پنج‌شنبه 20 مرداد 1401

افزایش 50 درصدی سرمایه گذاری مشاوران مالی در رمزارز

یک نظر سنجی نشان می دهد با توجه به فروپاشی اقتصادی ناشی از همه گیری کووید-۱۹، تعداد زیادی ازمشاوران مالی سرمایه های دراختیارشان را در رمزارز سرمایه گذاری می کنند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، تحقیقی جدید که توسط شرکت  Bitwise Asset Management منتشر شده، نشان می دهد تعداد مشاوران مالی که در رمزارز سرمایه گذاری می کنند، طی یک سال ۵۰ درصد رشد کرده است.

این نظرسنجی با همکاری وب سایت سرمایه گذاری ETF Trends و میان هزار مشاور مالی آمریکایی انجام شده است. یافته ها حاکی از آن است که ۹.۴ درصد از پرتفولیو مشتریان به دارایی های رمزارزی اختصاص یافته است. این درحالی است که سال گذشته میلادی ۶.۳ درصد پورتفولیوی مشتریان به این نوع دارایی ها اختصاص یافته بود.

میان مشاوران مالی، عده ای که بخشی از سرمایه گذاری را به رمزارز اختصاص نداده اند، ۱۵ درصد اعلام کرده اند احتمالا در ۲۰۲۱ میلادی در رمزارز سرمایه گذاری می کنند و ۲ درصد نیز اعلام کرده اند در سال جاری به طور حتم در این بخش سرمایه گذاری می کنند.

به نظر می رسد فروپاشی اقتصاد جهانی در نتیجه شیوع ویروس کرونا دلیل اصلی مشاوران مالی برای سرمایه گذاری در دارایی های رمزارزی باشد. به طوری که ۵۴ درصد از پاسخگویان سودآوری ناهمبسته را یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در رمزارز اعلام کرده اند.

یک چهارم شرکت کنندگان در نظرسنجی پوشش رمزارز درمقابل تورم را مهم ترین جذابیت آن اعلام کرده اند. این درحالی است که سال گذشته ۹ درصد پاسخگویان به شاخص مذکور اشاره کرده بودندt همچنین ۸۱ درصد از مشاوران مالی گزارش داده اند مشتریان شان در ۲۰۲۰ میلادی درباره دارایی های رمزارزی از آنها سوال کرده اند،این شاخص ۲۰۱۹ میلادی ۷۶ درصد اعلام شده بود.

با وجود آن که تعداد بیشتری از مشاوران مالی اعلام کرده اند در رمزارز سرمایه گذاری می کنند اما یکی از مدیران Bitwise اشاره میکند این تحقیق نشان می دهد هنوز در آغاز عصر رمزارز هستیم زیرا کمتر از۱۰ درصد مشاوران مالی در این بخش سرمایه گذاری کرده اند.

تام لیندون مدیر ارشد اجرایی شرکت ETF Trends در این باره می گوید: «مشاوران مالی به طور روزافزون به دنبال سرمایه گذاری در دارایی های جایگزین هستند و علاقه به رمزارز نیز افزایش یافته است»

بیشتر بخوانید

صرافی Nuri Banking درخواست ورشکستگی داده

  بلاکچین متاورس کره جنوبی به نام Klaytn همکاری خود را با شبکه 1inch برای درآمدزایی بیشتر آغاز کرده است. "کوین تلگراف"   بررسی ها...

سقوط 99.8 درصدی توکن DMA

  این هفته تعداد ATM های رمزارزی در سراسر دنیا از 39 هزار عدد گذشت. "بیت کوین نیوز"   توکن DMA به میزان 99.8 درصد...

بنیان گذار دوج کوین گفته بیت کوین پیشرفتی از خود نشان نداده

صرافی های بیشماری در حال ارائه جایگزین اتریوم برای کسانی هستند که از تغییر الگوریتم این ارز از اثبات کار به اثبات سهام خشنود نیستند. "یو تودی"

تلفیق NFT و اینستاگرام در 100 کشور توسط متا

  بنیان گذار پلتفرم deBridge گفته است که گروه هک کره شمالی به نام Lazarus پشت حمله اخیر به این پلتفرم بوده است. "بیت...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته