پنج‌شنبه 28 تیر 1403

افزایش 50 درصدی سرمایه گذاری مشاوران مالی در رمزارز

یک نظر سنجی نشان می دهد با توجه به فروپاشی اقتصادی ناشی از همه گیری کووید-۱۹، تعداد زیادی ازمشاوران مالی سرمایه های دراختیارشان را در رمزارز سرمایه گذاری می کنند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، تحقیقی جدید که توسط شرکت  Bitwise Asset Management منتشر شده، نشان می دهد تعداد مشاوران مالی که در رمزارز سرمایه گذاری می کنند، طی یک سال ۵۰ درصد رشد کرده است.

این نظرسنجی با همکاری وب سایت سرمایه گذاری ETF Trends و میان هزار مشاور مالی آمریکایی انجام شده است. یافته ها حاکی از آن است که ۹.۴ درصد از پرتفولیو مشتریان به دارایی های رمزارزی اختصاص یافته است. این درحالی است که سال گذشته میلادی ۶.۳ درصد پورتفولیوی مشتریان به این نوع دارایی ها اختصاص یافته بود.

میان مشاوران مالی، عده ای که بخشی از سرمایه گذاری را به رمزارز اختصاص نداده اند، ۱۵ درصد اعلام کرده اند احتمالا در ۲۰۲۱ میلادی در رمزارز سرمایه گذاری می کنند و ۲ درصد نیز اعلام کرده اند در سال جاری به طور حتم در این بخش سرمایه گذاری می کنند.

به نظر می رسد فروپاشی اقتصاد جهانی در نتیجه شیوع ویروس کرونا دلیل اصلی مشاوران مالی برای سرمایه گذاری در دارایی های رمزارزی باشد. به طوری که ۵۴ درصد از پاسخگویان سودآوری ناهمبسته را یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در رمزارز اعلام کرده اند.

یک چهارم شرکت کنندگان در نظرسنجی پوشش رمزارز درمقابل تورم را مهم ترین جذابیت آن اعلام کرده اند. این درحالی است که سال گذشته ۹ درصد پاسخگویان به شاخص مذکور اشاره کرده بودندt همچنین ۸۱ درصد از مشاوران مالی گزارش داده اند مشتریان شان در ۲۰۲۰ میلادی درباره دارایی های رمزارزی از آنها سوال کرده اند،این شاخص ۲۰۱۹ میلادی ۷۶ درصد اعلام شده بود.

با وجود آن که تعداد بیشتری از مشاوران مالی اعلام کرده اند در رمزارز سرمایه گذاری می کنند اما یکی از مدیران Bitwise اشاره میکند این تحقیق نشان می دهد هنوز در آغاز عصر رمزارز هستیم زیرا کمتر از۱۰ درصد مشاوران مالی در این بخش سرمایه گذاری کرده اند.

تام لیندون مدیر ارشد اجرایی شرکت ETF Trends در این باره می گوید: «مشاوران مالی به طور روزافزون به دنبال سرمایه گذاری در دارایی های جایگزین هستند و علاقه به رمزارز نیز افزایش یافته است»

بیشتر بخوانید

فصل جدیدی از کاوش و سفر به ماه

  برای قرن ها، ماه تخیل بشریت را مجذوب خود کرده است و به عنوان نمادی از رمز و راز، و الهام بخش کاوش های...

به کارگیری نظریه بازی برای درک عمیق تر از زندگی و کیهان

      نظریه بازی، ایده ای که توسط ریاضیدانانی مانند جان فون نویمان و جان نش ارائه شد، به تعاملات استراتژیک بین تصمیم گیرندگان منطقی می...

چالش های صنعت داروسازی با رویکرد پایدار و دوستدار محیط زیست

  با تشدید نگرانی های جهانی زیست محیطی، صنعت داروسازی برای اتخاذ شیوه های تولید پایدار تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. این مقاله به...

فراتر از زمین: بررسی کاوش های کیهانی

  جذابیت خیره شدن به ستارگان، هزاران سال است که تخیل انسان را مجذوب خود کرده است و کنجکاوی عمیقی را در مورد کیهان مرموز...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته