوار است تا پایان هفته بخش بزرگی از شبکه را مجددا راه اندازی کند.

در همین حال، بازار همچنان احساسی باقی مانده است، و موجودی پمپ های بنزین از فلوریدا به ویرجینیا در روز سه شنبه به پایان رسیده اند، زیرا رانندگان با عجله برای پر کردن مخازن خود به پمپ بنزین هجوم آوردند و باعث افزایش شدید قیمت سوخت شدند. انجمن اتومبیل آمریکا اعلام کرد که قیمت بنزین بدون سرب به طور متوسط با 2.99 دلار در هر گالن، بالاترین نرخ از نوامبر 2014 است.

همچنین آخرین چشم انداز سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مبنی بر رشد تقاضای جهانی نفت برای 2021 با رشد اقتصادی در چین و ایالات متحده که اثرات ویروس کرونا در هند را جبران می کند، از قیمت ها پشتیبانی می کند.

اوپک بدون تغییر موضع ماه گذشته خود اعلام کرد که پیش بینی می کند امسال تقاضا تا 5.95 میلیون بشکه در روز افزایش یابد،. با این حال، به دلیل افزایش شدید موارد ابتلا به ویروس کرونا در هند، چشم انداز تقاضا برای سه ماهه دوم را 300000 بشکه در روز کاهش داد.

اوپک در گزارش ماهانه خود گفت: «هند در حال حاضر با چالش های شدید مرتبط با کووید 19 روبرو است و بنابراین بر بهبود تقاضا در سه ماهه دوم تأثیر منفی خواهد داشت، اما انتظار می رود که در نیمه دوم سال 2021 دوباره به حرکت خود ادامه دهد.»

کد خبر: 1400022202MGMCMF

مطالب مرتبط:

ورود غول نفتی روسیه به حوزه استخراج رمزارز

شرکت نفتی روسیه مزرعه استخراج بیت‌کوین ایجاد کرد

شرکت نفتی شل روی استارتاپ مبتنی بر بلاک چین سرمایه گذاری کرد

استفاده شرکت نفتی بزرگ روسیه از بلاک چین برای سوخت گیری هواپیما

بیشتر بخوانید

کاهش بهای نفت خام با احتمال بازگشت عرضه ایران

پس از آنکه دیپلمات ها از پیشرفت در مذاکرات با ایران سخن گفتند، که می تواند باعث افزایش عرضه نفت خام شود، قیمت نفت...

کاهش بهای نفت خام با افزایش موارد کووید در آسیا

به دلیل افزایش نگرانی از کاهش تقاضا ناشی از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آسیا، و ترس از رشد تورم و احتمال...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

کاهش بهای نفت خام با احتمال بازگشت عرضه ایران

پس از آنکه دیپلمات ها از پیشرفت در مذاکرات با ایران سخن گفتند، که می تواند باعث افزایش عرضه نفت خام شود، قیمت نفت...

مطالب داغ هفته