۰۸/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | جمعه

|

|
| ۰۸/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | جمعه

بیت کوین علیرغم افزایش سختی شبکه، کماکان با استقبال استخراج کنندگان روبروست

اخیراً سختی شبکه بلاک چین بیت کوین به دلیل هاوینگ افزایش پیدا کرده است. علیرغم افزایش سختی شبکه بیت کوین، نگرش عمومی مردم نسبت به این رمزارز کماکان مثبت است.

در روز ۱۷ ژوئن، شبکه بلاک چین بیت کوین بزرگترین سختی شبکه را طی دو سال گذشته تجربه کرد. با این حال نرخ هش این شبکه کاهش چشمگیری نداشت.

طبق داده های پایگاه مرکزی اطلاعات بلاک چین، از روز ۱۱ ژوئن، نرخ هش شبکه بیت کوین از ۱۰۱ میلیون تراهش در ثانیه به ۱۰۵ میلیون تراهش در ثانیه افزایش پیدا کرده است.

امید استخراج کنندگان با وجود افزایش سختی شبکه

علیرغم افزایش ۱۴.۹۵ درصدی سختی شبکه بیت کوین، استخراج کنندگان کماکان به فرایند ماینینگ ادامه می دهند.

از لحاظ تئوری افزایش سختی شبکه باید با کاهش فعالیت استخراج کنندگان همراه باشد، زیرا افزایش سختی شبکه به معنی افزایش قدرت محاسباتی و بنابراین قدرت مصرفی دستگاه های ماینینگ است. این استقبال عمومی نسبت به استخراج بیت کوین می تواند نشان از موارد زیر باشد:

  1. استخراج کنندگان نسبت به قیمت میان مدت بیت کوین خوشبین هستند.
  2. استخراج کردن بیت کوین علیرغم افزایش سختی شبکه کماکان سودبخش است.
  3. استخراج کنندگان از لحاظ اقتصادی در شرایط ایمن قرار دارند.
  4. در شبکه های صرافی بیت کوین، فشار فروش کمی از جانب استخراج کنندگان وجود دارد.

اطلاعات و داده های مرکزی بیت کوین نشان می دهد که استخراج کنندگان بیش از میزان استخراج رمزارز بیت کوین، مایل به فروش دارایی های رمزارز خود نیستند. این موضوع به خوبی نشان می دهد که استخراج بیت کوین کماکان برای استخراج کنندگان حاشیه سوددهی دارد.

برخی اعتقاد داشتند با افزایش سختی شبکه بیت کوین، فرایند استخراج به دلیل افزایش هزینه های لازم برای استخراج بیت کوین، کاهش پیدا خواهد کرد اما آمار و ارقام می گویند این باور اشتباه است و بسیاری از استخراج کنندگان کماکان نسبت به سوددهی اطمینان دارند.

در ۱۱ می، نرخ پاداش شبکه بیت کوین به دلیل هاوینگ، کاهش پیدا کرد. همین موضوع باعث شد نرخ هش شبکه بیت کوین به طرز تصاعدی افزایش پیدا کند.

تمامی این موضوع ها به شکل ساده تر یعنی اینکه استخراج بیت کوین دو برابر نسبت به قبل گران تر شده بود. عقل حکم می کند با گران شدن هزینه ها فعالیت استخراج کنندگان کاهش پیدا کند. چرا؟

چون با وجود افزایش هزینه ها، قیمت بیت کوین چندان افزایش پیدا نکرده است و در یک طراز قیمتی به خصوصی پایدار باقی مانده است.

سختی شبکه بیت کوین

جایگاه ایده آل برای بهبود شرایط رمزارز بیت کوین

در ماه مارس بازار رمزارزها به شکل بی سابقه ای شاهد افزایش تقاضا برای فروش دارایی های رمزارز بیت کوین بود.

هاوینگ شبکه بیت کوین و متعاقباً کاهش پاداش شبکه در ازای اعتبار بخشیدن به بلوک های جدید، باعث شد همه تصور کنند با افزایش سختی شبکه، فرایند استخراج بیت کوین با کاهش چشمگیری مواجه شود.

اما امروز می بینیم که این تصور درست از آب در نیامده است و ماینرها مانند گذشته نسبت به حاشیه سود بیت کوین اطمینان دارند.

در سیچوان چین، استخراج کنندگان می گویند هزینه استخراج بیت کوین برای آنها چیزی حدود ۵ تا ۶ هزار دلار تمام می شود، در صورتی که قیمت بیت کوین در بازار در مرز ۹ هزار دلار است. این موضوع نشان می دهد که استخراج بیت کوین کماکان برای ماینرها سودبخش است.

در هفت روز گذشته آمار نشان می دهد ماینرها ۶۱۵۰ سکه بیت کوین استخراج کرده اند و ۴۷۰۸ سکه را در بازار صرافی های رمزارز فروخته اند. این نشان می دهد ۱۴۴۲ سکه بیت کوین در شبکه ذخیره شده است. آمار ذخیره بیت کوین حاکی از این است که استخراج کنندگان نسبت به افزایش قیمت بیت کوین در بلند مدت اطمینان دارند.

سختی شبکه بیت کوین

امکان ادغام تولید کنندگان دستگاه های استخراج بیت کوین

بازیگردانان عرصه بیت کوین یعنی شرکت های تولید دستگاه های استخراج رمزارز ممکن است در آینده نزدیک با یکدیگر ادغام شوند.

السا ژائو مدیر شبکه بازاریابی شرکت میکرو بی تی، که یکی از بزرگترین شرکت های تولید دستگاه های استخراج بیت کوین در سطح جهانی محسوب می شود، در مصاحبه اخیر خود گفت،

به دلیل افزایش سختی شبکه و همچنین افزایش مدت زمان بازگشت سرمایه، خریداران دستگاه های استخراج بیت کوین دیگر شبکه های کسب و کار نوپا و کوچک نیستند، بلکه مشتریان این شرکت مراکز و مزرعه های استخراج رمزارز هستند و شرکت هایی که هزینه کلان و سرمایه گذاری بزرگی می خواهند در شبکه بلاک چین بیت کوین داشته باشند.

او اعتقاد دارد به دلیل افزایش سختی شبکه، رقابت در شبکه بلاک چین بین تولید کنندگان دستگاه های استخراج رمزارز به شدت افزایش پیدا کرده است.

در آینده تنها شرکت هایی می توانند در بازار فروش دستگاه های استخراج بیت کوین دوام داشته باشند که بتوانند دستگاه های قدرتمندی به بازار ارائه کنند.

برای همین ژائو باور دارد در آینده نزدیک شاهد ادغام شبکه های تولید کننده دستگاه های استخراج بیت کوین خواهیم بود.

علیرغم سه سال پیش که رمزارز بیت کوین یکه تاز بلامنازع شبکه های رمزارز بود، در سالیان اخیر آلت کوین ها و رمزارزهای جایگزین بسیاری به بازار معرفی شده اند و جو رقابتی در بازار رمزارزها به شدت افزایش پیدا کرده است.

بیت کوین

انگیزه های پنهان در نگرش مثبت جامعه نسبت به بیت کوین چیست؟

برآورد می شود در سال ۲۰۲۰ تقاضا برای خرید دستگاه های استخراج بیت کوین افزایش پیدا کند. همانطور که پیش از این نیز گفتیم این تقاضا نه از جانب خریداران و بازیگران خُرد، که بیشتر از جانب بازیگران بزرگ خواهد بود.

این موضوع نشان می دهد که بازار رمزارز بیت کوین به آهستگی دارد به انحصار شبکه های متمرکز و بازیگران بزرگ کشیده می شود.

مایکل گلدشتاین، رئیس سازمان ساتوشی ناکاموتو در مصاحبه اخیر خود گفت امسال سال بزرگی برای شبکه بیت کوین خواهد بود.

او ۶ دلیل برای ادعای خود عنوان کرد:

  • ۱- استخراج کنندگان کماکان به فرایند استخراج ادامه می دهند
  • ۲- نودهای شبکه به اعتبار بخشی به بلوک های جدید ادامه می دهند
  • ۳- توسعه دهندگان به کدگذاری و ایجاد سازوکارهای برنامه ریزی کامپیوتری ادامه می دهند
  • ۴- هاوینگ ها کماکان به هاوینگ های آتی ادامه می دهند
  • ۵- سختی شبکه به افزایش و تطبیق خود با شرایط حاکم ادامه می دهد
  • ۶- اعداد و ارقام نیز به افزایش روزافزون خود ادامه می دهند.

انتظار می رود در سال ۲۰۲۰، تقاضا برای خرید بیت کوین افزایش پیدا کند و قیمت بیت کوین نیز برای ایجاد حد تعادل بین میزان هزینه برای استخراج و حاشیه سود دهی برای استخراج کنندگان، افزایش پیدا کند و به بالاتر از ۹ هزار دلار برسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

قیمت بیت کوین امروز به همراه سایر ارز های دیجیتال با کاهشی جدی همراه شد و شاهد آن هستیم که سود هایی که بیت...

خطرات زندگی غیرمتمرکز وب در جهان متمرکز

وب غیرمتمرکز خواه ناخواه نسبت به مشکلات رو به وخامت اینترنت آسیب پذیر است؛ اما خوشبختانه رفع آن از طریق بلاک چین ساده است. به...

رفع شکاف بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و مشاغل با فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین انقلابی در نحوه تعامل، معامله و اشتراک اطلاعات ما ایجاد می کند، و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

پربازدیدترین اخبار

صرافی ارز دیجیتال آمریکایی معاملات XRP را متوقف می کند

در حالی که پیگیری های SEC بر روی ریپل ادامه دارد، صرافی دیگری اقدام به تعلیق معاملات XRP کرده است. به گزارش سکه نیوز به...

SEC: مدیران ریپل بازار XRP را دستکاری می‌کنند

نسخه اصلاح شده دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل انگشت خود را مستقیم به سمت مدیران اصلی نشانه رفته...

آیا دادگاه شکایت SEC علیه ریپل با هیأت منصفه برگزار می شود؟

یک حقوقدان که موضوع شکایت کمیسیون اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه ریپل را دنبال می کند، گفت که دادگاه این پرونده بدون تشریفات و...

دلیل رشد قیمت بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین، رمزارز بومی «بایننس اسمارت چین» طی روز های گذشته وارد یک افزایش قیمت رام نشدنی شده است. افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت در...

رئیس پیشین SEC شکایت از ریپل را اشتباه دانست

رئیس پیشین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایت این نهاد از شرکت ریپل را «به شدت اشتباه» دانست و از همکاران خود...