جمعه 7 مهر 1402

انتشار صکوک مبتنی بر فناوری بلاک چین در مالزی

بورس اوراق بهادار مالزی قصد انتشار اوراق براساس روش اثبات مفهوم (POC) مبتنی بر فناوری بلاک چین را دارد.

به گزارش سکه نیوز، به نقل از پژوهشکده پولی بانکی، بورس اوراق بهادار مالزی قصد انتشار اوراق براساس روش اثبات مفهوم  (POC) مبتنی بر فناوری بلاک چین را دارد.

بنا به این گزارش، شرکت های فناوری های مالی که در حوزه تامین مالی فعال هستند به ضرورت ورود در فضای بازار سرمایه پی برده اند.

در این راستا، در اوایل دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی بورس اوراق بهادار مالزی با همکاری یک شرکت فناوری های مالی (فین تک) از کشور سنگاپور اقدام به تکمیل طراحی اوراق مبتنی بر فناوری بلاک چین کرد.

اوراق مذکور به منظور تسهیل رشد بازار اوراق در بورس مالی بین المللی «لابوان» با بهره گیری از فرصت های ایجاد شده از طریق فناوری بلاک چین و «توکنایز» کردن دارایی ها طراحی شدند.

پیاده سازی موفق این اوراق نشان می دهد که امکان انتشار و مدیریت اوراق دیجیتالی بر بستر بلاک چین وجود دارد و ویژگی های آن همچون تنها منبع حقیقت (SSOT)، قراردادهای هوشمند و اتوماسیون امکان ارائه خدمات در قالبی جدید را فراهم می آورد.

بنابر اعلام بورس مالزی، هرچند روش اثبات مفهوم بر روی اوراق صکوک هنوز آزمایش نشده است، با این حال ساختارهای پیشنهادی برای طراحی اوراق صکوک در بستر یک بلاک چین منطقه ای، موضوعی جذاب برای کلیه ذی نفعان به خصوص بورس مالزی است.

شواهد حاکی از آن است که صنعت مذکور با بهره گیری از این روش اولین گام خود را برای کشف پتانسیل بلاک چین و دارایی های دیجیتال برداشته است.

بیشتر بخوانید

لایت نود (Lightning node) چیست؟ انواع نود در شبکه بلاکچین

بیایید با توضیح اینکه گره در شبکه بلاکچین چیست بحث را شروع کنیم. به طور کلی، هر شرکت کننده در شبکه بلاکچین و رمزارزها...

دیفای عصر طلایی جدیدی را در صنعت فیلم رقم می‌زند؟

فرصت هایی وجود دارد که می توان برای ادغام دیفای در صنعت فیلم از آن ها استفاده کرد تا روند سرمایه گذاری آسان و...

رفع شکاف بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و مشاغل با فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین انقلابی در نحوه تعامل، معامله و اشتراک اطلاعات ما ایجاد می کند، و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که...

تأثیر بلاک چین بر رأی گیری چیست؟

همکاری صحیح بین بلاک چین و بیومتریک (زیست‌سنجشی یا بیومتریک به نوع خاصی از روش‌های امنیتی گفته می‌شود که در آن برای کنترل دسترسی...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته