۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

افزایش ۵۰ درصدی سرمایه گذاری مشاوران مالی در رمزارز

یک نظر سنجی نشان می دهد با توجه به فروپاشی اقتصادی ناشی از همه گیری کووید-۱۹، تعداد زیادی ازمشاوران مالی سرمایه های دراختیارشان را در رمزارز سرمایه گذاری می کنند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، تحقیقی جدید که توسط شرکت  Bitwise Asset Management منتشر شده، نشان می دهد تعداد مشاوران مالی که در رمزارز سرمایه گذاری می کنند، طی یک سال ۵۰ درصد رشد کرده است.

این نظرسنجی با همکاری وب سایت سرمایه گذاری ETF Trends و میان هزار مشاور مالی آمریکایی انجام شده است. یافته ها حاکی از آن است که ۹.۴ درصد از پرتفولیو مشتریان به دارایی های رمزارزی اختصاص یافته است. این درحالی است که سال گذشته میلادی ۶.۳ درصد پورتفولیوی مشتریان به این نوع دارایی ها اختصاص یافته بود.

میان مشاوران مالی، عده ای که بخشی از سرمایه گذاری را به رمزارز اختصاص نداده اند، ۱۵ درصد اعلام کرده اند احتمالا در ۲۰۲۱ میلادی در رمزارز سرمایه گذاری می کنند و ۲ درصد نیز اعلام کرده اند در سال جاری به طور حتم در این بخش سرمایه گذاری می کنند.

به نظر می رسد فروپاشی اقتصاد جهانی در نتیجه شیوع ویروس کرونا دلیل اصلی مشاوران مالی برای سرمایه گذاری در دارایی های رمزارزی باشد. به طوری که ۵۴ درصد از پاسخگویان سودآوری ناهمبسته را یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در رمزارز اعلام کرده اند.

یک چهارم شرکت کنندگان در نظرسنجی پوشش رمزارز درمقابل تورم را مهم ترین جذابیت آن اعلام کرده اند. این درحالی است که سال گذشته ۹ درصد پاسخگویان به شاخص مذکور اشاره کرده بودندt همچنین ۸۱ درصد از مشاوران مالی گزارش داده اند مشتریان شان در ۲۰۲۰ میلادی درباره دارایی های رمزارزی از آنها سوال کرده اند،این شاخص ۲۰۱۹ میلادی ۷۶ درصد اعلام شده بود.

با وجود آن که تعداد بیشتری از مشاوران مالی اعلام کرده اند در رمزارز سرمایه گذاری می کنند اما یکی از مدیران Bitwise اشاره میکند این تحقیق نشان می دهد هنوز در آغاز عصر رمزارز هستیم زیرا کمتر از۱۰ درصد مشاوران مالی در این بخش سرمایه گذاری کرده اند.

تام لیندون مدیر ارشد اجرایی شرکت ETF Trends در این باره می گوید: «مشاوران مالی به طور روزافزون به دنبال سرمایه گذاری در دارایی های جایگزین هستند و علاقه به رمزارز نیز افزایش یافته است»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.